SLN 2021: Polacy zagrają ze Słowenią! (Zapowiedź i typy na niedzielę 30 maja)

Niedziela 30 maja to trzeci dzień rywalizacji siatkarzy w rozgrywkach FIVB Volleyball Nations League 2021, ostatni przed trzydniową przerwą. Mający na swoim koncie dwa zwycięstwa Biało-Czerwoni tym razem zmierzą się ze Słoweńcami. Co ciekawego jeszcze czeka nas dziś na parkietach w Rimini? Wielkich hitów brak, ale interesująco zapowiada się konfrontacja Rosjan z Japończykami, którzy są dotychczas największym, pozytywnym zaskoczeniem turnieju oraz Niemców z Bułgarami. SLN 2021 na żywo w Internecie!

SLN 2021: Polacy zagrają ze Słowenią! (Zapowiedź i typy na niedzielę 30 maja) [Fot.: FIVB]

SLN 2021 mężczyzn: Zapowiedź trzeciego dnia

Dzisiejszego dnia oferta legalnych bukmacherów jest już naprawdę mizerna, a kursy i linie w zdecydowanej większości przypadków znacznie poniżej value. Jednym z wyjątków, podobnie jak w sobotę, jest spotkanie Holendrów, którzy tym razem zmierzą się z Iranem. Wczoraj Oranje pomimo prowadzenia 2:0 w setach i 8:4 w trzecim nie byli w stanie dowieźć zwycięstwa. Potwierdziło się to, o czym pisałem na blogu. Zespół strasznie chimeryczny, uzależniony od dyspozycji Nimira Abdel-Aziza. Siatkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” zdołali znaleźć na niego sposób i koniec końców dzięki temu i dużej liczbie błędów własnych rywali wygrali. Z tym, że Japończycy w Rimini wyglądają naprawdę dobrze, o czym w piątek przekonali się też Persowie, którzy nie ugrali nawet seta. Dziś na Holendrów można złapać kurs znacznie powyżej @2,00. Jednak znając ich mental i zauważając pewną poprawę w drużynie Iranu, która potrafiła momentami postawić się Rosjanom (1:3), ograniczę się do typu na wygranie przez Holendrów w co najmniej dwóch setów.

Moją uwagę przykuł także mecz Niemców z Bułgarami. Reprezentacja naszego zachodniego sąsiada pokazała się z dobrej strony w konfrontacji z Francuzami (2:3), a wcześniej rozbiła Australię (3:0). Z tymi samymi rywalami mierzyli się „Junacy” i w obu przypadkach wyglądali na tym tle słabiej. Oczywiście w siatkówce nie ma co wyciągać daleko idących wniosków na podstawie takich pojedynków korespondencyjnych, ale tu sprawa wydaje się ewidentna. Generalnie Niemcy są lepiej poukładanym zespołem, znacznie lepszym w defensywnych aspektach i nie są uzależnieni od jednego gracza. W przypadku Bułgarii, która nie gra w Rimini w najlepszym możliwym składzie, wszystko kręci się wokół Cwetana Sokołowa, ale na tym poziomie ciężko wygrywać mecze grając tak jednostronnie.

Co w pozostałych meczach? Gołym okiem widać, że chłopcami do bicia w tej edycji SLN będą Włosi, którzy wystawili kadrę „B”. Zebrali już bęcki od Polaków, a po nas poprawili Słoweńcy. Dziś po ekipie Azzurrich powinni przejechać się Serbowie. Skład Plavich pozostaje pewną zagadką, może dojść w nim do kolejnych rotacji, więc każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto wchodzić w handicapy punktowe oscylujące w granicach +-15 punktów. W pełnym zestawieniu z pokryciem nie powinno być większego problemu, ale jest to ziarnko niepewności. Najlepiej łapać na krótko przed startem, jak już poznamy składy. Dokładnie te same słowa można by napisać o potyczce Francuzów z Australijczykami. Sytuacja identyczna.

Ponadto Amerykanie powinni ograć Argentynę, choć trzeba mieć w pamięci, że nie grają w najlepszym zestawieniu. Ja tu wielkiego value nie dostrzegam. Analogicznie w przypadku Kanada – Brazylia. Zwłaszcza, że nie wykluczałby dziś rotacji u „Kanarkowych”. Frapuje mnie potyczka Rosjan z Japonią, bo to wcale nie musi być spacerek dla Sbornej, jeśli Azjaci zdołali się zregenerować po wczorajszym boju z Holandią.

SLN 2021: Polska – Słowenia (19:30)

Polskich kibiców najbardziej obchodzi oczywiście starcie Biało-Czerwonych ze Słowenią. Jak zdradził Paweł Woicki, trener Vital Heynen z wyprzedzeniem rozpisał składy na pierwsze dziewięć spotkań. W każdym ma zagrać inny. Dziś spodziewamy się kolejnych rotacji. Do tej pory na boisku w dłuższym wymiarze czasowym nie zobaczyliśmy między innymi rozgrywającego Marcina Janusza czy skrzydłowych Łukasza Kaczmarka, Aleksandra Śliwki i Michała Kubiaka. W sobotę Polacy pokonali Serbów 3:1 i różnicą 14 małych oczek. Serbowie grali bez Lisinaca, Kovacevicia i Luburicia, którzy na dziś są graczami szóstkowymi.

Nie zagraliśmy wielkiego meczu, ale byliśmy jednak lepsi. Przede wszystkim w polu zagrywki, gdzie szalał Wilfredo Leon, który posłał aż 13 asów, bijąc poprzedni rekord rozgrywek (7). Dziś Kubańczyka z polskim paszportem najprawdopodobniej zabraknie. Pewnie jak większości siatkarzy, którzy pojawili się wczoraj na parkiecie. Skład będzie mocny, ale jednak nie optymalny, co mogą wykorzystać Słoweńcy.

Oni przegrali po walce 1:3 z mocniejszą ekipą Serbii oraz przejechali się po Włochach. Generalnie to bardzo solidny zespół, który co do zasady nam nie leży. Zaledwie jedna wygrana w czterech ostatnich pojedynkach bezpośrednich nie wzięła się znikąd. Nie spodziewam się dziś spacerku dla Biało-Czerwonych, a że według bukmacherów jesteśmy 90-procentowym faworytem, to skorzystam i zaryzykuję typ w stronę rywali, bo value niewątpliwe.

SLN 2021 mężczyzn: Siatkarskie typy na niedzielę 30 maja

Nieśmiało zaczynają pojawiać się w ofertach bukmacherów zakłady na zdobycze zawodników. Wczoraj udało się upolować w LvBET over 11,5 Kamila Semeniuka po @1,85. W związku z tym dziś do godziny 18:00 tego typu zakład może zostać dodany również na blogu. Stay tuned.

MeczTypKursBukWynik
Holandia – Iran1 (+1,5 s.)1,60STS0:3
Niemcy – Bułgaria11,78eTOTO3:2
Polska – Słowenia2 (+17,5)1,42Fortuna89:98
T.Urnaut15,5-1,85LvBET13
Prognozy: 6/10; 7/10; 8/10, 6,5/10.
SLN 2021 na Volley24: Yield +47,08%; Skuteczność 83,33% (10/12)
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 5

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.