Startuje Siatkarska Liga Narodów 2019! Znamy kadrę Polek na turniej w Opolu.

Już we wtorek startuje druga edycja Siatkarskiej Ligi Narodów w piłce siatkowej kobiet. Impreza ta po ponad 20 latach World Grand Prix, żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej.

Startuje Siatkarska Liga Narodów 2019! Znamy kadrę Polek na turniej w Opolu. (Fot.: FIVB/volleymasters.ch)

Za reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet zwycięski turniej Montreux Volley Masters, ale czasu na świętowanie wiele nie było, bo już we wtorek polska drużyna narodowa zaczyna zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019. Pierwszy turniej Biało-Czerwone rozegrają u siebie, konkretnie w Opolu.

W porównaniu do szwajcarskiej imprezy Jacek Nawrocki zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w czternastoosbowej kadrze. Dołączyły do niej kapitan i podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz, która jeszcze w sobotę grała w Finale Ligi Mistrzyń CEV (Imoco Volley Conegliano przegrało 1:3 z Igor Gorgonzola Novara) oraz atakująca Monika Bociek, która zastąpi przyjmującą Emilię Muchę. Wołosz wskoczyła z kolei w miejsce Julii Nowickiej.

Przypominamy, że mecze opolskiego turnieju rozgrywane będą od wtorku do piątku. Pierwszy o 17:30, a drugi z udziałem Polek trzy godziny później. Rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą Włoszki, Niemki i Tajki. Z dwoma ostatni reprezentacjami polskie siatkarki wygrywały już w Montreux (2x 3:1).

Skład reprezentacji Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet w Opolu (21-23 maja):
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśniorowicz;
Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek, Monika Bociek;
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Olivia Różański,;
Środkowe: Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska;
Libero: Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.