Startują Mistrzostwa Europy! Poznaliśmy skład reprezentacji Polski.

Już jutro, w piątek 23 sierpnia, w czterech krajach Starego Kontynentu rozpoczną się Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet. Znamy już nazwiska czternastu Polek, które powalczą o medal dla naszego kraju.

Startują Mistrzostwa Europy! Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. (Fot.: FIVB)

Jacek Nawrocki w przeciwieństwie do Vitala Heynena nie zaskoczył swoimi wyborami. Za małą niespodziankę można uznać powołanie aż czterech atakujących, w tym Martyny Łukasik kosztem Zuzanny Góreckiej, która jest nominalną przyjmującą a jej debiut w kadrze seniorek był całkiem przyzwoity.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno wspomniana Łukasik, jak i Magdalena Stysiak rozpatrywane są w kontekście gry na lewym skrzydle i raczej na prawym ich nie zobaczymy. Tam niepodważalna jest pozycja Malwiny Smarzek i Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Cashback na start

Poza już wspomnianymi zawodniczkami, selekcjoner zgłosił do EuroVolley 2019 dwie rozgrywające, trzy środkowe (skreślona została Kamila Witkowska), trzy nominalne przyjmujące (w tym Ola Wójcik) oraz dwie libero.

W pierwszej fazie turnieju Biało-Czerwone swoje mecze będą rozgrywać w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zmierzą się ze Słowenkami, Portugalkami, Ukrainkami, Belgijkami i Włoszkami.

Skład reprezentacji Polski kobiet na CEV Mistrzostwa Europy 2019:
Rozgrywające: Marlena Kowalewska, Joanna Wołosz;
Atakujące: Martyna Łukasik, Malwina Smarzek-Godek, Magdalena Stysiak, Katarzyna Zaroślińska-Król;
Przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Wójcik;
Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska;
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel.

Warto nadmienić, że w podanym powyżej składzie już podczas turnieju będzie można dokonać jednej „zmiany medycznej”, gdy dojdzie do urazu uniemożliwiającego dokończenie imprezy.

Transmisje na żywo ze spotkań CEV Mistrzostw Europy 2019 znajdziesz na portalu Meczyki.net.pl!

Typy wraz z analizami do spotkań EuroVolley 2019 już od jutra na naszym blogu!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.