Siatkarska LM: Czas na półfinałowe batalie!

Wielki Tydzień zbliża się wielkimi krokami, ale musimy na niego poczekać jeszcze kilka dobrych dni. Ten siatkarski rozpocznie się jednak już w środę 29 marca, kiedy to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel rozpoczną rywalizację w półfinałowych dwumeczach Ligi Mistrzów CEV 2022/23.

Foto.: CEV.eu (materiały prasowe)

Półfinały siatkarskiej LM w Internecie i TV. Plan transmisji

Środa 29 marca 2023:

  • 18:00 Halkbank Ankara vs Jastrzębski Węgiel (Polsat Sport)
  • 20:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Sir Sicoma Monini Peugia (Polsat Sport)

Środa 5 kwietnia 2023:

  • 20:30 Jastrzębski Węgiel vs Halkbank Ankara (Polsat Sport)

Czwartek 6 kwietnia 2023:

  • 20:30 Sir Sicoma Monini Perugia vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polsat Sport)

Wszystkie cztery spotkania dostępne będą również na platformie internetowej Polsat Box Go oraz w oficjalnej telewizji internetowej Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), z której mogą korzystać widzowie spoza Polski.

Halkbank Ankara vs Jastrzębski Węgiel

Halkbank Ankara sprawił jedną z największych niespodzianek tegorocznej edycji LM CEV, eliminując w poprzedniej rundzie włoską Cucine Lube Civitanovę. Tyle, że Lube w bieżącym sezonie straszy głównie nazwą. Zespół został dość mocno odmłodzony i nie ma już tej jakości, co widać również na parkietach w Italii, gdzie po trzech meczach ćwierćfinałów przegrywa 1:2 z Weroną Radostina Stojczewa. Nie chcę umniejszać sukcesów Turków, którzy grają naprawdę przyzwoicie i wygrali grupę z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, ale moim zdaniem zespół ten mimo wszystko odstaje od tych topowych na Starym Kontynencie. Jego największą siłą jest holenderski atakujący Nimir Abdel-Aziz, który w pojedynkę może przesądzić o losie spotkania, jeśli ma swój dzień. Na skrzydle wspiera go przede wszystkim zakontraktowany w ostatnich tygodniach Amerykanin Thomas Jaeschke, który jest obecnie w kapitalnej formie, oraz Argentyńczyk Nicolas Bruno, bazujący przede wszystkim na technice. Na środku swoje robi Mert Matic. Wszystkim steruje rozgrywający Micac Ma’a. Pisząc krótko, jastrzębianie zmierzą się z ekipą niezwykle groźną w ofensywie, ale mającą spore problemy z przyjęciem i szeroko pojętą organizacją gry. Zespołem, który mocno faluje i praktycznie nie ma wartościowych zmienników. Jastrzębski Węgiel jest w mojej ocenie drużyną z wyższej półki. Zdecydowanie lepiej poukładaną pod względem taktycznym i mniej przewidywalną oraz dużo lepiej zgraną i doświadczoną w grze o dużą stawkę. Ma też lepszych zmienników, którzy na dystansie meczu mogą wnieść sporo dobrego do gry, gdyby pojawiły się jakieś problemy. Mowa rzecz jasna o Szymurze oraz Hadravie, czy też szerzej o podwójnej zmianie. Warta z Halbankiem (bez Jaeschke) wygrała 3:1 u siebie i przegrała 2:3 na wyjeździe. Moim zdaniem jastrzębian stać na dwie wygrane, jeśli tylko będą w stanie pokazać swoją najlepszą siatkówkę.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle vs Sir Sicoma Monini Perugia

Zdania na temat faworyta pojedynku ZAKSA – Perugia są mocno podzielone. Mnie bliżej do opinii, że faworytem dwumeczu są Włosi z Wilfredo Leonem oraz Kamilami Semeniukiem i Rychlickim w składzie, ale… To nie oznacza, że nie widzę szans kędzierzynian. Wręcz przeciwnie. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy wygrali dwie poprzednie edycje LM, stanowią prawdziwy kolektyw, który nie jest uzależniony od dyspozycji dnia jednego lidera. Są też niesamowicie mocni psychicznie, co pokazało rewanżowe starcie z Trentino, w którym przegrywali już 0:1 i 15:20 a potem 19:22, ale nie poddali się i zdołali odwrócić losy seta. Koniec końców awans wyszarpali w złotym secie. Niesamowity mental pokazali też w finałach TAURON Pucharu Polski, gdzie swoimi powrotami doprowadzili do szału jastrzębian. W poprzednich latach dawali lekcję siatkówki Zenitowi, Civitanovie czy Trentino. Skład na przestrzeni trzech ostatnich sezonów się zmieniał, zmieniali się trenerzy, ale styl i charakter pozostał ten sam. Team spirit to jest to, co pozwalało ZAKSIE pokonywać rywali, którzy w swoich szeregach mieli lepszych indywidualnie graczy. Taką ekipą będzie też Perugia, która w całym sezonie 2022/23 przegrała tylko dwukrotnie. Najpierw w półfinale Pucharu Włoch z Piacenzą (Leal, Lucarelli, Simon, Brizard) i ostatnio w drugim meczu ćwierćfinałów Serie A z Mediolanem. Leon, Giannelli, Flavio, Płotnicki, Herrera, Sole, Rychlicki czy wreszcie Semeniuk – od gwiazd aż kręci się w głowie. Wszystko to spaja trener Andrea Anastasi, wybitny fachowiec. Ale też nie ma co ukrywać, że z takiej plejady gwiazdorów trudno stworzyć zespół, co widać w kryzysowych momentach. Potężna siła ognia w polu zagrywki i na siatce, ale są do ruszenia w przyjęciu i wtedy się gotują. To właśnie zagrywka i blok będą kluczem do zatrzymania Perugii, a te ZAKSA ma na wysokim poziomie. Nie wiem czy będzie w stanie wygrać mecz czy chociażby dwa sety, ale liczę, że co najmniej mocno się postawi faworytowi.

Siatkarska LM: Typy bukmacherskie na półfinały

Poza typami meczowymi, które są w panelu na stronie głównej portalu BetOnline.net.pl w oko wpadły mi dwa zakłady na zawodników. Na czutkę.

  1. Leon to od lat pierwsza strzelba Perugii, ale ostatnimi czasy mocno nieregularna. W drugim meczu z Mediolanem w ćwierćfinałach Serie A zdobył aż 29 punktów, żeby w trzecim zejść już po pierwszym secie z powodu słabej gry. Na mecz w Polsce powinien być jednak szczególnie zmobilizowany, więc liczę, że dziś wykręci over, jeśli mecz potrwa co najmniej cztery sety, a to wg mnie bardzo prawdopodobne. Większość buków ma linię na poziomie 18,5. Ale udało się też znaleźć o dwa oczka niższą i na niej widzę value.
  2. Bruno to trzecia a bywa, że i czwarta opcja w ataku Halbanku Ankara. Zdecydowaną większość piłek w ataku dostaną Abdel-Aziz i Jaeschke, będzie też trochę gry przez Maticia na środku. Większość buków ma linię na poziomie 9,5. Ale można też złapać 10,5 i tu największe value. Osobiście wystawiłbym tutaj 8,5.
MeczTypKursBukWynik
ZAKSA – PerugiaLeon 16,5+1.85Fortuna17
Halkbank – JWBruno 10,5-1.75Fortuna7
Prognozy: 6/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

*Dodatkowe typy – w szczególności te na zawodników i statystyczne – mogą pojawić się w dni meczowe do godzinny przed pierwszym zaplanowanym na dany dzień spotkaniem.

Typy bukmacherskie na polską siatkówkę również na portalu BetOnline!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. BetCris działa na podstawie zezwolenia (PS4.6831.1.2019) wydanego przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. PZbuk zezwolenie wydane przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie o numerze PS4.6831.29.2017. Fuksiarz zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 9 grudnia 2020 roku na okres 6 lat. Nr zezwolenia: PS4.6831.1.2020.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.