SLNm: Bułgaria vs USA i Włochy vs Kanada pod naszą lupą (Typy i Analizy)

Od piątku do niedzieli (28-30 czerwca) zespoły rywalizujące w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019 rozegrają swoje ostatnie mecze w ramach fazy interkontynentalnej. Dziś po lupę wzięliśmy rywalizacje Bułgarów z Amerykanami i Włochów z Kanadyjczykami. Od wyniku drugiego z tych meczów może zależeć to, czy reprezentacja Polski awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w Chicago (10-14 lipca).

SLNm: Bułgaria vs USA i Włochy vs Kanada pod naszą lupą (Fot.: FIVB/volleyball.world)
SLNm: Bułgaria vs USA i Włochy vs Kanada pod naszą lupą (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Bułgaria vs USA

Do rywalizacji Bułgarów z Amerykanami dojdzie na terenie tych pierwszych. Spotkanie odbędzie się w Płowdiwie, a bukmacherzy mieli spory problem, żeby wskazać w nim faworyta. Początkowo na wygraną przyjezdnych można było złapać tylko @1,50. Teraz nawet @2,85. Powód?

Otóż „Jankesi” przylecieli na Stary Kontynent bez ośmiu zawodników, którzy stanowią o sile tej drużyny. Zostali oni w domu i przygotowują się spokojnie pod okiem pierwszego trenera do turnieju finałowego. O kim dokładnie mowa? John Speraw został w Stanach Zjednoczonych z graczami takimi jak: Matt Anderson, Max Holt, Micah Christenson, Taylor Sander, Aaron Russell, David Smith, Kawika Shoji i Erik Shoji. W Płowdiwie zameldowała się druga i trzecia szóstka. W przypadku rozgrywających mowa nawet o trzecim i czwartym wyborze. To może być największy problem w osiągnięciu korzystnego wyniku, bo skrzydła z Patchem i Muagututią oraz środek są wciąż solidne.

Zwłaszcza, że Bułgarzy wystawią u siebie praktycznie najmocniejszy skład. Brakuje w zasadzie tylko Niko Penczewa. W porównaniu do minionego weekendu do Cwetana Sokołowa i spółki dołączyli: doświadczeni środkowi Wiktor Josifow i Nikołaj Nikołow, przyjmujący Todor Skrimow i Libero Todor Salparow. Wybitnej formy raczej się nie spodziewam, ale paczka jest solidna i na własnym terenie powinna powalczyć.

Po odwróceniu kursów value na gospodarzach już nie znajdziemy. Ale over setowy wygląda całkiem interesująco. Ze względu na okoliczności mecz przynajmniej teoretycznie nie ma prawa być jednostronny.
Transmisja na żywo w Internecie: Bułgaria vs USA

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Włochy vs Kanada

Włosi i Kanadyjczycy rywalizować będą w Brasilii, gdzie przyjdzie im się jeszcze zmierzyć z drużyną narodową gospodarza i Francuzami. Azzurri mają wciąż realne szanse na awans do Final Six, ale brazylijski turniej chyba nieco odpuścili.

Pomijając to, że od początku brakuje największych gwiazd, czyli Iwana Zajcewa i Osmany Juantoreny, ale też jeszcze kilku innych zawodników (Colacci, Rossini, Lanza, Vettori, Nelli, Randazzo), do Ameryki Południowej nie poleciał też podstawowy rozgrywający i kapitan Italii, Simone Gianelli, który ciągnął reszta młodych kolegów za uszy. To potężne osłabienie.

Kapitalny gracz, który nie tylko jest reżyserem gry, ale zdobywa też sporo punktów. Przeciwko Biało-Czerwonym aż jedenaście, z czego osiem w ataku, co sypaczom praktycznie się nie zdarza. Wolne dostał też środkowy Matteo Piano. Wydaje się, że brak najważniejszego ogniwa Włochów mocno utrudni siatkarzom z Półwyspu Apenińskiego sprawę.

Kanadyjczycy mają też swoje problemy, czy to na rozegraniu, czy spowodowane kontuzją atakującego Vernona-Evansa, ale reszta kapeli jest obecna i w niezłej dyspozycji. Perrin, Hoag, Maar, Vandoorn, Viggrass – oni gwarantują na tyle wysoki poziom gry, że dzisiaj Kanada będzie zdecydowanym faworytem.

Zresztą podczas turnieju w USA reprezentacja spod znaku klonowego liścia wygrała wszystkie trzy mecze, w tym z gospodarzami, a z Włochami nie przegrała od trzech spotkań. Jeśli przegra dziś, w takich a nie innych okolicznościach, to będziemy mieli duża niespodziankę.
Transmisja na żywo w Internecie: Włochy vs Kanada

MeczTypKursBuk
Bułgaria – USA3,5+1.48TOTALbet
Włochy – Kanada21.45Fortuna

Prognozy: 8/10, 7/10.

Darmowy bonus u bukmachera Totolotek bez wpłaty.

Siatkarskie promo na weekend

Przypominamy, że w dniach 28-30 czerwca aktywne będą dwie promocje bukmacherskie na zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019, o których szczegółowo pisaliśmy na blogu w osobnych notkach:

Pierwsza ze wskazanych powyżej akcji potrwa do zakończenia tegorocznej edycji FIVB Volleyball Nations League (kobiet i mężczyzn), czyli jeszcze przez dwa tygodnie z hakiem.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.