Skład reprezentacji Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 w Lipsku!

Już w najbliższy piątek polska drużyna narodowa w piłce siatkowej mężczyzn rozpocznie ostatni weekend fazy interkontynentalnej FIVB Volleyball Nations League 2019. W środę 26 czerwca poznaliśmy nazwiska czternastu wybrańców Vitala Heynena.

Skład reprezentacji Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 w Lipsku! (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Skład reprezentacji Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 w Lipsku! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Belgijski selekcjoner aktualnych mistrzów świata wybrał czternastu zawodników, którzy mają zapewnić Biało-Czerwonym awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, który w pierwszej połowie lipca odbędzie się w Chicago.

W gronie powołanych na turniej w Lipsku znalazł się jeden debiutant. Mowa o atakującym Chemika Bydgoszcz, a od nowego sezonu GKS-u Katowice, Bartoszu Filipiaku, który zastąpił w szerokim składzie kontuzjowanego Michała Szalachę.

Reprezentacja Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów w Lipsku (28-30 czerwca):
Rozgrywający: Marcin Komenda, Marcin Janusz
Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Filipiak
Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik
Libero: Damian Wojtaszek

Podczas ostatniego tygodnia zmagań w fazie interkontynentalnej podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Japonii i Portugalii. Każde z tych spotkań będzie niezwykle istotne w kontekście walki o awans do Final Six.

W chwili obecnej mamy taką samą liczbę zwycięstw, co Włosi, którzy zmierzą się z Brazylią, Francją i Kanadą. W przypadku, gdy wygramy o jedno spotkanie więcej, to my a nie Azzurri zagramy w finałach.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.