Startuje Siatkarska Liga Narodów 2022 kobiet! (Terminarz i powołania)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rozegrała już dwa mecze pod wodzą nowego selekcjonera, Włocha Stefano Lavariniego, ale grę o prawdziwą stawkę nasza drużyna narodowa rozpocznie w nocy ze środy na czwartek (1/2 czerwca), kiedy to Biało-Czerwone zapoczątkują zmagania w pierwszym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów 2022. Z kim, gdzie i o której oraz jakie dokładnie zawodniczki? Tego właśnie dowiesz się z tej notki.

Startuje Siatkarska Liga Narodów 2022 kobiet! (Terminarz i powołania) [Fot.: FIVB]

Skład reprezentacji Polski na pierwszy turniej Ligi Narodów 2022 kobiet

Za Polkami dwa przegrane mecze towarzyskie z Niemkami, które jak na dłoni pokazały nam to jak ważne dla naszej drużyny narodowej są atakujące Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek, których w tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 niestety zabraknie.

Są też jednak dobre informacje. Mam oczywiście na myśli powrót Joanny Wołosz, która dołączyła już do koleżanek i będzie mogła je wesprzeć, na początku być może jeszcze spoza parkietu, swoim doświadczeniem międzynarodowym.

W turniejowej czternastce poza trzema rozgrywającymi znalazły się również aż cztery środkowe i pięć przyjmujący, co jest pokłosiem braku nominalnej atakującej. Składu uzupełniają dwie libero. Z zespołem do USA poleciała też Weronika Sobiczewska, nominalna atakująca, która będzie trenować z drużyną, a w razie kontuzji którejś z koleżanek będzie mogła zostać dopisana do składu.

SLN 2022: Terminarz polskich siatkarek (2-5 czerwca 2022)

Pierwszy z trzech turniejów interkontynentalnych z udziałem polskich siatkarek oraz siedmiu innych reprezentacji odbędzie się w Brookshire Grocery Arena w amerykańskim Shreveport–Bossier City. W Stanach Zjednoczonych Biało-Czerwone zagrają z Kanadyjkami, Brazylijkami, Koreankami oraz Niemkami.

Ze względu na różnicę czasu, dwa pierwsze mecze nowych podopiecznych Stefano Lavariniego będziemy mogli obejrzeć tego samego dnia, w czwartek 2 czerwca. Jak to będzie wyglądać w szczegółach?

  • 2 czerwca: 00:00 Polska – Kanada
  • 2 czerwca: 21:00 Polska – Brazylia
  • 4 czerwca: 21:00 Polska – Korea Południowa
  • 5 czerwca: 19:00 Polska – Belgia

Spotkania Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 będzie można śledzić na sportowych antenach telewizji Polsat. Ponadto spotkania polskich reprezentacji pokaże Telewizja Polska.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.