Sobota z siatkówką! (Zapowiedź i typy)

W sobotę 14 listopada sporo będzie się działo na siatkarskich parkietach. My wzięliśmy pod lupę przede wszystkim starcie Cerrad Enea Czarnych Radom z GKS-em Katowice, ale nie zapominamy też o rywalizacji Stali Nysa ze Ślepskiem Suwałki oraz konfrontacji ŁKS-u Commercecon Łódź z DPD Legionovią Legionowo. Parę zdań poświęcimy też hitowi włoskiej Serie A1, gdzie czeka nas konfrontacja zespołów z Nowary i Conegliano, w której udział wezmą Malwina Smarzek oraz Joanna Wołosz. Siatkarskie transmisje na żywo w Internecie!

Sobota z siatkówką! (Zapowiedź i typy) [Fot.: FIVB]

Cerrad Enea Czarni Radom vs GKS Katowice (14:45)

W normalnych okolicznościach pewnie nie zdecydowalibyśmy się grać na radomian przeciwko katowiczanom po tak niskich kursach (+-1,30), ale jak już wielokrotnie w ostatnim czasie pisaliśmy okoliczności normalne nie są. Jedne drużyny są w treningu i rytmie meczowym, inne do meczów przystępują po dwóch-trzech tygodniach bez gry i po zaledwie kilku dniach treningów, rzadko w komplecie. Czarni to pierwszy przypadek, bo po 20 października rozegrali cztery mecze o stawkę. Katowiczanie z kolei żadnego. Od początku października drużyna gospodarza zagrała osiem meczów, GKS zaledwie dwa, dokładnie 18 i 20 X. Z czym to się wiąże? Najlepiej oddać głos samym zainteresowanym.

Libero Dawid Ogórek dla GieKSa TV:Powrót do treningu to wspaniałe uczucie. Każdy z nas z pewnością cieszy się na kilka dni wolnego, ale z pewnością nie na dwadzieścia, jak miało to miejsce ostatnio. Dobrze jest wrocić i cieszę się, że wszyscy jesteśmy już zdrowi. Wiadomo, że każdy odczuwa skutki tej przerwy i nieco inaczej przechodziliśmy chorobę. Pewnie będziemy potrzebowali jeszcze trochę czasu, by nie łapać szybko zadyszki, ale na razie jest OK„.
Trener przygotowania motorycznego Piotr Karlik: „(…) Nie mamy prawa być w najbliższą sobotę w takiej formie, jaką wypracowaliśmy przez cały okres przygotowawczy. W październiku trenowaliśmy tak naprawdę przez kilka dni, a reszta miesiąca została przez chłopaków spędzona na kwarantannie. To siłą rzeczy musiało się na nas odbić. W środowisku trenerskim mówi się, że powrót do odpowiedniej dyspozycji trwa mniej więcej tyle, ile sama przerwa spowodowana urazem, a biorąc pod uwagę chorobę naszych zawodników, można zakładać, że będą potrzebowali mniej więcej trzech tygodni do odzyskania dyspozycji już wcześniej wypracowanej.” (via siatkowka.gkskatowice.eu)

Oczywiście katowiczanie zapewniają, że będą walczyć w Radomiu o zwycięstwo i jest to w pełni zrozumiałe. Głód siatkówki musi być ogromny, a zawodnicy są ambitni, więc z pewnością na parkiecie się nie położą. Pytane, ile ze swoich umiejętności siatkarskich będą w stanie pokazać po zaledwie pięciu dniach zajęć w pełnym składzie? Raczej niewiele, bo mówimy tu o ekstremalnym przypadku, kiedy to siatkarze na przestrzeni ostatnich sześciu tygodni trenowali pewnie w dwóch cyklach po pięć dni. Organizmów oszukać się nie da.

Swoje problemy ma też zespół gospodarza, choć z koronawirusem najmniejsze. Zespół Roberta Prygla w ostatnich zmuszony był grać bez podstawowych atakującego Dawida Konarskiego i libero Mateusza Masłowskiego. Jednak Daniel Gąsior i Maciej Nowowsiak godnie ich zastępują. W tym okresie wygrali za trzy punkty z Cuprum Lubin u siebie (3:1) i z VERVĄ Warszawa na wyjeździe (3:0) oraz nie sprostali jastrzębianom i suwalczanom (1:3 i 0:3).

Zważywszy na wszystkie okoliczności, wydaje się, że naprawdę zdecydowanym faworytem pierwszej sobotniej konfrontacji jest zespół z Mazowsza. Jeśli tylko Brenden Sander wróci do swojej gry z ostatniego meczu domowego, kibice gospodarza powinni mieć powody do zadowolenia. Tak jak w minionym sezonie czy dwa lata temu, kiedy Czarni zwyciężali za komplet punktów

Siatkarska sobota w Polsce i we Włoszech

[ŁKS Commercecon Łódź vs DPD Legionovia Legionowo, godzina 17:30] Nieco podobny przypadek jak powyżej, bo przyjezdne wracają do gry po blisko trzech tygodniach przerwy. Tu jednak aż takiej dysproporcji w przygotowaniu fizycznym być nie powinno, bo „Łódzkie Wiewióry” też miały przerwę, po której rozegrały dwa dość przeciętne mecze (1:3 z Budowlanymi oraz 0:3 w Rzeszowie). Większy potencjał widzimy generalnie po stronie gospodarza, więc patrząc teżź na inne okoliczności przewidujemy jego zwycięstwo. Niekoniecznie musi to być jednak szybkie 3:0. Zakłady na over setowy po kursach większych niż @1,50 wyglądają ciekawie.

[Stal Nysa vs Ślepsk Malow Suwałki; godzina 20:30] Również w tym przypadku mamy jeden zespół w rytmie meczowym i drugi dopiero powracający do rywalizacji ligowej. Stal ma za sobą jeden mecz po kwarantannie, przegrany z MKS-em Będzin 2:3 u siebie. Z tym samym rywalem kilka dni później na wyjeździe mierzył się Ślepsk Suwałki i wygrał dość pewnie 3:0. Szukanie kwadratowych jaj nie ma tutaj większego sensu. Przyjezdni w okresie kwarantanny rywala rozegrali aż siedem meczów, pokonując poza MKS-em także Czarnych. Z czołówką lub klubami do niej aspirującymi już sobie nie poradzili, ale dziś poprzeczka będzie zawieszona dużo niżej. Wszak beniaminekj przegrał wszystkie siedem pojedynków.

[Igor Gorgonzola Novara vs Imoco Volley Conegliano; godzina 20:30] Na koniec dosłownie parę zdań o hicie włoskiej Serie A1 siatkarek, gdzie czeka nas starcie zespołów Malwiny Smarzek oraz Joanny Wołosz. Kiedy nie do pomyślenia było, żeby na takie spotkanie kurs na zwycięstwo jednej z ekip oscylował wokół @1,10. Ale z drugiej strony dziś nie ma co się temu dziwić. „Pantery” to zdecydowanie najlepszy zespół świata, znakomicie poukładany i mający w składzie Paolę Egonu. Wołosz i spółka jeńców nie biorą, wygrywają wszystko jak leci za komplet punktów, a na potyczki z najsilniejszymi przeciwnikami dodatkowo się mobilizują. Nie widzimy szans drużyny gospodarza na ugranie czegoś więcej niż seta i dotrzymanie kroku siatkarkom z Conegliano na dystansie pozostałych partii.

Siatkarskie typy na sobotę 14 listopada

Alternatywą dla typu na wygraną Czarnych, który podaliśmy poniżej mogą być handicapy. Setowy -1,5 po kursach @1,50+ lub punktowy do linii -8,5.

MeczTypKursBuk
Czarni – GKS11,31LvBET
B.Sander12,5+1,73BetFan
ŁKS – Legionovia3,5+1,55BetClic
Stal – Ślepsk21,35Fortuna
Novara – Conegliano2 (-15,5)1,85STS
Prognozy: 8/10; 6/10; 7/10; 8/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.