Siatkarska sobota w Suwałkach i Legionowie! (Typy i analizy)

Choć w sobotę odbywa się wiele siatkarskich spotkań, to patrząc na ofertę tak naprawdę nie bardzo jest w czym wybierać, bo w znakomitej większość bukmacherzy właściwie oszacowali szanse. Niemniej dwa interesujące typy z value udało się znaleźć. Oba dotyczą polskich rozgrywek, PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet.

Siatkarska sobota w Suwałkach i Legionowie! (Fot.: FIVB)

Ślepsk Malow Suwałki vs Indykpol AZS Olsztyn (14:45)

To wielki moment dla suwalskiej siatkówki, bo właśnie dziś otwarta zostanie nowa hala, ale to z automatu nie oznacza, że gospodarze tę konfrontację wygrają czy są jej faworytem. Wszystko wskazuje na to, że przyjezdni mogą popsuć to święto.

Indykpol AZS Olsztyn świetnie wystartował i obecnie zajmuje szóste miejsce, ale z bilansem pięciu wygranych i tylko jedną porażką na koncie. Zwycięstwo w sobotniej potyczce może wywindować Pawła Woickiego i spółkę nawet na drugą pozycję w stawce.

Inaczej wygląda sytuacja suwalczan, którzy triumfowali tylko w jednym z czterech spotkań, z beznadziejną wówczas Asseco Resovią, którą pokonali 3:1. Olsztyn rozbił ją do zera. Na usprawiedliwienie Ślepska można dodać, że mieli bardzo trudny terminarz, bo mierzyli się z kędzierzynianami, warszawianami i jastrzębianami.

Gdyby porównywać poszczególne formacje to największą przewagę goście powinni mieć na prawym skrzydle, który jest najskuteczniejszym graczem całej PlusLigi. Olsztyn wygrywał już w tym szezonie nie tylko na wspomnianym „Podpromiu”, ale też w Jastrzębiu Zdrój (3:0), gdzie Ślepsk nie ugrał seta i w Gdańsku (3:1). Czemu więc nie dziś w Suwałkach?

Nie ma żadnego argumentu za porażkę przyjezdnych. Choć trzeba oczywiście pamiętać, że niespodzianka zawsze może się zdarzyć, bo to tylko sport.
Transmisja na żywo w Internecie: Ślepsk Malow Suwałki vs Indykpol AZS Olsztyn

Kod na cashback w BetClic

Legionovia Legionowo vs Radomka Radom (18:00)

Jeszcze w minionym sezonie faworytem takiego starcia byłby zespół gości, ale obecnie to drużyna gospodarza ma mocniejszy personalnie skład i gra po prostu zdecydowanie lepszą siatkówkę. Widać to po kursach, który są na maksa zaniżone, ale na szczęście udało się znaleźć sensowną linię handicapu punktowego i to ze sporym value.

Mówimy o starciu dziewiątej z dwunastą ekipą w stawce, ale różnica w poziomie gry jest naszym zdaniem znaczenie większe. Niskie miejsce legionowianek jest bowiem pokłosiem bardzo trudnego terminarza. Grały już cztery mecze z Policami i Rzeszowem (2:3 i 0:3 oraz 2:3 i 1:3), a ponadto na wyjeździe w Bielsku-Białej (3:2) i Kaliszu (1:3). Mają na rozkładzie też mistrza Polski, ŁKS, który pokonały 3:0 i różnicą aż 25 małych punktów!

Radomka jeszcze nie zaznała w sezonie 2019/20202 smaku zwycięstwa, przegrywając wszystkie osiem spotkań. Po walce tak naprawdę tylko z BKS-em Stalą (2:3) i dość niespodziewanie z Grot Budowlanymi (2:3). Ale poza tym zbierała bęcki. Kolejno od Bielska, ŁKS-u, Chemika, Kalisza, raz jeszcze ŁKS-u i już po zmianie trenera również od Piły.

Jeśli weźmiemy pod uwagę skład personalny, aktualną formę i atut własnego boiska, który jest ogromnym handicapem dla siatkarek z Legionowa, co pokazały dotychczasowe mecze, trudno spodziewać się innego rozstrzygnięcia, niż w miarę gładkie zwycięstwo podopiecznych Aleessandro Chiappiniego.
Transmisja na żywo w Internecie: DPD Legionovia Legionowo vs E.Leclerc Radomka Radom

MeczTypKursBuk
Ślepsk – AZS21,60Fortuna
Legionovia – Radomka1 (-12,5)1,79LvBET

Prognozy: 7/10 i 6/10.

Betfan – nowy kod promocyjny

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.