Środa w siatkówce! (Typy i analizy)

W cieniu piłkarskich Gran Derbi, którymi żyje w środę 18 grudnia cały sportowy świata, rozegranych zostanie kilka interesujących pojedynków siatkarskich. Część z nich wzięliśmy pod naszą typerską lupę.

Środa w siatkówce! (Fot.: CEV)

Halkbank Ankara vs Zenit Kazań (15:30)

Turecko-rosyjskie starcie w grupie, w której rywalizuje też Jastrzębski Węgiel, zapowiada się o tyle interesująco, że rosyjski potentat sensacyjnie przegrał w poprzedniej kolejce z belgijskim Greenyard Maaseik (2:3). Okazję do odkucia będzie miał doskonałą, bo Halkbank nie ma już w swoich szeregach graczy światowego formatu, jak to bywało w przeszłości. Reprezentanci kraju wspierani są przez przeciętnych graczy z Bałkanów i to by było na tyle. Jastrzębski Węgiel u siebie pokonał ich 3:0 i różnicą 20 małych punktów. Belgowie na wyjeździe wygrali po tie-breaku (+5). Zenit, który nie ma już Andersona i Leona, nie powinien mieć problemów ze zgarnięciem 3 punktów (3:0/1) i wygraną różnicą +-15 oczek. Sokołow, N’Gapeth i Michajłow (obecnie jako przyjmujący) wsparci innymi solidnymi reprezentantami Sbornej spokojnie powinni ogarnąć temat. Ich problemy z Belgami wzięły się stąd, że po dwóch gładko wygranych setach (+12) uznali, że mecz dokończy się sam, za co zostali ukarani. Dziś tego błędu popełnić już nie powinni.

BetClic kod bonusowy

ASPTT Mulhouse vs Developres SkyRes Rzeszów (19:00)

Po niespodziewanym awansie Chemika Police, który dwukrotnie pokonał Galatasaray Stambuł (3:1 u siebie i 3:2 na wyjeździe), w środę o kwalifikację do 1/8 finału Pucharu CEV siatkarek powalczą zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów, wicelidera Ligi Siatkówki Kobiet, który w bieżącym sezonie został pokonany tylko przez policzanki. Naszym zdaniem ta passa zostanie podtrzymana. Francuskie kluby w ostatnich latach poszły do przodu (nie licząc RC Cannes) i nie są już chłopcami do bicia dla polskich drużyn, ale to wciąż w naszych czołowych zespołach drzemie zdecydowanie większy potencjał. Starcie na „Podpromiu” nie do końca to uwidoczniło, bo podopieczne Stephane Antigi zagrały jedno ze słabszym spotkań, przez co zwyciężyły dopiero po tie-breaku. Gdzie dostrzegamy przewagę rzeszowianek? Przede wszystkim na siatce oraz generalnie w organizacji gry na linii blok-obrona. To powinno być przesądzające. Jedyne obawy, jakie mamy, to strach przed zagrywką Francuzek, które mocno ryzykują w tym elemencie i potrafią zranić przeciwnika.

Darmowy zakład w Fortunie!
Darmowy zakład w Fortunie!

Indykpol AZS Olsztyn vs PGE Skra Bełchatów (20:30)

Wisienką na torcie siatkarskiej środy będzie konfrontacja w ramach rozgrywek PlusLigi, w której Indykpol AZS Olsztyn podejmie PGE Skrę Bełchatów. Drużyna gospodarza będzie musiała sobie radzić najprawdopodobniej bez atakującego Jana Hadravy, który podkręcił kostkę w poprzedniej konfrontacji. Zastąpi go zapewne 19-letni Kapica, co siłą rzeczy zapewne wpłynie na jakość gry zespołu negatywnie, choć „młody” pokazał się już z dobrej strony w Suwałkach, gdzie ciągnął zespół przy niedyspozycji Czecha. Ale Ślepsk to nie Skra. Spodziewamy się, że Woicki przesunie ciężar ataku na środek siatki, więc sporo punktów powinien zdobyć Irańczyk Seyed Mousavi. Łomacz pewnie nie pozostanie dłużny i uruchomi w większym wymiarze Kubę Kochanowskiego, dla którego to powrót do siatkarskiego domu, więc pewnie będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Stąd pomysł na dwa overy. Dla porządku dodamy, że średnie obu graczy w tym sezonie są wyższe od zaproponowanych przez bukmacherów linii (11,27 vs 9,44).

MeczTypKursBuk
Halkbank – Zenit2 (-11,5)1,44BetClic
Mulhouse – Rzeszów21,68Fortuna
S.Mousavi8,5+1,77BetFan
J.Kochanowski8,5+1,70STS

Prognozy: 8/10, 6/10, 6/10, 6/10.
Siatkówka na żywo w Internecie!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.