Startują CEV Mistrzostwa Europy 2021 siatkarzy! (Skład i terminarz reprezentacji Polski)

Nieco w cieniu ćwierćfinałowych zmagań siatkarek, już w środę 1 września rozpoczną się CEV Mistrzostwa Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają jednak we czwartek, kiedy to zmierzą się z drużyną narodową Portugalii (17:30). Mecze EuroVolleyM 2021 na żywo w Internecie!

Startują CEV Mistrzostwa Europy 2021 siatkarzy! (Skład i terminarz reprezentacji Polski) [Fot.: FIVB]

Siatkarskie ME 2021 siatkarzy: Skład reprezentacji Polski

Wielu po nieudanych Igrzyska Olimpijskich Tokio 2020 spodziewało się rewolucji w siatkarskiej reprezentacji Polska, ale ta, jeśli w ogóle nastąpi, dokona się już w nowym sezonie międzynarodowym, czyli w 2022 roku, kiedy to nasi siatkarze będą bronić mistrzostwa świata. Vital Heynen, dla którego MEM 2021, będą prawdopodobnie ostatnią imprezą w roli szkoleniowca Biało-Czerwonych, pozostaje konsekwentny. W kadrze na europejski czempionat znaleźli się wszyscy olimpijczycy, bez wyjątku.

Do dwunastu graczy, którzy rywalizowali w Tokio dołączyli libero Damian Wojtaszek oraz przyjmujący Tomasz Fornal. Na ostatniej prostej odpadł czwarty środkowy, Norbert Huber, który pomagał kolegom z zespołu również w olimpijskich przygotowaniach. Sztab szkoleniowy zdecydował się powołać zaledwie trzech środkowych i aż pięciu przyjmujących. „Ofiara” tej koncepcji został nowy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarska reprezentacja Polski na EuroVolleyM 2021:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).
Atakujący: Bartosz Kurek (Wolfdogs Nagoya), Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Libero: Paweł Zatorski (Asseco Resovia Rzeszów), Damian Wojtaszek (Projekt Warszawa).
Przyjmujący: Wilfredo Leon (Sir Safety Conad Perugia), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Aleksander Śliwka,  Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Środkowi: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Nowakowski (Projekt Warszawa).

EuroVolleyM 2021: Terminarz meczów Polaków

Według analityków firm bukmacherskich reprezentacja Polski jest głównym kandydatem do wywalczenia złota podczas EuroVolleyW 2021… i trudno, żeby było inaczej. Po pierwsze i najważniejsze, wystąpimy w optymalnym składzie. Po drugie, przez cały turniej będziemy występowali na polskich parkietach, a z trybun wspierać będą nas licznie zgromadzeni kibice. To duży handicap. Po trzecie, wielu rywali będzie musiało sobie radzić bez ważnych zawodników. Przede wszystkim Włosi, gdzie zachodzi zmiana pokoleniowa oraz Rosjanie, w kadrze których nie ma żadnego z olimpijskich atakujących.

Forma poszczególnych ekip pozostaje zagadką, więc osobiście nie zamierzam grać zakładów długoterminowych przed pierwszymi spotkaniami fazy grupowej. Te już w środę, ale polska grupa, jak widać poniżej, wystartuje dzień później. Kiedy i z kim zagrają Biało-Czerwoni?

Terminarz „polskiej grupy”:
Czwartek 2 września 2021
14:30
 Grecja – Ukraina
17:30 Polska – Portugalia
20:30 Belgia – Serbia
Piątek 3 września 2021
17:30
 Belgia – Portugalia
20:30 Ukraina – Serbia
Sobota 4 września 2021
17:30
 Belgia – Grecja
20:30 Serbia – Polska
Niedziela 5 września 2021
17:30 
Portugalia – Ukraina
20:30 Grecja – Polska
Poniedziałek 6 września 2021
17:30 
Portugalia – Serbia
20:30 Polska – Belgia
Wtorek 7 września 2021
17:30 
Serbia – Grecja
20:30 Ukraina – Belgia
Środa 8 września 2021
17:30 
Polska – Ukraina
20:30 Grecja – Portugalia

Tradycyjnie mecze CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn, nie tylko te z udziałem reprezentacji Polski, transmitowane będą na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz na platformie internetowej tego nadawcy.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.