Siatkarska Liga Mistrzów: Znamy wyniki losowania fazy pucharowej!

W samo południe, w luksemburskiej siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) odbyło się losowanie drabinek fazy pucharowej rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń CEV. Na tym etapie zmagań Polska Liga Siatkówki ma trzech reprezentantów, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i PGE Skrę Bełchatów z PlusLigi oraz Grupę Azoty Chemika Police z TAURON Ligi. Z kim zagrają w ćwierćfinałach polskie drużyny? Siatkarska Liga Mistrzów na żywo w Internecie!

Siatkarska Liga Mistrzów: Znamy wyniki losowania fazy pucharowej! [Fot.: CEV]

Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA i PGE Skra poznały rywali w 1/4 finału

Do fazy pucharowej Ligi Mistrzów CEV w sezonie 2020/2021 udało się zakwalifikować dwóch z czterech klubów PlusLigi, które znalazły się w rundzie zasadniczej, czyli grupowej. Szans walki o awans został pozbawiony Jastrzębski Węgiel, który przed oboma turniejami miał problemy z koronawirusem. Sportową walkę na ostatniej prostej i na własne życzenie przegrała z kolei VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Tym samym w ćwierćfinałach zobaczymy „tylko” Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrę Bełchatów, które rywalizowały ze sobą w grupie „A”. Zwycięsko z tego dwumeczu wyszli kędzierzynianie, ale bełchatowianie załapali się na awans z drugiej pozycji. Komu bardziej sprzyjał los w piątkowym losowaniu?

Pary 1/4 siatkarskiej Ligi Mistrzów:
PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań
Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino
Leo Shoes Modena – Sir Sicoma Monini Perugia

Można było trafić gorzej, ale niewiele gorzej. Ogromnego pecha miała ZAKSA, bo trafiła na najtrudniejszego rywala z drugiego koszyka. PGE Skra trafiła na wielką firmę, ale przeżywającą kryzys, więc to bełchatowianom daję większe szanse na awans. Gdyby sztuka ta udała się obu polskim drużynom, to zmierzą się one w bezpośrednim boju o udział w SuperFinałach.

Siatkarska Liga Mistrzyń: Znamy przeciwnika Chemika Police

W Lidze Mistrzów siatkarek TAURON Ligę reprezentowały trzy ekipy. Kompletnie zawiódł Developres SkyRes Rzeszów, który wygrał tylko jedno spotkanie i to w momencie, kiedy już wszystko było jasne. Do końca walczył ŁKS Commercecon Łódź, ale „Łódzkie Wiewióry” pokpiły sprawę w konfrontacji z bułgarską Maricą Płowdiw, z którą straciły punkt na wyjeździe i tego oczka w końcowym rozrachunku zabrakło.

Miłą niespodziankę sprawiła natomiast Grupa Azoty Chemik Police, który co prawda nie dał rady nawet raz pokonać Igor Gorgonzola Novary, ale pozostałe cztery mecze grupowe wygrywał za trzy punkty, w tym z Dinamem-Ak Bars Kazań, co można uznać za niespodziankę i pewien sukces. Z kim teraz przyjdzie się mierzyć podopiecznym Ferhata Akbasa?

Pary 1/4 siatkarskiej Ligi Mistrzyń:
Fenerbahce Opet Stambuł – Igor Gorgonzola Novara
Savino Del Bene Scandicci – Imoco Volley Conegliano
Grupa Azoty Chemik Police – VakifBank Stambuł
Unet e-work Busto Arsizio – Eczacibasi VitrA Stambuł

Nie miał szczęścia policki zespół. Trudniejszym od Turczynek rywalem mogło być tylko Conegliano. Na dziś VakifBank wydaje się być poza zasięgiem jakiegokolwiek klubu z TAURON Ligi o czym przekonał się dwukrotnie ŁKS Commercecon Łódź przegrywając za zero oba mecze.

Liga Mistrzów CEV: Terminarz fazy pucharowej

Mecze fazy pucharowej siatkarskiej Ligi Mistrzów, siatkarek i siatkarzy, odbędą się w tych samych terminach. Pierwsze starcia ćwierćfinałowe zostaną rozegrane jeszcze w lutym, dokładnie w dniach 23-25 drugiego miesiąca roku. Rewanże w kolejnym tygodniu, czyli 2-4 marca.

Runda półfinałowa zakończy się w marcu. Pierwsze mecze 1/2 finału zaplanowano na 16-18 dzień tego miesiąca, a rewanże na jego przedostatni tydzień (23-25 III). SuperFinały zaplanowano na sobotę 1 maja.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.