Siatkarskie MŚ 2022 Kobiet coraz bliżej, próba generalna w Neapolu! (Plan transmisji DHL Test Match Tournament)

Od poniedziałku do czwartku (12-15 września) w Neapolu rozgrywany będzie mocno obsadzony turniej towarzyski, w którym formę polskich siatkarek na niespełna dwa tygodnie przed FIVB Mistrzostwami Świata 2022 sprawdzą drużyny narodowe Serbii, Włoch i Turcji.

MŚ 2022 kobiet coraz bliżej, próba generalna w Neapolu! (Plan transmisji DHL Test Match Tournament) [Fot.: FIVB]

Polskie siatkarki zagrają w Neapolu przed FIVB MŚ 2022

Na turniej w Neapolu stawiła się europejska czołówka. Rywalami Biało-Czerwonych będą trzy drużyny, które są dyżurnymi kandydatami nie tylko do medali rozgrywek pod egidą CEV, ale też celują w podium turniejów organizowanych przez FIVB.

Podopieczne trenera Stefano Lavariniego, które w ostatnim czasie mają za sobą wygrane dwumecze z Niemkami i Bułgarkami, czekają pojedynki z Serbią, Włochami i Turcją, czyli odpowiednio zespołami nr 1, 2 i 3 w rankingu Europejskiej Konfederacji Siatkówki. Dla porównania, Polska zajmuje dziewiąte miejsce w tym zestawieniu.

Myślę, że dla naszej drużyny taki turniej będzie ciekawą okazją do sprawdzenia swoich sił na tle zespołów i zawodniczek ze światowego topu. Zawsze lepiej jest równać swój poziom do drużyn z czołówki, niż zadowalać się dobrą grą na tle ekip ze średniej półki”. – mówi Joanna Wołosz, kapitan reprezentacji Polski (cytat za pzps.pl).

Zmagania w Neapolu zakończą okres sparingów reprezentacji Polski przed #MŚ2022K. DHL Test Match Tournament rozpocznie się w poniedziałek 12 września, a zakończy w czwartek (16.09). Po nim nasze kadrowiczki czeka półtora dnia wolnego, by już w niedzielę zebrać się na mini-zgrupowaniu w Elblągu.

Siatkarski mundial Biało-Czerwone zainaugurują 23 września w holenderskim Arnhem, meczem przeciwko drużynie narodowej Chorwacji. Po nim polskie siatkarki wrócą do gdańsko-sopockiej ERGO Areny na kolejne mecze grupy „B”, gdzie zmierzą się z Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją. 

Plan transmisji DHL Test Match Tournament w Neapolu

Wszystkie mecze włoskiego turnieju będzie można zobaczyć na żywo, dzięki transmisjom na antenach RAI Sport HD i Polsatu Sport oraz na platformach internetowych tych grup medialnych. W szczegółach będzie wyglądać to tak:

  • Poniedziałek 12 września

17:00 Włochy – Turcja (RAI Sport HD)
20:00 Polska – Serbia (Polsat Sport, Polsat Box Go)

  • Wtorek 13 września

17:00 Serbia – Turcja (RAI Sport HD Online)
20:00 Włochy – Polska (Rai Sport HD, Polsat Sport, Polsat Box Go)

  • Czwartek 15 września

17:00 Polska – Turcja (Polsat Sport, Polsat Box Go)
20:00 Włochy – Serbia (RAI Sport HD)

Przypominamy, że Polska jest współgospodarzem FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, które zorganizujemy wspólnie z Holandią. Finał czempionatu zaplanowany jest na 15 października. W Polsce rozegrane zostaną mecze faz grupowych oraz spotkania fazy pucharowej, dwa ćwierćfinały i jeden półfinał.

Wszystkie będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat, a mecze Biało-Czerwonych również w TVP.

Więcej siatkarskich newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.