Serbowie najlepsi w Europie, Chinki z Pucharem Świata, a już 1 października startuje FIVB World Cup siatkarzy!

W miniony weekend końca dobiegły dwie wielkie imprezy, Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn oraz Puchar Świata siatkarek. W pierwszym z wymienionych turniejów najlepsi okazali się Serbowie, w drugim zwyciężyły Chinki.

Serbowie najlepsi w Europie, Chinki z Pucharem Świata! (Fot.: CEV)

Złoto Plavich

Reprezentacja Serbii – jeszcze sześć tygodni temu pogrążona w potężnym kryzysie po przegraniu rywalizacji o olimpijski bilet, co poskutkowało zmianą na stanowisku selekcjonera – sięgnęła po tytuł mistrza Starego Kontynentu zaledwie po raz trzeci w historii.

Jak podkreślają sami zawodnicy, nikt się tego po nich nie spodziewał, tym większa jest radość z triumfu nad Francuzami (3:2) i Słoweńcami (3:10, których Plavi prowadzeni od kilku tygodni przez Slobodana Kovaca pokonali już w strefie medalowej EuroVolley 2019.

Ogromna w tym zasługa przyjmującego Trentino Volley, Urosa Kovacevicia, który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całej imprezy. Mógł on liczyć na wsparcie Aleksandara Atanasijevicia i Srecko Lisinaca, którzy na światowy poziom wskoczyli w barwach PGE Skry Bełchatów.

Przypominamy, że podczas CEV Mistrzostw Europy 2019, po raz pierwszy od ośmiu lat, stanęli również Biało-Czerwoni, którzy w meczu o brąz pokonali Francuzów (3:0). Tym samym pierwszy medal w biało-czerwonych barwach zdobył też Wilfredo Leon, kubański przyjmujący z polskim paszportem uważany za najlepszego siatkarza świata.

Kod na cashback w BetClic

Puchar Świata dla Chinek

Nieco w cieniu zmagań w europejskim czempionacie siatkarzy w Japonii toczyła się walka o medale Pucharu Świata siatkarek. Zmagania te zdominowały aktualne wicemistrzynie olimpijskie i brązowe medalistki z Mistrzostw Świata 2018, Chinki.

Azjatki wygrały wszystkie jedenaście spotkań i to za komplet punktów. Podczas zmagań w FIVB World Cup 2019 straciły zaledwie trzy sety!!! Dzięki tak znakomitemu bilansowi wygrały Puchar Świata po raz piąty w historii, detronizując tym samym Kubanki, które były nie do zatrzymania w 1989, 1991, 1995 i 1999 roku.

Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentacje Stanów Zjednoczonych z bilansem 10-1 oraz Rosjanki (8-3). Dopiero czwarte były Brazylijki (7-4), a za nimi znalazły się jeszcze Japonki, Koreanki i Dominikanki, które powygrywały 6 z 11 spotkań.

MVP turnieju została wybrana przyjmująca Zhu Ting, a poza nią w „drużynie marzeń” znalazło się miejsce jeszcze dla trzech reprezentantek „Państwa Środka”, środkowej Yan Ni, libero Wang Mengjie oraz rozgrywającej Ding Xia.

„Dream team” Pucharu Świata siatkarek uzupełniły dwie Amerykanki, przyjmująca Kelsey Robinson i atakująca Andrea Drews oraz rosyjska środkowa Irina Koroliewa.

Betfan kod promocyjny

Startuje Puchar Świata siatkarzy

Już w we wtorek, a więc 1 października, startują zmagania w FIVB World Cup siatkarzy. Udział w turnieju weźmie dwanaście ekip, a wśród nich reprezentacja Polski, która obok drużyn Stanów Zjednoczonych i Brazylii jest głównym kandydatem do triumfu.

W rozgrywkach, które tradycyjnie zagoszczą w Japonii, wystąpi aż 23 Biało-Czerwonych. Tylu bowiem zawodników zostało powołanych przez Vitala Heynena, który na 24 godziny przed każdym meczem będzie musiał zawęzić skład do 14 graczy.

W kadrze brakuje kilku liderów naszej kadry z EuroVolley 2019, w tym kapitana Michała Kubiaka czy środkowego Piotra Nowakowskiego, ale wracają Bartosz Kurek i Grzegorz Łomacz.

Typowanie spotkań pierwszego dnia odpuszczamy, dając sobie czas na obserwację. Zwłaszcza, że część drużyn nie pojawiła się w „Kraju Kwitnącej Wiśni” w najmocniejszym zestawieniu i trudno póki co powiedzieć na co będzie stać m.in. Rosjan czy Włochów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.