Rozgrywki ligowe zawieszone, Puchar Polski siatkarzy bez kibiców!

Epidemia koronawirusa w Polsce zatacza coraz szerze kręgi i coraz mocniej odciska swoje piętno na wydarzeniach sportowych. W czwartek władze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek ligowych. Zaplanowany na najbliższy weekend turniej Final Four Pucharu Polski siatkarzy ma zostać rozegrany, ale przy pustych trybunach.

Rozgrywki ligowe zawieszone, Puchar Polski siatkarzy bez kibiców!

PlusLiga i LSK zawieszone

Decyzja o zawieszeniu rozgrywek o siatkarskie mistrzostwo Polski mężczyzn i kobiet oraz niższych lig zapadła na czwartkowym posiedzeniu władz Polskiej Ligi Siatkówki, która odpowiada między innymi za organizację zmagań w „Lidze Mistrzów Świata” oraz w Lidze Siatkówki Kobiet.

Póki co ogłoszono przełożenie najbliższych meczów, czyli dwóch ostatnich kolejek rundy zasadniczej PlusLigi oraz pierwszej rundy fazy play-off u siatkarek. Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie prasowym, który w całości zamieszczamy poniżej.

Źródło: Polska Liga Siatkówki (materiały prasowe)

W środowisku mówi się, że coraz realniejszym scenariuszem jest zakończenie zmagań już po rundzie zasadniczej, czyli skrócenie sezonu 2019/2020. W LSK jest ona już za nami, więc można by to zrobić od ręki. W przypadku PlusLigi do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki.

Puchar Polski siatkarzy w terminie

Póki co nie zapadła decyzja na temat odwołania zaplanowanego na najbliższy weekend turnieju finałowego Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn, który miałby zagościć 14-15 marca w katowickim „Spodku”. Choć trzeba pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna i wszystko może się zmienić z godziny na godzinę. Odbędzie się on jednak bez publiczności. Szkoda tym bardziej, że na trybunach każdego dnia zasiadłoby około 10 tysięcy kibiców.

Informujemy, że Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek poinformował Polską Ligę Siatkówki o wprowadzeniu zakazu przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w sobotnich półfinałach dojdzie do pojedynków Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk (godzina 14:45) oraz PGE Skry Bełchatów z VERVĄ Warszawa (godzina 18:00), a cały turniej będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.

Kilka dni temu informowaliśmy również o przełożeniu meczów Jastrzębskiego Węgla z Itasem Trentino w 1/4 finału Ligi Mistrzów CEV. Póki co nie podano nowego terminu tego dwumeczu.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.