SLN 2021 kobiet: Polki kontra Włoszki na inaugurację! (Zapowiedź i typy na wtorek 25 maja)

We wtorek 25 maja czekają nas pierwsze mecze tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Tego dnia we włoskim Rimini odbędzie się osiem spotkań, a w jednym z najciekawszych dojdzie do pojedynku reprezentacji Polski z drużyną narodową Italii i właśnie to starcie wziąłem pod lupę. Początek o godzinie 19:00. SLN 2021 na żywo w Internecie!

SLN 2021 kobiet: Polki kontra Włoszki na inaugurację! (Zapowiedź i typy na wtorek 25 maja) [Fot.: FIVB]

SLN 2021 kobiet: Polska – Włochy

Tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów/Volleyball Nations League (sprawdź terminarze polskich reprezentacji w SLN/VNL 2021) będzie specyficzna z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze, już 23 lipca rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Część uczestników SLN w nich zagra, część nie. Wśród tych pierwszych możemy zaobserwować dwa podejścia. Zmagania w SLN jako mocne przetarcie przed imprezą docelową i w związku z tym powołania dla najlepszych jak w przypadku Brazylii, USA czy Rosji lub kompletna olewka tej prestiżowej, ale jednak komercyjnej imprezy i gra rezerwami, jak w przypadku Włoszek czy Serbek. Po drugie, wszystkie mecze odbędą się we włoskim Rimini, w tzw. bańce bezpieczeństwa. Trzy dni grania, trzy dni wolnego i tak aż do rozegrania piętnastu kolejek. Później cztery najlepsze ekipy zmierzą się w półfinałach i meczach o medale.

Przechodząc do wtorkowej rywalizacji Polski z Włoszkami, sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych potraktował turniej pod egidą FIVB dosyć poważnie. Wolne dostały doświadczone rozgrywające Wołosz i Kowalewska czy przyjmująca Mędrzyk, ale generalnie większość wiodących siatkarek znalazła się w kadrze, na czele ze skrzydłowymi Smarzek i Stysiak oraz libero Stenzel. Doświadczenia nie brakuje też na środku (Kąkolewska, Efimenko, Alagierska). Gorzej wygląda to na przyjęciu, bo w ostatniej chwili wypadła z powodu kontuzji Grajber, najlepsza w defensywie spośród wszystkich skrzydłowych. Cóż, po raz pierwszy od lat będziemy grali w naprawdę ofensywnym zestawieniu.

Podopieczne Jacka Nawrockiego na IO w Tokio nie jadą, EuroVolley 2021 dopiero we wrześniu, więc będą chciały pokazać się w SLN, jak dwa lata temu, kiedy to dość niespodziewanie dotarły do Final Six. Potencjał jest, jako takie doświadczenie na arenie międzynarodowej również, skład całkiem solidny, więc może być dobrze. Zwłaszcza, jeśli nasze liderki będą trzymały poziom w ataku, a przyjęcie będzie na przyzwoitym poziomie. Blok i zagrywkę mamy jedne z najlepszych w całej stawce.

Zupełnie inaczej do rywalizacji w SLN podchodzą Azzurre. Trener Mazzanti przygotowuje się z piętnastoma najlepszymi zawodniczkami do zmagań w igrzyskach, a trzeci i czwarty, a miejscami nawet piąty garnitur, bo w ogóle poza kadrami na te dwie imprezy znalazło się wiele doświadczonych zawodniczek, pokaże się na parkietach w Rimini. Przeciwko Polkom mogą zagrać naprawdę niezłe zawodniczki jak Mingardi, Bonifacio, Lubian, Guerra czy wschodzące gwiazdy Nwakalor i Omoruyi, ale jednak to nie jest obecnie ten włoski top, który zapewne byłby poza naszym zasięgiem. Do tego dochodzi brak zgrania w tym zestawieniu i doświadczenia w rozgrywkach międzynarodowych.

Z mocno rezerwowym składem Italii, przy zaledwie kilku własnych osłabieniach, polskie siatkarki powinny być w stanie powalczyć o wygraną. Przynajmniej teoretycznie. Wszystko zweryfikuje oczywiście parkiet. Obecnie nie jesteśmy w stanie ocenić formy obu drużyn, bo będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w 2021 roku, a sparingami nie ma co sobie głowy zawracać, więc trzeba bazować na ocenie potencjałów poszczególnych ekip.

SLN 2021 kobiet: Siatkarskie typy na wtorek 25 maja

Co do zasady pierwsze mecze są do oglądania, a nie do typowania, ale dostrzegam spore value w typach na Polki, więc te dwa na wtorek wrzucam, żeby nie było pusto, a dodatkowo podaję jeszcze długoterminówkę na zwycięzcę całej edycji. Amerykanki w całym zestawieniu wyglądają zdecydowanie najlepiej pod kątem personalnym, więc jeśli będą grały na poważnie do końca, to właśnie one powinni cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Największym, a być może jedynym zagrożeniem, Brazylijki, bo Chinki bez kilku liderek raczej nie doskoczą do tego najwyższego poziomu, choć nawet na podium mogą wylądować.

MeczTypKursBukWynik
Włochy – Polska 22,90BetClic2:3
Włochy – Polska2 (+10,5)1,77BetClic109:109
SLN 2021 k – ZwycięzcaUSA2,00STS
Prognozy: 5/10; 7/10; 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.