Startuje Final Six! Sprawdź składy i szanse poszczególnych ekip (Typy i Analiza)

W środę 10 lipca rozpocznie się turniej finałowy tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Na start bierzemy pod lupę składy wszystkich uczestników i typy długoterminowe.

Startuje Final Six! Sprawdź składy i szanse poszczególnych ekip (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Final Six na start

Jako że jesteśmy w przededniu sierpniowych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijski Tokio 2020 różnie zespoły podchodzą do turnieju finałowego FIVB Volleyball Nations League 2019, który w dniach 10-15 lipca rozgrywany będzie w Chicago.

Generalnie rzecz ujmując, reprezentacje europejskie, które mają zdecydowanie najtrudniejszą drogę na IO 2020, Final Six w pewnym stopniu sobie odpuściły. Reprezentacja Polski nawet całkowicie. W szczegółach wygląda to tak:

  • Polska – zagramy de facto trzecią i czwartą szóstką. Najlepsi, w tym niemal wszyscy mistrzowie świata z 2018 roku, zostali w Zakopanem, gdzie szykują się do sierpniowych potyczek. Mowa o Drzyzdze, Łomaczu, Konarskim, Leonie, Śliwce, Szalpuku, Kubiaku, Zatorskim Wojtaszku, Bieńku, Kochanowskim czy Nowakowskim. Kurek oczywiście kontuzjowany.
  • Brazylia – „Kanarkowi” zagrają na galowo. W składzie znaleźli się praktycznie wszyscy najlepsi: Bruno, Wallace, Leal, Lucarelli, Lucas, Isac i Thales. Dokładnie tak powinien wyglądać wyjściowy skład.
  • Iran – oficjalny skład nie został jeszcze ogłoszony, ale ze zdjęć w mediach społecznościowych wynika, że raczej nie brakuje żadnego z liderów, którzy tak dobrze grali w pierwszej fazie rozgrywek.
  • USA – w fazie interkontynentalnej Amerykanie mocno oszczędzali swoje gwiazdy, ale na Final Six powołano wszystkich najlepszych. Nie wyłączając z tego grona Matthew Andersona. Poza nim zobaczymy też Christensona, Sandera, Holta, Smitha, Russella, Jaeschke, Patcha czy braci Shoji.
  • Francja – skład mieszany. Jest kilku liderów, z Benjaminem Toniuttim i Kevinem Tillie na czele, ale brakuje atakującego Boyera, przyjmującego N’Gapetha, środkowego Le Goffa i libero Grebennikova.
  • Rosja – w mocnym zestawieniu opartym na złotym roczniku 1995 (Wołkow, Kliuka, Połetajew etc.), ale jednak bez tych doświadczonych liderów jak atakujący Michajłow, rozgrywający Butko czy środkowych Muserskiego i Wołwicza.

Jak widać powyżej, wyraźnie zarysował na się podział na reprezentacje, które na poważnie myślą o triumfie w Final Six i na te, które traktują tę imprezę przede wszystkim szkoleniowo.

Darmowa gotówka za zakłady bukmacherskie

Prognoza bukmacherska

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Biało-Czerwoni mają najmniejsze szanse na końcowy triumf. W naszej ocenie nie mają żadnych. Wątpliwe jest też to, że Brazylijczykom i Amerykanom będą w stanie przeciwstawić się Francuzi i Rosjanie, którzy będą pozbawieni kilku istotnych atutów personalnych.

Najsolidniej z całej stawki wyglądają Brazylijczycy, którzy w fazie interkontynentalnej przegrali tylko raz. Od dłuższego czasu trenują i grają w składzie personalnym, w jakim przylecieli do Chicago, co widać po stylu gry i wynikach. Moim zdaniem tu będzie tkwiła ich największa przewaga nad „Jankesami”.

John Speraw bardzo ostrożnie gospodarował siłami swoich zawodników, przez co praktycznie żaden z kluczowych zawodników nie jest w rytmie meczowym. W siatkówce jest on dosyć istotny mimo wszystko.

Summa summarum, gram na zwycięstwo „Kanarkowych” w tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Bardziej zachowawczym typem ich udział w finale.

MeczTypKursBuk
Brazylia – ZwycięzcaTAK3.00forBET
Brazylia – FinalistaTAK1.50Fortuna


Transmisja na żywo w Internecie: Final Six 2019 na żywo!
Prognozy: 6/10, 8/10.


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.