Siatkarska Liga Mistrzów: Czas półfinałowych rewanżów! (Zapowiedź i typy na 23-24 marca)

Już w najbliższy wtorek i środę poznamy uczestników SuperFinałów tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn. Wśród nich może znaleźć się reprezentant polskiej siatkówki, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźla, która wygrała wyjazdową potyczkę z Zenitem Kazań (3:2), a teraz musi postawić kropkę nad „i” na własnym parkiecie. Siatkarska Liga Mistrzów na żywo w Internecie!

Siatkarska Liga Mistrzów: Czas półfinałów rewanżów! (Zapowiedź i typy na 23-24 marca) [Fot.: CEV/materiały prasowe]

Środa w Lidze Mistrzów CEV: ZAKSA zagra o awans do wielkiego finału. Leon dokona cudu?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Zenit Kazań (Środa 24 marca, godzina 18:00) -> Aktualni mistrzowie Polski byli w stanie odwrócić losy meczu wyjazdowego z Zenitem Kazań, wyciągając go ze stanu 0:2 22:24 na 3:2. Był to milowy krok w stronę awansu do SuperFinałów tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, które odbędą się w sobotę 1 maja w Weronie. Zanim jednak dojdzie do zmagań w mieście Romea i Julii, podopieczni Nikoli Grbicia muszą wcześniej postawić kropkę nad „i” w półfinałowej rywalizacji z drużyną Władimira Alekny, czyli wygrać drugą potyczkę lub dwie partie i później „złotego seta”, jak z Cucine Lube Civitanovą. Z pewnością ich na to stać, ale już pierwszy mecz pokazał, że rywal jest w stanie podjąć rękawicę, co nie powinno nikogo dziwić, bo Michajłow czy N’Gapeth to siatkarze ze światowego topu. Kędzierzynianie pokazali jednak, że można ich pokonać, jeśli gra się konsekwentnie i z małą liczbą błędów własna. ZAKSA potrafi to jak nikt inny, choć czasem potrzebuje czasu, żeby wskoczyć na swój poziom, co widzimy zarówno w krajowych rozgrywkach, jak i na europejskich parkietach. Pisząc krótko, jeśli Toniutti i spółka zagrają swoją siatkówkę, a Zenit nie będzie miał dnia konia, to powinno być dobrze. Przed startem dwumeczu typowałem awans kędzierzynian po kursie ponad @4, a przed pierwszym spotkaniem na ugranie dwóch setów przez ZAKSĘ w Kazaniu. Pozostają konsekwentny. Obecnie kursy na awans Polaków bardzo niskie, więc próbuję wygraną w meczu.

Sir Sicoma Monini Perugia vs Trentino Itas (Środa 24 marca, godzina 20:30) ->
W rywalizacji dwóch zespołów z Italii ku zaskoczeniu wielu obserwatorów – ale nie ekspertów portalu BetOnlie, którzy przewidzieli taki scenariusz – prowadzi zespół z Trydentu, który na własnym parkiecie rozbił do zera Perugię Wilfredo Leona i Macieja Muzaja. Na obecnym etapie sezonu podopieczni Vitala Heynena grają po prostu źle. Cudem nie odpadli z rywalizacji o scudetto już na etapie ćwierćfinału z przeciętnym Milano, kiedy to w pierwszym meczu na własne życzenie przegrali 2:3, a w drugim przegrywali 0:1 i kilkoma punktami w drugiej odsłonie. Ostatecznie wyjazdowe spotkanie wygrali po ciężkim boju 3:1, a następnie zwyciężyli 3:0 u siebie. Decydująca batalia została rozegrana w niedzielę, więc Perugia nie miała tego komfortu co Trento, które odpoczywało w lidze, przed rewanżem w LM. Poziom jaki zaprezentowali Leon i spółka przeciwko mediolańczykom, za wyjątkiem pierwszego seta, wciąż była daleki od oczekiwań i na Trentino prawie na pewno nie wystarczy. Pisząc krótko, uważam, że Trentino, które nie jest zespołem słabszym kadrowo, ma realne szanse nie tylko awansować do finału, ale spokojnie stać je na drugie zwycięstwo. To nie jest jednak wymagane. Przyjezdni potrzebują dwóch wygranych setów w rewanżu lub zwycięstwa w „złotym secie”. Z tych dwóch szans jedną powinni wykorzystać, a przynajmniej na to liczę. Szanse na odwrócenie losów rywalizacji oceniam na jakieś 25%, nie więcej.

Liga Mistrzyń CEV: Czy finał marzeń Conegliano-VakifBank może się ziścić?

A.Carraro Imoco Conegliano vs Igor Gorgonzola Novara (Wtorek 23 marca, godz. 20:30) ->
W przypadku tej pary wszystko jest w zasadzie jasne. „Pantery” Joanny Wołosz po łatwym zwycięstwie na wyjeździe (3:0) potrzebują dwóch partii, żeby przypieczętować awans do wielkiego finału. Nie powinno to stanowić najmniejszego problemu, co pokazują wyniki wszystkich bezpośrednich meczów z Novarą w sezonie 2020/2021 i generalnie postawa Imoco Volley na krajowych parkietach, gdzie wszystkie mecze faworyt wygrywał w maksymalnie czterech setach. Z drużyną Malwiny Smarzek 3 z 4 do zera, w finale Coppa Italia 3:1.

Unet e-worok Busto Arsizio vs VakifBank Stambuł (Środa 24 marca, godz. 18:00) ->
Arcyciekawie powinno być natomiast w drugim rewanżu w ramach Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021, w którym Busto Arsizio spróbuje drugi raz pokonać turecki VakifBank. Pierwszy mecz był pod kontrolą faworyta do stanu 2:0 w setach i 7:4 w trzecim. Później poszła seria 0:5 i obraz spotkania zmienił się o 180 stopni. Siatkarki ze Stambułu nie potrafiły wrócić już do swojej gry i przegrały 2:3. Teraz muszą wygrać, jeśli marzą o finale marzeń przeciwko Conegliano. Stać je na to na pewno. Jeśli głowy wytrzymają, czego przewidzieć się nie da, powinno być dobrze. Za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam wygraną gości w stosunku 3:0/3:1, a co za tym idzie awans bez konieczności rozgrywania złotego seta.

Siatkarska Liga Mistrzów: Typy na 23-24 marca

MeczTypKursBuk
ZAKSA – Zenit11,90STS
Perugia – TrentinoAwans: 21,50forBET
Busto Arsizio – VakifBank2 (-1,5 s.)1.70Fortuna
Prognozy: 6/10; 7/10; 6,5/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.