Siatkówka w Polsce jedną z popularniejszych dyscyplin na rynku

Wśród wyszukań w przeglądarce Google od razu trafiamy na propozycję firmy LVbet, która ma dla nas siatkarskie typy krajowej PlusLigi, europejskich rozgrywek, a także wielu innych państw, jakie znane są z rewelacyjnego siatkarskiego poziomu. Oczywiście nie może zabraknąć Włoch, Brazylii, Francji, czy Argentyny. 

man in black shirt and shorts playing basketball during daytime

– Dlaczego decydujemy się na obstawianie właśnie siatkówki? To dość prosty sport, którego zasady są wszystkim znane, a ponadto rozgrywki w ramach tej dyscypliny odbywają się praktycznie przez cały rok. Jeśli kończy się liga, mamy do czynienia z imprezami międzynarodowymi. Na nudę nie możemy narzekać – wyjaśnia Irenka Zając, ekspertka branży bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie nowe na krajowym rynku, jak również te bardziej wprawione w swój fach, jak na przykład LVbet, mają w swoich zestawieniach także spotkania reprezentacji Polski, co jest kolejnym magnesem przyciągającym typerów. Cyklicznie jesteśmy świadkami mistrzostw świata, turniejów wyłaniających najlepsze ekipy poszczególnych kontynentów, Ligi Narodów, czy wreszcie Igrzysk Olimpijskich. Zdarzenia o takim charakterze łatwo znaleźć u legalnych polskich bukmacherów. 

– Dla naszego narodu mecze biało-czerwonych są szalenie ważne. Zwłaszcza, że na arenie międzynarodowej osiągamy wielkie sukcesy. Ale to wcale nie musi oznaczać, że obstawiający odnoszą się do zmagań klubowych lekceważąco. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ dookoła nie brakuje silnych krajowych rozgrywek, a i nasza PlusLiga to jedna z potężniejszych oraz atrakcyjniejszych lig świata – dodaje Irenka Zając, o której więcej można przeczytać.

Zakłady na siatkówkę

To pozornie łatwa w obstawianiu dyscyplina sportowa, jednak nie powinniśmy ulegać temu przeświadczeniu. Otóż w siatkówce, jak i w innych przypadkach, istotne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także umiejętności. Mity o zakładach sportowych głoszą, że grunt to mieć szczęście, bezbłędny system, jak również posiadanie „nosa do obstawiania”. Nic bardziej mylnego! Najważniejsza może się okazać wnikliwa analiza, przegląd statystyk, czy sprawdzenie zestawień H2H. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zminimalizować powszechne w grach losowych ryzyko. Ponadto, nie rozdrabniajmy się na wiele rozgrywek i ograniczmy się do raptem dwóch lig. 

Całkiem interesującą ofertę ma dla nas Fortuna. Możemy tutaj obstawić Ligę Mistrzów, PlusLigę, a także ligę francuską, czy holenderską. To nie powinno być zaskoczeniem, bo Fortuna znana jest posiadania w swoim zestawieniu wielu dyscyplin sportowych i w ramach tej firmy możemy sięgnąć po zakłady w rugby, sporty wodne, krykieta, wyścigi konne, futsal, hokeja na trawie, żużel, boks, MMA, bądź golfa. Fortuna bardzo chętnie identyfikuje się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Wystarczy powiedzieć, że sponsoruje ona między innymi piłkarską 1. Ligę, KSW, Polski Związek Narciarski, czy Legię Warszawa.

Typy z siatkówki

Te znajdziemy też na stronach firmy STS, która aktywnie stawia na wiele zróżnicowanych rozwiązań. W końcu, jak podkreślają przedstawiciele tego bukmachera, siatkówka jest globalnym sportem cieszącym się ogromną popularnością na całym świecie. Z tego względu meczów tylko przybywa, obok czego zakłady sportowe nie mogą przejść obojętnie. 

women playing volleyball

Na stronach marki STS we właściwym czasie z pewnością znajdziemy wiele następujących zdarzeń. To na przykład: 

  • Siatkówka mężczyzn i kobiet
  • PlusLiga
  • Mistrzostwa świata 
  • Mistrzostwa Europy
  • Puchar Świata 
  • Liga Narodów 
  • Igrzyska Olimpijskie 

Dzięki STS możemy obserwować transmisje LIVE z poszczególnych zdarzeń, jak też dokonywać zakładów na żywo. 

Siatkówka Liga Narodów

Kiedyś elektryzowała nas Liga Światowa, która w swoim czasie okazała się rewelacyjnym strzałem w dziesiątkę. Światowa Federacja Siatkówki, urozmaicając formułę tej dyscypliny sportowej na płaszczyźnie międzynarodowej, zebrała najlepsze ekipy na świecie i zorganizowała dla nich emocjonujące rozgrywki sportowe. Całe szczęście, że znalazła się wśród nich także Polska! Lecz po wielu latach przyszedł czas na zmiany, dlatego w to miejsce pojawiła się Liga Narodów, zaś pierwszy sezon miał miejsce w 2018 roku. 

Liga Narodów to 16 drużyn narodowych podzielonych na dwie kategorie – stałych uczestników oraz ekipy pretendujące. W tej pierwszej kategorii oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski. Dodatkowo, znajdziemy tutaj takie drużyny jak: Argentyna, Brazylia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Niemcy, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone oraz Włochy. Z kolei wśród pretendentów są: Australia, Bułgaria, Kanada, Korea Południowa, Portugalia oraz Słowenia. – Co jest raczej oczywiste, stali uczestnicy są w tych rozgrywkach regularnie i niezależnie od wyników, zaś pretendenci są zagrożeni spadkiem – wyjaśnia Irenka Zając. To kolejna impreza, która sprawia, że siatkówka na żywo jest zwyczajnie bardzo atrakcyjna zarówno dla fanów, jak i typerów. 

Rodzaje zakładów w siatkówce 

Także w tej dyscyplinie sportowej gracze mają do dyspozycji wiele rozwiązań. To między innymi handicap setowy, który jest szczególnie ważny, gdy w danym spotkaniu mamy do czynienia z wyraźnym faworytem. Wtedy możemy skorzystać z handicapu przykładowo do 1,5 seta, gdzie drużyna rozpoczyna starcie z wirtualnym odjęciem seta. Do naszej dyspozycji jest sporo innych handicapów, które sprawiają, że gra w siatkówkę u bukmachera jest jeszcze ciekawsza. Możemy liczyć też na handicapy punktowe, zakłady poniżej/powyżej, stawianie na dokładny wynik, zakłady live i zakłady łączone. 

Jak widać możliwości przy obstawianiu siatkówki u polskich legalnych bukmacherów jest całkiem sporo, a i nie brakuje zakładów, których możemy się podjąć. To wszystko sprawia, że ta dyscyplina sportowa jest dla typerów bardzo atrakcyjna.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.