SLN 2021: Polska kontra Brazylia w wielkim finale! (Zapowiedź i plan gier na niedzielę 27 czerwca)

Niedziela 27 czerwca będzie ostatnim z 34 dni rywalizacji w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Nardów 2021 kobiet i mężczyzn, których tegoroczna edycja została rozegrana w całości we włoskim Rimini. W meczu kończącym zmagania dojdzie do pojedynku reprezentacji Polski i Brazylii. Początek o godzinie 15:00!!! O brąz zmierzą się z kolei drużyny narodowe Francji i Słowenii, a ich spotkanie rozpocznie się już o godzinie 11:30. To też czas na podsumowanie aktywności na blogu. Siatkarska Liga Narodów na Volley24 to 53 typy z czego 41 trafionych (77,36%) i Yield na poziomie +27,98%!

SLN 2021: Polska kontra Brazylia w wielkim finale! (Zapowiedź i plan gier na niedzielę 27 czerwca) [Fot.: FIVB]

Finał Ligi Narodów: Polska – Brazylia (15:00)

Po szesnastu meczach Siatkarskiej ligi Narodów 2021, piętnastu w fazie zasadniczej i półfinałach, chyba nikt nie ma wątpliwości, że w niedzielnym finale „Światówki” zameldowały się najlepsze zespoły w Rimini. Zarówno pod względem wyników, co pokazuje tabela po piętnastu kolejkach, jak i poziomu samej gry, choć każda z nich zaliczyła swoje wpadki. W dużej mierze wynikały one jednak z rotacji, bo nie wolno zapominać, że tegoroczna SLN to etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które już za niespełna miesiąc.

Pierwsze kursy wystawione przez legalnych bukmacherów, wskazują na to, że nawet zawodowi analitycy mają problem z jednoznacznym wskazaniem faworyta. Typowe fifty-fifty (1,90-1,90). Choć patrząc na tę konfrontację chłodnym okiem, nieco więcej szans na końcowy sukces mają chyba siatkarze z „Kraju Kawy”. Przynajmniej takie mam wrażenie po obejrzeniu obu półfinałów. Pierwsze bezpośrednie starcie w Rimini zostawiam na boku, bo nie graliśmy wówczas w optymalnym zestawieniu. Zabrakło przede wszystkim naszych głównych armat na skrzydłach, Bartosza Kurka i Wilfredo Leona, przez co kulała nasza ofensywa. Stąd też, co tu dużo mówić, lanie 0:3. Wówczas na wysokości zadania po naszej stronie siatki stanął tylko Kamil Semeniuk, auto 16 punktów.

Przechodząc do niedzielnego starcia… Po sobotnich półfinałach odnoszę wrażenie, że to „Kanarkowi” znajdują się w lepszej kondycji fizycznej. Na tle „Trójkolorowych” zaprezentowali dużą dynamikę i lekkość, której nie było widać podczas środowej potyczki z Rosją. Zmasakrowali rywala z Europy, biorąc srogi rewanż za porażkę 0:3 w pierwszej części rywalizacji. Odżył przede wszystkim Leal, który w zaledwie trzysetowym starciu natłukł aż 20 punktów, co nie zdarza się często. Zwłaszcza w zespołach, gdzie atak rozkłada się na kilku graczach.

My na tle Słowenii, za wyjątkiem mającego „dzień konia” Bartosza Kurka oraz rozgrywającego świetną partię Fabiana Drzyzgi, tak dobrze nie wyglądaliśmy. W szczególności na lewym skrzydle, gdzie po raz kolejny zawodził Michał Kubiak. Przestoje, przede wszystkim w drugiej odsłonie, miał też Wilfredo Leon, a środek był praktycznie nieobecny w ofensywie.

Oczywiście w pojedynkach drużyn o zbliżonym potencjale o wyniku może zdecydować dyspozycja dnia. Nawet nie całych zespołów, ale jednego czy dwóch liderów. Jutro jest nowy dzień, więc możliwe, że sytuacja zmieni się o 180 stopni. Oby tak właśnie było. Mam jednak wrażenie, że bez wymiany Kubiaka na Semeniuka nie uda nam się nawiązać walki z południowoamerykańskim rywalem.

Dla Biało-Czerwonych będzie to druga szansa w historii na wygranie „Światówki”. Po raz pierwszy i jak dotąd jedyny udało nam się to w 2012 roku. Początek grande finale o godzinie 15:00!!!
Siatkarska Liga Narodów na żywo w Internecie!

SLN 2021: Siatkarskie typy na niedzielę 27 czerwca

Tym razem konkretnych typów nie będzie, bo nie chcę dodawać ich na siłę, byle coś znalazło się w tabelce. Osobiście nie stawiam nic na niedzielne spotkania. Pytań jednak nie brakuje, więc pokrótce przedstawię moje zdanie o opcjach na oba niedzielne mecze. W przypadku spotkania Polska – Brazylia skłaniam się do zakładów na overy. Kursy na over setów (3,5+) mizerne, ale już over 179,5 po kursie powyżej 1,50 nie wygląda najgorzej i jest do rozważenia, jeśli ktoś podobnie jak ja spodziewa się, że wielki finał mimo wszystko rozegra się na dłuższym niż trzysetowy dystansie. Moim zdaniem value jest również na zakładach dotyczących wygranej Brazylii, jeśli kurs większy niż 1,85 a takie obecnie mamy.

Mecz Francja – Słowenia o brąz, to jeszcze twardszy orzech do zgryzienia. Teoretycznie lepszy zespół mają „Trójkolorowi”, ale już raz w czapkę od Słowenii w Rimini zebrali (2:3). Fizycznie też lepiej wyglądają siatkarze z Bałkanów, choć i po nich widać ogromne zmęczenie turniejem. Do tego dochodzi charakter. Nie mam przekonania, że Francuzi z N’Gapethem na czele będą na maksa zdeterminowani, bo dla nich brak udziału w finale to porażka, trzecie miejsce nic tu nie zmieni, a dla Słoweńców szansa na historyczny sukces. Obecnie buki faworyzują Francuzów (@1,50-2,60), więc value tylko na typach w stronę underdoga IMHO. Handi punktowe Słowenia +9,5 po @1,50 na przykład.

To by było na tyle ode mnie, jeśli chodzi o Siatkarską Ligę Narodów 2021. Z typami wrócę prawdopodobnie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, które startują 23 lipca.

4.3 / 5. Ocen: 6

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.