Sobota na boiskach PlusLigi! (Zapowiedź i typy)

W sobotę 7 listopada odbędą się dwa spotkania w ramach zmagań o siatkarskie mistrzostwo Polski siatkarzy. W pierwszym z nich Jastrzębski Węgiel podejmie Cerrad Enea Czarnych Radom, a trzy godziny później Trefl Gdańsk podejmie zespół Ślepska Malow Suwałki. Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Sobota na boiskach PlusLigi! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Jastrzębski Węgiel vs Cerrad Enea Czarni Radom (17:30)

Jastrzębianie w „Lidze Mistrzów Świata” ustępują jedynie Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą zresztą przegrali swój jedyny dotychczas mecz w PlusLidze 2020/2021. Poza tym sześć zwycięstw, z czego pięć za komplet punktów. Jedno oczko byli im w stanie urwać tylko siatkarze z Zawiercia i to na własnym parkiecie. Największym atutem podopiecznych Luke’a Reynoldsa jest zagrywka, którą punktują jak nikt inny w lidze, jako jedyni notując średnio ponad dwie punktowe zagrywki w każdym secie. Trudna zagrywka przekłada się również na dość solidny blok. Bardzo dobrze na tle najbliższego przeciwnika wygląda również przyjęcie. Generalnie Jastrzębski Węgiel gra bardzo dobrze, a sobotnia konfrontacja będzie próbą generalną przed turniejem eliminacyjnym do fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV 2020/2021. Czarni po słabym wejściu w sezon ostatnio trochę się odkuli. Pokonali sensacyjnie 3:0 VERVĘ Warszawa w Derbach Mazowsza, a następnie ugrali komplet oczek na Cuprum Lubin. Jednak przynajmniej do powrotu Dawida Konarskiego nie jest to ekipa, która powinna zagrozić najlepszym. W przypadku VERVY główną rolę odegrała słabość zdziesiątkowanego kontuzjami rywala, a nie znakomita własna gra. Z dziewięciu bezpośrednich konfrontacji JW i Czarnych w ostatnich latach w aż ośmiu przypadkach z tarczą wychodzili jastrzębianie i bardzo się zdziwimy, jeśli tak nie będzie również w sobotę. Co ważne, ani razu nie potrzebowali do tego tie-breaka!

Tref Gdańsk vs Ślepsk Malow Suwałki (20:30)

W drugim sobotnim meczu PlusLigi naszym faworytem jest zespół Trefla Gdańsk, który wraca do gry na swoim poziomie po licznych zakażeniach koronawirusem. Widać, że niektórzy zawodnicy jeszcze trochę się męczą, ale poziom z dnia na dzień idzie do góry. Ostatnio udało się pokonać po tie-breaku VERVĘ Warszawa, który spisała się już lepiej niż kilka dni wcześniej przeciwko Czarnym. Wcześniej Trefl potrafił się też nieco postawić jastrzębianom i ograć zespół ze stolicy na wyjeździe. Generalnie „Gdańskie Lwy” mają wszystko, żeby stać się czarnym koniem zmagań o siatkarskie mistrzostwo Polski. Wlazły, Lipiński, Janusz, Crer, Mordyl – ma kto grać. Zwłaszcza, że do formy doszedł też Mika, który wygryzł już chyba na stałe Reicherta z wyjściowego składu. Po drugiej stronie siatki w sobotę stanie również ciekawy zespół, ale naszym zdaniem jednak o niższym potencjale. Zwłaszcza na środku siatki. Ekipa z Suwalszczyzny jest bardzo uzależniona od postawy swojego atakującego, Bartłomieja Bołądzia, co coraz częściej bywa problemem. Porównując Trefla i Ślepsk, wychodzi nam, że drużyna gospodarza powinna przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę dzięki nieco skuteczniejszemu atakowi, lepszemu blokowi i mniejszej liczbie błędów własnych, w czym powinien pomóc atut własnego boiska.

PlusLiga: Typy na sobotę 7 listopada

MeczTypKursBuk
JW – Czarni1 (-2)1,30LvBET
JW – Czarni1 (-13,5)1,52Fortuna
Trefl – Ślepsk11,40STS
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 8/10; 6/10, 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.