Siatkarska reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! (Skład, terminarz, plan transmisji)

Do startu Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostał już tylko tydzień. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek 23 lipca, a dzień później rozpoczną się zmagania siatkarskie. Właśnie w sobotę 24 lipca po raz pierwszy na parkiet wyjdą Biało-Czerwoni, którzy celują w medal. To dobry moment, żeby przypomnieć jak wygląda skład, terminarz i plan transmisji meczów naszych mistrzów świata. Siatkówka na żywo w Internecie!

Siatkarska reprezentacja Polski na Igrzyska Olimpijskich Tokio 2020! (Skład, terminarz, plan transmisji) [Fot.: FIVB/Twitter]

Tokio 2020: Kadra reprezentacji Polski w siatkówce

Trener Vital Heynen stanął przed piekielnie trudnym zadaniem wyselekcjonowania 12-osobowej kadry na tokijskie zmagania. Takiego bólu głowy nie miał żaden inny selekcjoner, bo nigdzie nie ma takiego bogactwa talentów jak właśnie w naszym kraju. Belg musiał podjąć szereg trudnych decyzji, w wyniku których poza składem na najważniejszą imprezę pięciolecia znaleźli się między innymi: libero Damian Wojtaszek, atakujący Maciej Muzaj, przyjmujący Bartosz Bednorz i Tomasz Fornal czy środkowy Karol Kłos.

Siatkarska reprezentacja Polski na IO Tokio 2020:
Rozgrywający:
 Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
Libero: Paweł Zatorski

Tokio 2020: Kiedy grają polscy siatkarze?

Największą trudnością dla polskich kibiców, którzy zechcą śledzić olimpijskie zmagania siatkarzy i siatkarek, będzie różnica czasu. Sesja poranna w stolicy Japonii będzie rozpoczynać się o godzinie 9:00, czyli o 2:00 w nocy czasu polskiego. Na szczęście Biało-Czerwoni o tej porze rozegrają tylko jeden z pięciu meczów fazy grupowej.

Terminarz i plan transmisji meczów siatkarskiej reprezentacji Polski:
Sobota 24 lipca, godzina 12:40:
Polska – Iran
Poniedziałek 26 lipca, godzina 7:20: Polska – Włochy
Środa 28 lipca, godzina 9:25: Polska – Wenezuela
Piątek 30 lipca, godzina 7:20: Polska – Japonia
Niedziela 1 sierpnia, godzina 2:00: Polska – Kanada

Ćwierćfinały, do których awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z dwóch grup, zaplanowano na wtorek 3 sierpnia. Rozgrywane będą w godzina: 2:00, 6:00, 10:00, 14:30. Półfinały 5 sierpnia (6:00 i 14:00), a mecze o medale w sobotę 7 sierpnia o 6:30 i 14:15.

Tokio 2020: Gdzie można oglądać mecze siatkarzy?

W Polsce Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 będzie można śledzić na antenach grupy Discovery (Eurosport 1 i 2 oraz na platformie Eurosport Player). Sublicencję wykupiła też Telewizja Polska, która transmitować będzie zmagania sportowców na TVP 1 oraz na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wyniki turniejów siatkarskich Tokio 2020 na żywo również w Internecie!

Tokio 2020: Siatkarskie typy bukmacherskie

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 oznaczają również powrót do typowania na blogu Volley24. Pierwszych typów można spodziewać się w piątek 23 lipca. Najważniejsza impreza czterolecia (obecnie nawet pięciolecia) łatwa w typowaniu nigdy nie była, ale mam nadzieję, że oferta legalnych bukmacherów będzie na tyle szeroka, że uda się znaleźć jakieś valuebety. Ostatnie miesiące były bardzo udane, więc liczę, że uda się podtrzymać dobrą passę.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.