Środa 25 listopada z siatkarską Ligą Mistrzów! (Zapowiedź i typy)

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w rozgrywkach Ligi Mistrzyń CEV, gdzie we wtorek rozegrane zostały cztery mecze fazy grupowej. Na parkiecie zobaczyliśmy między innymi reprezentujące polską TAURON Ligę zespoły Grupy Azoty Chemika Police oraz ŁKS-u Commercecon Łódź, które rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Dziś policzanki zmierzą się z Dinamem Kazań, a „Łódzkie Wiewióry” z Maricą Płowdiw. Siatkarska Liga Mistrzyń na żywo w Internecie!

Środa 25 listopada z siatkarską Ligą Mistrzów! (Zapowiedź i typy) [Fot.: CEV.eu]

Marica Płowdiw vs ŁKS Commercecon Łódź (17:00)

Bułgarki, które są gospodarzem pierwszego turnieju w grupie „C”, wypadły zdecydowanie najsłabiej spośród wszystkich ekip, które mieliśmy okazję zobaczyć we wtorek na parkietach Ligi Mistrzyń CEV. Konkurować pod tym względem mogą z nimi tylko Czeszki z Ołomuńca. Choć w składzie jest kilka reprezentantek kraju, to gra całego zespołu woła o pomstę do nieba. Zresztą wystarczy przytoczyć wynik konfrontacji z Miluzą. Nie dość, że porażka do zera, to jeszcze różnicą aż 26 małych punktów. Oczywiście ŁKS Commercecon również nic wczoraj nie wskórał, ale poległ z VakifBankiem w nadspodziewanie dobrym stylu. Gdyby nie niezrozumiały „strach” przed wygraniem pierwszej partii przy prowadzeniu 23:17, można by było się pokusić o coś więcej niż tylko dobre wrażenie. Generalnie jednak przegrać z podopiecznymi Giovanniego Guidettiego różnicą 13 małych punktów to nie wstyd. Dobry serwis, którego we wtorek nie brakowało, plus solidny blok. Tyle na drużynę z Płodwiwu powinno w zupełności wystarczyć. Brak zwycięstwa łodzianek za komplet punktów i kilkunastoma małymi punktami byłby dla mnie dużą niespodzianką.

Grupa Azoty Chemik Police vs Dinamo Kazań (20:30)

Dużo trudniejsze wyzwanie dziś przed siatkarkami Grupy Azoty Chemika Police, który zmierzy się z Dinamem Kazań. Polki rozbiły Ołomuniec, Rosjanki przegrały w trzech setach z Novarą, ale te wyniki tak naprawdę nic nam nie mówią. Wielka szkoda, że mistrz naszego kraju nie może zagrać w najmocniejszym składzie, bo z Kubanką Wilmą Salas na przyjęciu mógłby się pokusić o niespodziankę. Bez niej będzie dużo trudniej. Dinamo nie jest już europejską potęgą, ale wciąż bardzo solidną ekipą z potężną siłą ognia. Novara była w stanie ją kompletnie zneutralizować bardzo dobrą zagrywką i grą na linii blok-obrona oraz skuteczną kontrą. Chemik dysponuje trudną zagrywką, ale już w pozostałych elementach tak kolorowo nie jest. Brakuje mocy przede wszystkim na lewym skrzydle. Łukasik a zwłaszcza Mędrzyk mogą mieć problem z rosyjską ścianą. Przyjęcie? Kazań wczoraj nie posłał żadnego asa, ale zagrywkę ma wbrew pozorom wymagającą, więc już tak dużo środkiem jak z Ołomuńcem też pewnie Police nie pograją. Serce kibicuje Polkom, ale mózg podpowiada, że będzie im trudno sprawić niespodziankę, bo jednak armaty w osobach Fabris i Bricio mogą zrobić znaczącą różnicę. Nie w takim składzie, nie w takiej formie. Ale powalczyć i wygrać jakiegoś seta można z pewnością.

Liga Mistrzyń: Typy na środę 25 listopada

W dwóch pozostałych potyczkach zaplanowany na dzień dzisiejszy zdecydowanymi faworytami są zespoły z Turcji i Włoch, które jeśli tylko wyjdą na parkiet zdeterminowane, to powinny rozbić rywalki kolejno z Francji i Czech. Nie ma tu nawet czego analizować, różnica paru klas.

MeczTypKursBuk
Chemik – Dinamo21,40STS
Chemik – Dinamo173,5+1,52Fortuna
Marica – ŁKS2 1,30BetFan
Olomouc – Novara2 (-19,5)1,47Fortuna
Mulhouse – VakifBank0:31,46BetClic
Prognozy: 7,5/10, 6,5/10; 8/10, 7/10, 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.