Podsumowanie SLN 2019: Zwycięstwo Rosjan, Polska z brązem, Bednorz w „drużynie marzeń”!

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego zakończyła się druga edycja rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Znamy już wszystkich medalistów i „dream team” turnieju Final Six, który odbywał się od 10 do 15 lipca w Chicago.

SLN 2019: Zwycięstwo Rosjan, Polska z brązem, Bednorz w „drużynie marzeń”! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Finał dla Sbornej

W wielkim finale FIVB Volleyball Nations League 2019 doszło do małej niespodzianki. Typowani do roli faworyta „Jankesi” nie sprostali na swoim parkiecie reprezentacji Rosji, która przyleciała do Chicago bez kilku weteranów, którzy wciąż stanowią o sile kadry.

Jak się jednak okazało, złoty rocznik 1995, który wygrywał przez lata wszystko w kategoriach juniorskich, jest już gotów do sięgania po laury największych imprez. Wiktor Poletajew, Dmitrij Wołkow, Jegor Kliuka, Iwan Jakowlew – warto zapamiętać te nazwiska.

Finał był dosyć zaciętym widowiskiem i mógł się podobać kibicom. Wskazują już na to same wyniki poszczególnych setów (patrząc od strony Rosjan): 25 – 23, 20 – 25, 25 – 21, 25 – 20.

Darmowa gotówka za zakłady bukmacherskie

Polska z brązem

Biało-Czerwoni po porażce 1:3 z Rosją nie zdołali awansować do wielkiego finału Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 i zagrali o trzecie miejsce. Rywalem podopiecznych Vitala Heynena, który jednak zdecydował się opuścić ten mecz (zastąpił go Jakub Bednaruk), była Brazylia.

Grający niemal w optymalnym składzie „Kanarkowi” mogą się nabawić polskiego kompleksu. Rok temu przegrali z naszymi siatkarzami drugi z rzędu finał Mistrzostw Świata. W Final Six ulegli 2:3 na inaugurację i 0:3 na zakończenie zmagań.

Wyższość Bartosza Bednorza i spółki nie podlegała w nocy z niedzieli na poniedziałek żadnej dyskusji. Wystarczy spojrzeć na wyniki poszczególnych partii: 25 – 17, 25 – 23, 25 – 21.

Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bednorz w „drużynie marzeń”

Tradycyjnie na koniec turnieju wybrano najlepszych zawodników turnieju finałowego drugiej edycji FIVB Volleyball Nations League. W tym gronie znalazł się jeden z reprezentantów naszego kraju.

Mowa o wspomnianym powyżej Bartoszu Bednorzu. Urodzony w Zabrzu zawodnik zasłużył na tytuł najlepszego przyjmującego imprezy. Zdobył też najwięcej punktów w jednym meczu podczas Final Six (24 vs Iran).

Poza nim wyróżnieni zostali też: Matthew Anderson (MVP), Micah Christenson (rozgrywający), Wiktor Poletajew (atakujący), Dmitrij Wołkow (przyjmujący) oraz środkowi Max Holt i Iwan Jakowlew oraz libero Eric Shoji.

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Powołania Heynena

W nagrodę za swoją doskonałą postawę aż pięciu uczestników turnieju Final Six w Chicago zostało powołanych przez Vitala Heynena na zgrupowanie w Zakopanem, gdzie najlepsi polscy siatkarze szykują się do kwalifikacji olimpijskich.

W tym gronie znaleźli się środkowy Karol Kłos, przyjmujący Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek oraz atakujący Łukasz Kaczmarek i Maciej Muzaj.


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.