Siatkarska LM 2022/23: Faza grupowa dobiegła końca! Kto zagra w ćwierćfinale?

W środę 25 stycznia 2023 rozegrana została ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV, która wyłoniła pięciu uczestników ćwierćfinałów oraz sześć drużyn, które o miejsce w 1/4 finału LM powalczą w barażach. W tych dojdzie do bratobójczego pojedynku dwóch polskich klubów!

Fot.: CEV.eu (materiały prasowe)

Kto zagra w ćwierćfinałach siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022/23?

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów siatkarzy rozgrywana jest w zupełnie nowej formule. W sezonie 2022/23 awans do ćwierćfinałów LM CEV bezpośrednio wywalczyli tylko zwycięzcy pięciu grup. Pięciu „wicemistrzów” i najlepszy zespół z trzeciego miejsca zagrają w barażach czy też 1/8 finału i uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów. Kto jest już pewien gry o półfinał najważniejszych rozgrywek w świecie klubowej siatkówki? Oto pełna lista:

 • Jastrzębski Węgiel (A),
 • Halkbank Ankara (B),
 • Cucine Lube Civitanova (C),
 • Itas Trentino (D),
 • Sir Sicoma Monini Perugia (E).

Kibice polskiej siatkówki mogą być dumni przede wszystkim z postawy Jastrzębskiego Węgla, który w fazie grupowej odniósł komplet sześciu zwycięstw i zgromadził na swoim koncie maksymalną liczbę 18 punktów, przegrywając zaledwie dwa sety.

LM CEV 2022/23: Kto zagra w barażach o 1/4 finału?

Nieco gorzej spisały się Aluron CMC Warta Zawiercie (grupa B) i broniąca tytułu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (grupa D), które miały co prawda trudniejszych rywali od jastrzębian, ale trzeba też uczciwie przyznać, że „Jurajscy Rycerze” i ZAKSA nie pokazały swojego maksa. Ostatecznie jednak zajęły miejsca, kolejno numer trzy i dwa w swoich grupach, dzięki czemu awansowały do barażu, w którym stoczą bratobójczą walkę!!! Pary 1/8 finału LM CEV wyglądają następująco:

 • Aluron CMC Warta Zawiercie vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
 • Ziraat Bankası Ankara vs Berlin Recycling Volleys
 • Tours VB vs VfB Friedrichshafen

Na tym etapie zmagań nie odbywa się już kolejne losowanie, więc znamy również schemat ćwierćfinałów i półfinałów. Z kim przyjdzie się zmierzyć drużynie Jastrzębskiego Węgla oraz zwycięzcy zawierciańsko-kędzierzyńskiego dwumeczu?

Drabinka fazy play-off Ligi Mistrzów CEV

 • Itas Trentino vs ZAKSA/Aluron
 • Sir Sicoma Monini Perugia vs Ziraat Bankasi/Berlin RV
 • Cucine Lube Civitanova vs Halkbank Ankara
 • Jastrzębski Węgiel vs Tours/VfB

Zwycięzcy pierwszej i drugiej pary oraz trzeciej i czwartej stworzą półfinałowe pary, a to oznacza, że kluby z PlusLig na drodze do SuperFinałów LM 2023 będą musiały pokonać włoskich gigantów. Można powiedzieć, że to nic nowego pod słońcem. Łatwiejsza ścieżkę mają oczywiście jastrzębianie, którzy w 1/4 finału powinni sobie poradzić z Francuzami lub Niemicami, a i Civitanova, która powinna awansować do półfinału, jest w tym sezonie znacznie słabsza niż w ubiegłych. ZAKSA/Aluron będą miały trudniej, bo po ewentualnym wyeliminowaniem Trentino trafią na Perugię Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka, która jest póki co nie do zatrzymania.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.