Środkowy mistrzów świata z 2018 roku zamyka skład Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

Jakub Kochanowski, zaledwie 22-letni, ale już bardzo utytułowany reprezentant Polski jest ostatnim wzmocnieniem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w letnim oknie transferowym przed sezonem 2020/21, który wystartuje już na początku września. Sam siatkarza zapowiada, że zawitał na Opolszczyznę, żeby walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski oraz pokazać się z dobrej strony w Lidze Mistrzów CEV.

Środkowy mistrz świata z 2018 roku zamyka skład Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle! (Fot.: zaksa.pl/ZAKSATV/materiały prasowe)

Kochanowski siatkarzem ZAKSY

Po dwóch sezonach gry w Bełchatowie Jakub Kochanowski zdecydował się przenieść do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a ten ruch postrzegany jest jako jeden z największych hitów transferowych w „Lidze Mistrzów Świata”. Warto jednak pamiętać, że 22-letni środkowy swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Olsztynie, gdzie w latach 2016-2018 bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. Do pierwszej drużyny akademików z Warmii i Mazur reprezentant Polski trafił po trzech latach występów w drużynie Młodej Ligi i znakomitej grze w juniorskich reprezentacjach kraju.

Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal” – przyznał Jakub Kochanowski, deklarując walkę na wszystkich frontach.

Zakontraktowanie Jakuba Kochanowskiego zamyka skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, jaki w sezonie 2020/2021 będzie miał do dyspozycji legendarny Nikola Grbić. W kędzierzyńskiej drużynie zobaczymy następujących graczy: na rozegraniu Francuza Benjamina Toniuttiego i Rafała Prokopczuka, w ataku duet Łukasz Kaczmarek – Bartłomiej Kluth, na przyjęciu: Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka, Piotra Łukasika i Adriana Staszewskiego, na libero Pawła Zatorskiego z Korneliuszem Banachem, a na środku siatki zagrają Amerykanin David Smith, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Mateusz Zawalski.

Jakub Kochanowski to aktualny mistrz świata i reprezentant Polski ale również reprezentant złotego pokolenia polskiej siatkówki, jak określono zawodników z roczników 1997 i 1998, którzy w rozgrywkach młodzieżowych  zdobyli wszystko, co było do zdobycia: mistrzostwo Europy i świata kadetów (2015), mistrzostwo Europy juniorów (2016), mistrzostwo świata juniorów rok później (2017). Warto zaznaczyć, że podczas finałów mistrzostw świata juniorów w 2017 roku to właśnie Jakub Kochanowski został wybrany MVP rozgrywek. Młodzieżowa reprezentacja Polski, z naszym środkowym w składzie, osiągnęła imponujący rezultat – 48 wygranych meczów z rzędu. Kuba był jednym z zawodników, którzy szybko otrzymali powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, tę szansę wykorzystując bezbłędnie, co potwierdzają kolejne sukcesy 23-letniego środkowego. Jakub Kochanowski na swoim koncie ma tytuł mistrza świata (2018 rok), brąz mistrzostw Europy (2019 rok) czy srebro wywalczone podczas Pucharu Świata (2019 rok) – przypomina sylwetkę zawodnika oficjalny portal klubu (zaksa.pl).

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.