Skąd czerpać informacje na temat legalnych bukmacherów?

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie zakładów bukmacherskich, z całą pewnością zastanawiasz się nad tym, czy korzystanie z usług takich firm w ogóle jest legalne. W końcu od kilku lat w Polsce obowiązuje ustawa hazardowa. W związku z tym, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jest legalny bukmacher, a także, skąd możemy czerpać rzetelne informacje na temat tej branży. 

Czy obstawianie zakładów sportowych w Polsce jest legalne?

Jak najbardziej tak, aczkolwiek wybór graczy w naszym kraju został ograniczony wyłącznie do legalnych firm bukmacherskich. Jest to pokłosie ustawy hazardowej wprowadzonej w 2009 roku. Legalny bukmacher działa na podstawie licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Taką licencję mogą otrzymać wyłącznie polskie spółki dysponujące odpowiednio wysokim kapitałem. 

Wyróżniamy dwa rodzaje licencji: jedna z nich dopuszcza przyjmowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych, natomiast druga w serwisach internetowych. Nas interesują przede wszystkim bukmacherzy online. Możemy ich łatwo poznać, ponieważ ich serwisy są zarejestrowane na polskiej domenie „pl”. Zagraniczni bukmacherzy bez licencji, którzy starają się obejść ustawę hazardową w Polsce, nie mogą korzystać z tej domeny.

Jak wybrać legalnego bukmachera online?

Na dzień dzisiejszy w Polsce funkcjonuje 15 legalnych bukmacherów internetowych, a liczba ta w ostatnich latach ciągle rośnie. Możemy śmiało zakładać, że na przestrzeni kolejnych kilku lat, lista legalnych serwisów bukmacherski wydłuży się do 20 podmiotów. Jest to bardzo korzystne zjawisko dla graczy, którzy mogą liczyć na znacznie lepszą ofertę zakładów bukmacherskich oraz ciekawe promocje. 

Wybierając legalnego bukmachera online zawsze warto zwrócić uwagę na to, jakie zakłady oferuje nam serwis. Jest to szczególnie istotne, jeśli interesują nas konkretne wydarzenia sportowe. Ważnym atutem dla wielu graczy jest również nowoczesna aplikacja mobilna. Legalni bukmacherzy dysponują także atrakcyjnymi promocjami powitalnymi, dzięki którym, nowy gracz może powiększyć swój kapitał o bonusowe środki lub możliwość postawienia zakładu bez ryzyka. 

Gdzie znajdziemy informacje na temat legalnych bukmacherów?

Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany zachodzące na rynku legalnych bukmacherów w Polsce, warto znać serwisy, w których znajdziemy rzetelne informacje na temat zakładów online. Na stronie Zapytajbukmachera.pl możemy sprawdzić aktualną listę legalnych bukmacherów, sprawdzić ranking, a także porównać promocje powitalne dostępne dla nowych klientów. 

Jeśli chcesz sprawdzić w praktyce, czym są legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, powyższy serwis pomoże Ci w podjęciu decyzji w kwestii wyboru bukmachera. Co szczególnie ważne, na stronie omawiani są wyłącznie legalni bukmacherzy online, u których możemy bezpiecznie obstawiać zakłady. Biorąc pod uwagę stale rozszerzający się rynek zakładów sportowych w Polsce, każdy gracz powinien bez trudu znaleźć serwis dostosowany do swoich potrzeb. 

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Redaktor naczelny serwisu Volley24.pl. Urodzony z piłką siatkową, od zawsze związany z dziennikiem siatkarskim, od niedawna w Volley24.pl.