Siatkarska niedziela z PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 22 listopada)

Również w niedzielę 22 listopada czekają nas aż trzy mecze rozgrywek Ligi Mistrzów Świata, w tym hit weekendowej serii gier, czyli zaplanowane na godzinę 17:30 starcie Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów. Fatalną passę będzie chciała też przerwać VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, która podejmie MKS Będzin. To właśnie te dwa pojedynki wziąłem pod lupę. Siatkówka na żywo w Internecie!

Siatkarska niedziela z PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 22 listopada) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów (17:30)

Bardzo atrakcyjnie zapowiada nam się niedzielna konfrontacja Trefla Gdańsk, który wrócił już na właściwe tory po drugiej kwarantannie oraz dopiero dochodzącej do siebie drużyny Asseco Resovii Rzeszów. Oba zespoły mają ambicje zamieszania w ligowej czołówce. Na papierze zdecydowanie większym potencjałem dysponują goście, ale na parkiecie póki co tej różnicy nie widać. Podopieczni Alberto Giulianiego wymęczyli po powrocie do gry zwycięstwo 3:1 nad znajdującym się na podobnym etapie Indykpolem AZS Olsztyn, ale kilka dni później dostali lekcję od będącego w rytmie meczowym Ślepska Malow Suwałki (1:3). Ekipa z Podkarpacia choć bez Nicolasa Szerzenia wciąż ma wielką moc przede wszystkim na skrzydłach, gdzie prym wiodą Cebulj i Butryn wspierani przez Tahta. Najlepiej wygląda element zagrywki, którym punktować potrafią w zasadzie wszyscy gracze. W tym przede wszystkim swojej szansy muszą upatrywać przyjezdni. Największa słabość? Przyjęcie. Czy Trefl jest dziś ekipą faktycznie słabszą od gości? Problem z ocenieniem mają nawet bukmacherzy, którzy początkowo wystawili kursy 1,50-2,40 a na dzień przed meczem zostały one przez graczy praktycznie odwrócone. Typowanie zwycięzcy to moim zdaniem loteria. Typowy mecz fifty-fifty, w którym kluczowa dla rozstrzygnięcia może okazać się po prostu dyspozycja dnia, której nikt nie jest w stanie przewidzieć. Im dłużej będzie trwała rywalizacja, tym większe będą szanse „Gdańskich Lwów”, którzy również nieźle wyglądają na skrzydłach, a do tego mają ciekawy środek. Wygrana 3:2 z VERVĄ oraz ostatnie 3:0 ze Ślepskiem czy Aluronem nie wzięły się znikąd. Tu i teraz? Remis ze wskazaniem, bardziej na gospodarzy niż gości IMHO. Ale generalnie spodziewam się długiego i zaciętego meczu, co znajduje odzwierciedlenie w typach.

VERVA Warszawa vs MKS Będzin (20:30)

W normalnych okolicznościach rywalizacji VERVY Warszawa i MKS-u Będzin można by poświęcić ze dwa zdania, bo jasnym dla każdego byłoby, że stołeczna drużyna wygra w godzinę z prysznicem i różnicą około 20 małych punktów. Okoliczności normalne jednak nie są, bo podopieczni Andrei Anastasiego notują obecnie serię czterech kolejnych porażek, a od powrotu z kwarantanny wygrali tylko jedno z sześciu spotkań. Od tego ostatniego upłynęły jednak dwa tygodnie, bo mecz z ZAKSĄ został przełożony, które były poświęcone na spokojny trening, co powinno pomóc, bo włoski szkoleniowiec ma świetny warsztat, z którego nie miał kiedy ostatnio skorzystać. Zwłaszcza, że w zespole pojawiły się liczne urazy. Teraz nadarza się idealna okazja do przełamania. W Warszawie pojawi się MKS Będzin, który w ostatnim tygodniu wyglądał katastrofalnie. Najpierw przegrał z PGE Skrą, dla której był to pierwszy mecz po miesięcznej przerwie, w stosunku 0:3 i różnicą 19 małych oczek, a byłoby z 25, gdyby nie rotacje u rywala. Następnie w Olsztynie skończyło się na jeszcze większym blamażu. 0:3 i -32, bo przytrafił się set przegrany do 7!!! W sumie w trzech ostatnich meczach podopieczni Jakuba Bednaruka nie ugrali nawet seta, bo była jeszcze porażka 0:3 ze Ślepskiem, choć po dużo lepszym pojedynku (-10). Pisząc krótko, lepszej szansy na przełamanie i wysokie zwycięstwo Bartosz Kwolek i spółka mieć nie będą. Linie handicapu niskie nie są, ale nie są też szczególnie wyśrubowane, podobnie jak te na zdobycz punktową „Kwola”, więc próbuję.

PlusLiga: Typy na sobotę 21 listopada

MeczTypKursBuk
Trefl – Resovia176,5+1,50Fortuna
Asy gości5,5+1,83BetFan
VERVA – MKS1 (-13,5)1,70BetClic
Bartosz Kwolek12,5+1,85STS
Prognozy: 8/10; 6/10; 7/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.