Sobotnie granie w Olsztynie! (Typy i analiza)

W jednym z dwóch sobotnich spotkań 23. kolejki rozgrywek PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podejmie na własnym parkiecie Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a pojedynek ten będzie miał ogromne znaczenie na finiszu rundy zasadniczej nie tylko dla obu zainteresowanych zespołów, ale też dla całego układu tabeli.

Sobotnie granie w Olsztynie! (Fot.: FIVB)

Indykpol AZS Olsztyn vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Przechodząc od razu do rzeczy bez zbędnych wstępów, oba zespoły mają jeszcze po trzy mecze do rozegrania i muszą je wygrywać, jeśli chcą zrealizować założony cel. Olsztynianie tracą obecnie trzy oczka do miejsca gwarantującego udział w fazie play-off, a kędzierzynianie jedno do liderującej VERVY Warszawa. Co za tym idzie tylko zwycięzca dzisiejszej konfrontacji będzie zadowolony z rozstrzygnięcia.

Za nowymi podopiecznymi Daniela Castallaniego przemawia w zasadzie tylko atut własnego boiska oraz fakt, że od kilku spotkań mogą występować już w najmocniejszym zestawieniu, z wracającym do formy po kontuzji atakującym Janem Hadravą, a także to, że ZAKSA ma za sobą podróż na wschodnie rubieże Rosji, gdzie rozegrała w środę pięciosetówkę z Kuzbassem Kemerowo (3:2) i już musi myśleć o rewanżu zaplanowanym na środę. Wobec tego nie można wykluczyć zmęczenia i paru rotacji w składzie.

Umiejętności czysto siatkarskie, potencjał zespołu i aktualna dyspozycja są jednak po stronie przyjezdnych, którzy przegrali do tej porty cztery ligowe starcia, ale z tego aż trzy po tie-breaku. Natomiast aż 17 z 23 spotkań ligowych wygrywali za trzy oczka i na taki scenariusz chyba stawialibyśmy dzisiaj.

Nowy kod promocyjny BetClic

Żaliński gotowy na ZAKSĘ

Niemniej jakiś urwany set olsztynian jest niewykluczony, jeśli zaskoczy im gra na zagrywce. Wobec tego warto się naszym zdaniem przyjrzeć zakładowi na over punktowy Wojciecha Żalińskiego. Linię na poziomie 13,5 punktu mają przynajmniej trzy firmy bukmacherskie. Naszym zdaniem jest ona stosunkowo niska. Wystarczy odnotować, że w 16 z 22 spotkań ją pokrył. Zrobiłby to zapewne też w Sosnowcu, ale zszedł po dobrym początku z kontuzją łydki. Jak wygląda jego sytuacja przed sobotnią potyczką?

„WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU. BĘDĘ GOTOWY MOŻE NAWET DZISIAJ DO TRENINGU, A JUTRO JUŻ NA PEWNO I NA MECZ W STU PROCENTACH (…) CO MI DOLEGA? JEST JAKIŚ DELIKATNY PROBLEM Z MIĘŚNIEM CZWOROGŁOWYM, ALE SPRAWDZIŁEM TO NA BADANIU USG I WIEM, ŻE NIC WIELKIEGO MI NIE GROZI. MIĘSIEŃ JEST CAŁY. OD JAKIEGOŚ CZASU Z TYM SIĘ BORYKAM, ALE TO NAPRAWDĘ NIC WIELKIEGO. Z TYM MOIM ZEJŚCIEM Z BOISKA TO Z DUŻEJ CHMURY MAŁY DESZCZ (UŚMIECH)” – USPOKAJAŁ WOJCIECH ŻALIŃSKI W CZWARTKOWEJ ROZMOWIE Z PORTALEM SPORT.WM.PL.

Naszym zdaniem linia na Żalińskiego powinna być jednak wyższa o jakieś 2-3 oczka, czyli przynajmniej równa jego średniej (15,5). Zwłaszcza, że Hadrava nie jest jeszcze w topowej dyspozycji, a Andringa i Mika są zdecydowanie bardziej defensywnymi graczami.

MeczTypKursBuk
AZS – ZAKSA21,30STS
AZS – ZAKSA 2 (-1,5)1,62Fortuna
Żaliński – U/O13,5+1,85BetFan

Prognozy: 8/10, 7/10, 6/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.