Sprawdzian Polek przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich (Typ i analiza)

Od piątku 19 lipca do najbliższej niedzieli w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się turniej towarzyski z udziałem reprezentacji Polski kobiet. Podczas niego Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacjami Czech i Białorusi.

Sprawdzian Polek przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Polska vs Czechy

Jak to bywa w okresie przygotowawczym niewiele przed pierwszym meczem można napisać. Niewiadomą jest zarówno aktualna forma, jak i skład personalny obu ekip, o planach selekcjonerów na konkretny sparing nie wspominając.

Niemniej można się pokusić o ostrożną prognozę na podstawie meczów na wcześniejszym etapie sezonu reprezentacyjnego, a w tym zdecydowanie lepiej spisywały się podopieczne Jacka Nawrockiego, niż ich dzisiejsze rywalki.

Przypominamy, że Polki zdołały awansować do turnieju Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, gdzie ostatecznie przegrały po walce mecze z późniejszymi finalistkami, 1:3 z USA i 2:3 z Brazylią.

Cashback na start w BetClic

W tym czasie czeskie siatkarki rywalizowały w Challenger Cup, czyli na zapleczu SLN 2019, gdzie walkę o miejsce w elicie przegrały dopiero w wielkim finale przeciwko Kanadzie (2:3).

W półfinale turnieju rozgrywanego w Limie straciły też przyjmującą Andreę Kossanyiovą, która była w kapitalnej dyspozycji. Wątpliwe, że ta zawodniczka doszła już do siebie po poważnym skręceniu stawu skokowego.

Generalnie Czeszki nie dysponują aż tak dużym potencjałem, jak polska drużyna narodowa, więc nasze dziewczyny powinny wygrać w maksymalnie czterech setach.

Zresztą takim rezultatem kończyło się aż sześć ostatnich pojedynków bezpośrednich pomiędzy tymi ekipami, więc trudno mówić o jakimkolwiek przypadku.

Dziś po 20:00 spodziewam się powtórki. Zwłaszcza, że Polki trenują praktycznie w komplecie, a do drużyny dołączył nawet doświadczona Katarzyna Zaroślińska.

MeczTypKursBuk
Polska – Czechy11.25Fortuna
1.set/mecz1/11.58Fortuna

Prognozy: 9/10, 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Czechy


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.