Już we wtorek startuje druga edycja Siatkarskiej Ligi Narodów w piłce siatkowej kobiet. Impreza ta po ponad 20 latach World Grand Prix, żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej.

Startuje Siatkarska Liga Narodów 2019! Znamy kadrę Polek na turniej w Opolu. (Fot.: FIVB/volleymasters.ch)

Za reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet zwycięski turniej Montreux Volley Masters, ale czasu na świętowanie wiele nie było, bo już we wtorek polska drużyna narodowa zaczyna zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019. Pierwszy turniej Biało-Czerwone rozegrają u siebie, konkretnie w Opolu.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

W porównaniu do szwajcarskiej imprezy Jacek Nawrocki zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w czternastoosbowej kadrze. Dołączyły do niej kapitan i podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz, która jeszcze w sobotę grała w Finale Ligi Mistrzyń CEV (Imoco Volley Conegliano przegrało 1:3 z Igor Gorgonzola Novara) oraz atakująca Monika Bociek, która zastąpi przyjmującą Emilię Muchę. Wołosz wskoczyła z kolei w miejsce Julii Nowickiej.

Przypominamy, że mecze opolskiego turnieju rozgrywane będą od wtorku do piątku. Pierwszy o 17:30, a drugi z udziałem Polek trzy godziny później. Rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą Włoszki, Niemki i Tajki. Z dwoma ostatni reprezentacjami polskie siatkarki wygrywały już w Montreux (2x 3:1).

Skład reprezentacji Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet w Opolu (21-23 maja):
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśniorowicz;
Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek, Monika Bociek;
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Olivia Różański,;
Środkowe: Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska;
Libero: Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl