Siatkarski piątek na polskich parkietach! (Zapowiedź i typy)

Sytuacja w rozgrywkach PlusLigi i TauronLigi się normuje. Większość ekip obu lig uporała się już z problemem koronawirusa, więc pomału wracamy do gry na pełny obrotach, a nawet na zwiększonych, bo najwyższy czas nadrobić zaległości. Tylko dziś, w piątek 13 listopada, będziemy świadkami czterech pojedynków o ligowe punkty. Tym najciekawszym starcie Asseco Resovii Rzeszów z Indykpolem AZS Olsztyn. Ponadto zagrają główni kandydaci do zdobycia mistrzostwa kraju siatkarek, Grupa Azoty Chemnik Police i Developres SkyRes Rzeszów, którzy zmierzą się z ligowymi autsajderami. Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Siatkarski piątek na polskich parkietach! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów vs Indykpol AZS Olsztyn (20:30)

Ciekawie zapowiada nam się konfrontacja Asseco Resovii z Indykpolem AZS. Po pierwsze z tego powodu, że zespoły dopiero co wyszły z kwarantanny, więc jesteśmy po prostu ciekawi jak ona odbiła się na ich dyspozycji. Olsztynianie zdążyli zagrać już jeden mecz i spisali się fatalnie, przegrywając u siebie niespodziewanie 0:3 z Cuprum Lubin.

„Czułem po sobie, że podczas meczu brakowało „prądu” w nogach. Przez izolacją czułem się coraz lepiej, jednak po powrocie było inaczej. Każdy dzień będzie działał na naszą korzyść, więc to kwestia czasu, kiedy wrócimy do swojej formy” – powiedział po tamtym meczu Damian Schulz, podstawowy atakujący Rzeszowian. Wtórowali mu inni, w tym asystent Daniela Castellaniego, Marcin Mierzejewski.

To pokazuje z jakimi problemami muszą borykać się wracające do gry zespoły. W przypadku starcia rzeszowian z olsztynianami możemy mówić, że drużyny są na podobnym poziomie przygotowania fizycznego, więc nie powinno one odgrywać kluczowej roli. Zwłaszcza, że w przypadku drużyny gospodarza z zakażeniem borykało się bodajże tylko czterech zawodników.

Skoro tak to trzeba porównać potencjał obu ekip, a to porównanie wypada jednoznacznie na korzyść ekipy gospodarza, która ma lepszych graczy w zasadzie na każdej pozycji. Można ewentualnie dyskutować o klasie środkowych po obu stronach siatki, ale już rozegranie i przede wszystkim skrzydła z jednoznacznym wskazaniem na podopiecznych Alberto Giulianiego.

Naszym zdaniem różnicę zrobią dziś właśnie skrzydłowi, zarówno na siatce, jak i w polu zagrywki. Ten element powinien ustawić cały mecz i pozwolić Asseco Resovii kontrolować bieg boiskowych wydarzeń. Finał? Nie spodziewamy się, żeby drużyna gospodarza miała stracić więcej niż jednego seta.

Czemu decydujemy się na handicap punktowy zamiast setowego -1,5 (@1,35) lub -2 (@1,55)? Asseco Resovia dysponuje ogromnym potencjałem, ale ma problem z utrzymaniem dobrego poziomu gry. Stąd się wzięło kilka zwycięstw po tie-breakach.

Mowa o wyjazdowych potyczkach z GKS-em, Czarnymi i Stalą. Jak to wyglądało w małych punktach? +16, +5 i +4. Zawsze byli lepsi. U siebie ze Stalą rozprawili się w czterech setach i wypracowali w małych punktach +17. Dziś też liczymy na dwucyfrówkę.

Piątek w TauronLidze: Faworyci kontra autsajderzy

[Enea PTPS Piła vs Developres SkyRes Rzeszów; godzina 14:45] Zacznijmy od tego, że choć na papierze gospodarzem tego starcia są siatkarki z Piły, to spotkanie odbędzie się na rzeszowskim Podpromiu, gdzie w czwartek doszło do pierwszego starcia w ramach rundy zasadniczej rozgrywek TauronLigi 2020/2021 pomiędzy oboma zespołami. To pierwszy argument za typem w stronę podopiecznych Stephane Antiig. Drugi jest taki, że mówimy o drużynie, która jest poważnym kandydatem do mistrzowskiego tytułu, a jej rywala czeka walka o utrzymanie. Dobrze widać to w ligowej tabeli. Rzeszowianki wygrały wszystkie osiem meczów za komplet punktów, tracąc przy tym tylko trzy pojedyncze sety. Zawodniczki z Wielkopolski przegrały wszystkie siedem meczów i nie wygrały przy tym nawet jednej partii! Po trzecie, we wczorajszym meczu szansę na niektórych pozycjach dostały dublerki. Skończyło się na 3:0, ale przez dwa zacięte sety, handicap punktowy nie został pokryty (+14). Dziś skład powinien być mocniejszy, to po pierwsze. Po drugie, dla pilanek to trzeci mecz w cztery dni, więc trudno będzie im zagrać na swoim najlepszym poziomie. Pisząc krótko, spodziewamy się pogromu na poziomie powyżej 20 małych punktów. Taki zafundowały PTPS-owi siatkarki z Polic (+28) czy Budowlane (+38), a nawet bydgoszczanki (+25).

[Grupa Azoty Chemik Police vs Volley Wrocław; godzina 18:00] Podobnie widzimy starcie drużyn z Polic i Wrocławia. Chemik jest zdecydowanym faworytem i powinien dość łatwo poradzić sobie z rywalem. Zwłaszcza, że po porażce 0:3 z ŁKS-em Commerececon żarty się skończyły. Ostatecznie obyło się bez drastycznych decyzji, ale zespół zdaje sobie sprawę, że oczekuje się od niego pełnego zaangażowania i przekonujących zwycięstw. Oczywiście Ferhat Akbas ma trochę problemów kadrowych, a tym najpoważniejszym jest kontuzja przyjmującej Willmy Salas, ale jej brak może usprawiedliwiać porażki w Lidze Mistrzyń, nie w TauronLidze. Brakocević, Mędrzyk, Wasilewska, Kąkolewska czy Maj są gwarantami solidności, która powinna wystarczyć do wygrywania z ligowymi średniakami. Ostatnio, po wyjściu z kwarantanny, udało się rozbić Piłę. Wcześniej u siebie siatkarki z Polic nie dały żadnych szans BKS-owi (3:0 i +17), z którym wrocławianki przegrały 0:3 (-20) nie dalej niż w ostatni poniedziałek. Dodajmy do tego długą podróż na Pomorze Zachodnie i chyba nikt nie ma wątpliwości, kto jest zdecydowanym faworytem piątkowej konfrontacji.

Siatkarskie typy na piątek 13 listopada

W piątek czeka nas jeszcze jedno spotkanie w TauronLidze, starcie BKS-u Stali Bielsko-Biała z E.Leclerc Radomką Radom (godzina 18:00). Ale po spadkach kursów poniżej 1,40 na zwycięstwo przyjezdnych nie widzimy tutaj value.

MeczTypKursBuk
Resovia – AZS1 (-10,5)1,55Fortuna
Asy gospodarzy5,5+1,83BetFan
PTPS – Developres2 (-19,5)1,70BetFan
Chemik – Wrocław1 (-16,5)1,55Fortuna
Prognozy: 7/10; 6/10; 6/10; 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Jesteśmy w okresie epidemii, która co rusz wyłącza z gry i treningów poszczególne drużyny. Potrzeba jeszcze dwóch-trzech tygodni, żeby każda z nich wskoczyła na swój normalny poziom. Do tego czasu my nie szalejemy ze stawkami. Za dużo jest niespodzianek.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.