Siatkarski weekend w Polsce! (Zapowiedź i typy)

W sobotę 3 października na polskich parkietach miały odbyć się w sumie cztery spotkania Plusligi i TauronLigi. Niestety dwa z nich, w tym hitowy pojedynek Jastrzębskiego Węgla z VERVĄ Warszawa został odwołany z powodu epidemii COVID-19. Ale potyczka Trefla Gdańsk z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma szansę wypełnić tą lukę. U pań czeka nas starcie jednego z faworytów z beniaminkiem. W niedzielę po przełożeniu starcia GKS-u Katowice z Cuprum Lubin odbędzie się tylko jedno spotkania, ale za to szalenie interesujące, pomiędzy Cerrad Enea Czarnymi Radom, a Asseco Resovią Rzeszów.

Siatkarska sobota w Polsce! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Developres SkyRes Rzeszów vs Joker Świecie (14:45)

Starcie Goliata z Dawidem, ale nie wróżymy tu finału niczym ten z biblijnej przypowieści. Rzeszowianki są zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i każdy stracony przez nie set będzie trzeba uznać za niespodziankę. Oczywiście bierzemy poprawkę na to, że jesteśmy na początku sezonu, który wystartował po ponad półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, więc siłą rzeczy niespodzianek nie brakuje, ale w tym konkretnym przypadku dysproporcja potencjałów i umiejętności jest mimo wszystko chyba zbyt duża, żeby mogło dojść do sensacyjnych rozstrzygnięć. Joker pokazał się z dobrej strony przeciwko Grot Budowlanym wygrywając niespodziewanie 3:1, ale po trzech meczach łodzianek wiemy, że to one są po prostu słabe, a nie beniaminek tak mocny. Pokazało to dobitnie starcie z ŁKS-em Commerececon, który dostał baty od BKS-u Stali (0:3) i MKS-u Kalisz (2:3), ale już beniaminka i to na wyjeździe zmiażdżył. Mowa o wygranej 3:0 i różnicą aż 28 małych punktów. Oczywiście podopieczne Stephane’a Antigi nie są jeszcze w swojej optymalnej formie, ale jest tam tak dużo jakości indywidualnej i doświadczenia, że powinno być to widać na parkiecie. Linie handicapu punktowego są dosyć wyżyłowane, więc delikatnie, ale jednak spróbujemy zagrać w stronę faworyta. Alternatywą DW 3:0.

Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (20:30)

W sobotnim meczu PlusLigi faworyt nie jest aż tak wyraźny, ale jednak trudno spotkać ekspertów i komentatorów, którzy typowaliby jakąkolwiek zdobycz punktową drużyny gospodarza. Wydaje się, że jeden wygrany set to będzie maks, co będą w stanie urwać kędzierzynianom. Nie dlatego, że są słabi, ale z powodu formy rywali na starcie sezonu 2020/2021. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali wszystkie sześć spotkań o stawkę, tracąc przy tym zaledwie cztery sety. Pojedyncze w czterech różnych spotkaniach i wyłącznie z ekipami, które uznawane są za kandydatów do medali (2x z PGE Skrą, Asseco Resovia, Jastrzębski Węgiel). Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla są po prostu w sztosie, co wynika między innymi z tego, że utrzymali trzon zespołu i można powiedzieć, że jadą na wypracowanych przez wiele miesięcy patentach. Trefl to w dużej mierze nowy zespół, który na dodatek w okresie przygotowawczym stracił trochę czasu z powodu licznych zakażeń koronawirusem w drużynie. Jeśli chodzi o wyniki, póki co wszystko się zgadza. 3:0 w Radomiu, 3:1 z Cuprum i 3:2 w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Ale już po tym rezultacie można się domyślić, że sama gra nie jest taka idealna. Mankamentem przyjęcie, które kędzierzynianie będą w stanie dość łatwo ruszyć, co przełoży się na kolejne elementy siatkarskiej sztuki. Tak naprawdę przed zespołem Michała Winiarskiego i Mmariusza Wlazłego mecz prawdy dopiero dziś. Naszym zdaniem będzie to test oblany. ZAKSA pokonała JW różnicą 10 małych oczek, Skrę 12, Będzin 17, Nysę 27 oraz Asseco Resovię i PGE Skrę w Superpucharze Mistrzów Polski różnicą kolejno 10 i 16. Podobnego wyniku, czyli 10+ spodziewamy się sobotniego wieczora.

Cerrad Enea Czarni Radom vs Asseco Resovia Rzeszów (17:30)

W jedynym niedzielnym pojedynku na polskich parkietach najwyższych klas rozgrywkowych dojdzie do arcyciekawego starcia radomian z rzeszowianami. W zgodnej ocenie bukmacherów zdecydowanym faworytem są przyjezdni i w sumie trudno z tym polemizować patrząc na potencjał kadrowy obu drużyn, ale naszym zdaniem nie jest to jeszcze na tyle zgrany zespół, żeby stawiać na niego w ciemno po kursach rzędu 1,30+. Zwłaszcza na wyjazdach. Oczywiście Czarni nie są również w wybitnej formie, mieli swoje problemy na początku sezonu, wyniki też nie powalają. Uwzględniając jednak wszystkie okoliczności, czyli atut własnego boiska i powrót Lucasa Loha, wydaje nam się, że przy dobrym dniu będą w stanie przeciwstawić się rywalowi. Zwłaszcza, jeśli zaskoczą im zagrywka i blok. Ten pierwszy element funkcjonuje od pierwszego meczu najlepiej i stąd nasz typy. Warto także pamiętać, że rzeszowianie mają ultraofensywną linię przyjęcia i dość łatwą do ruszenia właśnie serwisem. Wykorzystał to nie tylko Jastrzębski Węgiel (3:0), ale też GKS Katowice, który co prawda przegrał, ale dopiero po tie-breaku. Konarski, Josifow, Sander, Dryja i Loh też mogą naruszyć Cebulja i Szerszenia. Zwłaszcza, że na dziś jest to drugi najlepiej zagrywający zespół w PlusLidze ze średnią blisko dwóch asów na set. Nie ukrywamy też, że liczymy tu na co najmniej cztery sety.

Siatkarskie typy na weekend 3-4 października

MeczTypKursBuk
Developres – Joker1 (-16,5)1,90STS
Developres – Joker3:01,55BetFan
Trefl vs ZAKSA2 (-8,5)1,48Fortuna
B.Lipiński13,5+1,80STS
Czarni vs Resovia1 (Asy): 5,5+1,93BetFan
Czarni vs Resovia3,5+1,50BetClic
Prognozy: 6/10; 7/10; 8/10, 6/10, 6/10, 7/10.

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.