Startuje Beach Pro Tour 2023!

Jeszcze na dobre nie opadły emocje związane z turniejem Beach Pro Tour 2022 Finals w Doha, który odbył się pod koniec stycznia i wieńczył poprzedni sezon, a już w czwartek 2 lutego startuje nowy cykl zmagań siatkarzy plażowych.

Fot.: FIVB via volleyballworld.com

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają w turnieju Elite 16 w Doha

W pierwszym turnieju tegorocznego sezonu, zawodach Beach Pro Tour Elite 16 w Doha, będziemy mogli oglądać jeden polski duet. Mowa rzecz jasna o Michale Brylu i Bartoszu Łosiaku, którzy w turnieju finałowym poprzedniego cyklu wywalczyli srebrne medale. Polska para podczas wspomnianej imprezy wygrała pięć z sześciu pojedynków, przegrywając jedynie ten ostatni, z norweskim dominatorami Molem i Sorumem.

Startujący właśnie sezon jest bardzo istotny, bo jego wyniki będą miały wpływ na ranking, który zdecyduje o tym, jakie pary zakwalifikują się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Pierwszy tirnoej nowego cyklu rozpoczyna się właśnie dziś, w czwartek 2 lutego 2023, i potrwa do niedzieli włącznie, kiedy to rozegrane zostaną półfinały i mecze o medale.

Na starcie nowego sezonu warto przypomnieć, że w turniejach rangi Elite 16 gwarantowane prawo startu przysługuje 12 najwyżej sklasyfikowanym duetom, a cztery kolejne drużyny zostały wyłonione w ramach eliminacji, które odbywają się w przededniu fazy głównej turnieju. W związku z tym w Doha Polskę reprezentuje tylko najlepsza polska para Michał Bryl/Bartosz Łosiak, którzy sklasyfikowany jest na 5. miejscu w Rankingu FIVB.

W Doha Biało-Czerwoni zagrają w grupie „B” z brazylijskim duetem Vitor Felipe/Renato i niemiecką drużyną Ehlers/Wickler. Dołączył do nich jeszcze jeden zespół z eliminacji, Brazylijczycy Saymon/Vinicius. To właśnie z nimi Michał Bryl i Bartosz Łosiak zainaugurują zmagania.

Terminarz i plan transmisji Beach Pro Tour Elite 16 Doha 2023

Czwartek 2 lutego 2023:

  • 10:00 Łosiak/Bryl – Saymon/Vinicius (Polsat Sport Extra)

Piątek 3 lutego 2023:

  • 12:20 Vitor Felipe/Renato – Łosiak/Bryl (Polsat Sport Extra)
  • 15:40 Łosiak/Bryl – Ehlers/Wickler (Polsat Sport Extra)

Sobota 4 lutego 2023:

  • Runda 12
  • Ćwierćfinały

Niedziela 5 lutego 2023:

  • Półfinały
  • Mecze o medale

Przypominamy, że w Polsce prawa do transmitowania zmagań siatkarzy plażowych w cyklu FIVB Beach Pro Tour 2023 posiada Telewizja Polsat.

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej via pzps.pl

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.