Siatkarska LM 2022/23: Zapowiedź ostatniej kolejki fazy grupowej!

W środę 25 stycznia odbędzie się szósta a więc ostatnia kolejka fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów CEV 2022/23, w których Polskę reprezentują trzy kluby. Tylko jeden z nich jest już pewny awansu do ćwierćfinału zmagań. Pozostałe wciąż mają o co grać.

Siatkarska LM 2022/23: Zapowiedź ostatniej kolejki fazy grupowej! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Zapowiedź 6. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy (25.01.2023)

Przed ostatnią serią gier jasna jest sytuacja Jastrzębskiego Węgla, który wygrał grupę „A”. Jastrzębiane odnieśli komplet pięciu zwycięstw i mają już zapewniony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów CEV 2022/23. Ich najbliższy rywal, VfB Fredrichshafen, póki co zagwarantował sobie prawo gry w 1/8 finału, czyli w tzw. repasażach.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie z nową formuła rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV, awans do 1/4 finału wywalczą wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Ponadto pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc wychodzi do repasaży. Trzej zwycięzcy rozgrywanych w formie dwumeczu pojedynków 1/8 finału uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Ważnym faktem jest również to, że po fazie grupowej nie będzie losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału i będzie opierać się na rankingach zespołów z miejsc 1, 2 i 3. Jastrzębski Węgiel przed ostatnią kolejką jest drugi w rankingu drużyn z pierwszych miejsc, ale ta pozycja może jeszcze ulec zmianie, więc nawet jastrzębianie mają o co w środę grać

Jestem przekonany, że wyjdziemy i będziemy chcieli wygrać, bo taki zespół jak nasz po prostu musi wygrywać wszystkie mecze, w których gra – mówi Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Pojedynkiem o największym ciężarze gatunkowym, jeśli mówimy o polskich zespołach, będzie wyjazdowa konfrontacja Aluronu CMC Warty Zawiercie z Berlin Recycling Volleys. „Jurajscy Rycerze” po pięciu kolejkach zajmują w grupie „B” drugą pozycję, ustępując Halkbankowi Ankara liczbą wygranych spotkań. Obie ekipy mają na koncie po 10 punktów, ale Turcy wygrali cztery mecze, podczas gdy zawiercianie trzy. Jednocześnie przewaga nad trzecimi w stawce berlińczykami wynosi tylko dwa oczka. Pisząc krótko, w przypadku podopiecznych Michała Winiarskiego jeszcze (prawie) wszystko się może zdarzyć.

Dość klarowną sytuację ma również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która rywalizację w grupie „D” zakończy na drugiej pozycji. Dobrze byłoby jednak pokonać włoski Trentino Itas i zająć jak najwyższą pozycję w rankingu drużyn z drugich miejsc, co powinno ułatwić robotę w 1/8 finału, choć tak po prawdzie w tzw. repasażach słabych zespołów już nie będzie. Ale trzeba spróbować pomóc szczęściu. Spotkanie z Włochami będzie też o tyle ciekawe, że po raz pierwszy w LM w barwach ZAKSY zagra pozyskany niedawno Bartosz Bednorz.

Oczywiście wszystkie dziesięć spotkań, choć są rozgrywane w tym samym dniu i o zbliżonych porach, będzie można zobaczyć na żywo dzięki transmisjom na sportowych antenach Telewizji Polsat. Jak to będzie wyglądało w szczegółach?

Siatkarska Liga Mistrzów: Plan transmisji na 25 stycznia 2023

  • 15:30 Halkbank Ankara vs Hebar Pazardżik (Polsat Sport)
  • 18:00 Jastrzębski Węgiel vs VfB Fredrichshafen (Polsat Sport)
  • 18:00 Ziraat Bankasi Ankara vs ACGH Volley Lublana (Polsat Sport News)
  • 19:00 Montpellier UC vs Vojvodina Nowy Sad (Polsat Sport Premium 5)
  • 19:30 Berlin Recycling Volleys vs Aluron CMC Warta Zawiercie (Polsat Sport Extra)
  • 20:00 Cucine Lube Civitanova vs Knack Roeselare (Polsat Sport Premium 3)
  • 20:00 Tours VB vs Benfica Lizbona (Polsat Sport Premium 6)
  • 20:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Trentino Itas (Polsat Sport)
  • 20:30 Descopan VT Menen vs VK Karlovarsko (Polsat Sport Premium 4)
  • 20:30 Sir Sicoma Monini Perugia vs SWD powervolleys Duren (Polsat Sport Premium 1)

Powyższe spotkania będą dostępne również w Internecie, na dobrze znanej kibicom siatkówki platformie Polsat Box Go, gdzie transmitowane są również spotkania PlusLigi czy TAURON Ligi siatkarek.

4 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.