Sobota na polskich parkietach! (Zapowiedź i typy)

Koronawirus na całego paraliżuje nam zmagania siatkarzy i siatkarek w rozgrywkach PlusLigi i TauronLigi, ale jeśli nic się nie wydarzy w sobotni poranek, to 24 października będziemy świadkami dwój pojedynków o stawkę. Siatkarską sobotę zaczniemy o 14:45 meczem Jokera Świecie z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz, a od 17:30 będziemy się emocjonować konfrontacją Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk. Wszystkie niedzielne potyczki zostały odwołane, więc spieszmy się oglądać polską siatkówkę dopóki jest ku temu okazja. PlusLiga i TauronLiga na żywo w Internecie!

Sobota na polskich parkietach! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk (17:30)

Zapowiedzi nie zaczynamy chronologicznie, bo to drugi z pojedynków jest potencjalnym hitem dnia. Oba zespoły wracają do siebie po zakażeniach koronawirusem i przymusowej przerwie, co zapewne odbiło się na formie, ale zanim popadły w kłopoty grały naprawdę fajną siatkówkę. Liczymy, że będą w stanie do tego nawiązać. Pomimo tego, że prawdopodobnie żaden z nich nie będzie mógł dzisiaj wystąpić w optymalnym składzie.

Uraz Tomasza Fornala na szczęście niegroźny

Informujemy, że przyjmujący naszej drużyny podczas jednego z treningów doznał urazu stawu skokowego, co uniemożliwia jego udział w najbliższych meczach.

Do urazu doszło podczas treningu w Bełchatowie, przed niedoszłym z powodu koronawirusa meczem 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą. – Wyskoczyłem do bloku i spadłem na stopę atakującego – opisuje tamtą sytuację Tomasz Fornal.

Po badaniach okazało się, że doszło do skręcenia stawu skokowego. Zawodnikowi początkowo nie sprzyjał fakt, że bezpośrednio po przyjeździe z Bełchatowa wraz z całym zespołem trafił na kwarantannę. Izolacja domowa uniemożliwiła rozpoczęcie zabiegów z fizjoterapeutą. Te okazały się możliwe dopiero po powrocie z kwarantanny do Klubu.

Fizjoterapia „online” na pewno utrudniła nam sprawę. Po powrocie na halę było już dużo lepiej. Po trzech-czterech dniach zawodnik zaczął trenować z zespołem na boisku – informuje Bartosz Celadyn, fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla.
Jak długo może potrwać jego przerwa w grze? Na pewno wykluczony jest występ naszego przyjmującego przeciwko Treflowi Gdańsk oraz w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów.

Sam zawodnik podchodzi do całej sytuacji z optymizmem. – Czuję się dobrze. Do powrotu do pełnej sprawności potrzebuję kilku dni – mówi Tomasz Fornal.

Oficjalny komunikat prasowy Jastrzębskiego Węgla, który w całości cytujemy powyżej, jest jednoznaczny. Luke Reynolds nie będzie mógł dzisiaj skorzystać ze swojego najlepszego przyjmującego, Tomasza Fornala. Ten dość szybko powinien dojść do siebie, ale w sobotę z całą pewnością nie będzie mógł pomóc swoim kolego. Z jednej strony to spore osłabienie, ale nie wolno też zapominać, że jastrzębianie mają naprawdę solidnego zmiennika w osobie Rafała Szymury, który na ogół wykorzystywał dane mu szanse. Obok niego zagra zapewne Francuz Yacine Louati, więc mówimy wciąż o bardzo mocnej linii przyjęcia. W odniesieniu do składu Trefla Gdańsk jest więcej zagadek. Co prawda do zajęć wrócili już Mariusz Wlazły i Moritz Reichert, ale warto zwrócić uwagę na słowa Michała Winiarskiego, który dość ostrożnie wypowiada się o wprowadzaniu do gry obu siatkarzy.

Mariusz dołączył do drużyny po ponad 10-dniowej izolacji i w poniedziałek odbył swój pierwszy trening. Mamy już trochę doświadczenia z powrotem zawodników do ćwiczeń po zakażeniu SARS-CoV-2 i wiemy, że po pierwsze ten powrót musi być stopniowy, a po drugie każdy organizm reaguje inaczej i musimy bazować na indywidualnych odczuciach chłopaków. Z pewnością im Mariusz się będzie lepiej czuł, tym na pewno w większym wymiarze będzie pomagał drużynie” – mówił szkoleniowiec „Gdańskich Lwów” na początku tygodnia.

Porównując potencjał obu ekip, wyżej cenimy ekipę z województwa śląskiego. Pierwsze mecze sezonu 2020/2021 pokazały jak ogromny drzemie w niej potencjał. Sprowadzeni obcokrajowcy na samym początku nie mogli się rozkręcić, ale po trzech-czterech meczach wskoczyli na oczekiwane obroty. Zwłaszcza marokański atakujący Al-Hachdadi. O sile JW przekonali się siatkarze Asseco Resovii (3:0) czy kędzierzynianie, którzy musieli solidnie się napocić, żeby wygrać na własnym parkiecie (1:3). Gdańszczanie dotychczas bili średniaków i słabeuszy, ale od ZAKSY się odbili dość brutalnie. Dziś też raczej nie wróżymy im sukcesu, ale jakiegoś seta mogą urwać.

Joker Świecie vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (14:45)

W przypadku pojedynku w TauronLidze polujemy na value. Beniaminek ze Świecia sensacyjnie ograł na wyjazdach zespoły Grot Budowlanych i Legionovii (pierwszy popełnił 40 błędów własnych, drugi grał osłabiony brakiem trzech podstawowych siatkarek), ale naszym zdaniem więcej o nim mówią domowe porażki z MKS-em Kalisz czy ŁKS-em, o tym w Rzeszowie nie wspominając. Zespół oparty na polskich zawodniczkach, na ogół młodych i utalentowanych, ale jednak bez większego doświadczenia na najwyższym szczeblu. W naszej ocenie, najsłabsza ekipa w stawce. Na tym tle Pałac, który słabo wszedł w sezon 2020/2021, wygląda dużo solidniej. Cztery porażki w pięciu pierwszych pojedynkach zakłamują nieco obraz. Dla Kalisza i Bielska bydgoszczanki były równorzędnym rywalem, ale przegrały po tie-breakach. Z ŁKS-em (1:3) w trzech pierwszych partiach walczył jak równy z równym, a Piłę dosłownie rozjechały (3:0 i +25 małych punktów). Zestawiając obie ekipy w analizie, jednoznacznie wyszło, że faworytkami są przyjezdne, a brak ich zwycięstwa należałoby uznać za dużą niespodziankę. Zwłaszcza, że po nie najlepszym starcie nie ma mowy, żeby zlekceważyły beniaminka czy odpuściły po jednym czy drugim wygranym secie.

Siatkarskie typy na 24 października

MeczTypKursBuk
JW – Trefl1 (-1,5)1,53Fortuna
Wygra Jednego SetaTrefl3,25BetFan
Joker – Pałac21,45STS
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 6/10; 4/10; 8/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.