Styczniowe ostatki w PlusLidze! (Typy i analizy)

W ostatnim dniu stycznia (piątek) zainaugurowana zostanie 18. kolejka rozgrywek PlusLigi. Tego dnia rozegrane zostaną dwa zapowiadające się niezwykle ciekawie spotkania. Oba wzięliśmy pod noszą lupę.

Styczniowe ostatki w PlusLidze! (Typy i analizy) (Fot.: FIVB)

Indykpol AZS Olsztyn vs Trefl Gdańsk

W pierwszym z piątkowych starć zmierzą się zespoły walczące o miejsce w play-offach, czyli Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk. Drużyna gospodarza zajmuje obecnie ósmą pozycją w stawce, a przyjezdni są na szóstej, ale dystans pomiędzy nimi to zaledwie dwa oczka, co już samo w sobie zapowiada nam ogromne emocje.

Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że podczas niego na ławce trenerskiej olsztynian zadebiutuje nowy szkoleniowiec i to nie byle kto, mowa bowiem o samym Danielu Castellanim, czyli selekcjonerze polskich mistrzów Europy z 2009 roku i trzykrotny mistrzu Polski z PGE Skrą Bełchatów, który zmierzy się ze swoim byłym podopiecznym, a dziś szkoleniowcem siatkarzy z Gdańska, Michałem Winiarskim.

Zespół Indykpolu AZS notuje ostatnimi czasy fatalną serię aż ośmiu porażek, ale w tym przypadku można powiedzieć, że wyniki są gorsze niż sama gra. Zwłaszcza, jeśli się weźmie pod uwagę nieobecność podstawowego atakującego, Jana Hadravy. Tylko w jednej z tych potyczek zawodnicy z Warmii nie ugrali nawet jednego seta. Myślimy, że w piątek to się nie powtórzy, bo jednak atut własnego parkietu robi swoje, a i rywal nie jest ze ścisłego topu.

Nowy kod promocyjny BetClic

Choć gdańszczanie są naszym zdaniem małym faworytem tej konfrontacji, to nie można nie zauważyć, że sami wygrali tylko jedno z ostatnich siedmiu starć. Cztery z pięciu ostatnich kończyli tie-breakami, co pokazuje jak wyrównaną mamy ligę.

To wszystko sprawia, że naszym zdaniem warto pomyśleć w tym przypadku o overze setowym. Taki padł zresztą również w pierwszej rundzie, kiedy „Akademicy” wygrali w Gdańsku 3:1.

MKS Będzin vs PGE Skra Bełchatów

W drugim i zarazem ostatnim z piątkowych meczów 18. kolejki „Ligi Mistrzów Świata” mamy zdecydowanego faworyta, którym jest oczywiście PGE Skra Bełchatów i nie zmienia naszej oceny doskonała postawa będzinian w ostatnich tygodniach.

Gdyby bełchatowianie byli w dołku formy nie zdecydowalibyśmy się zagrać na nich przeciwko MKS-owi Będzin, który w ostatnim czasie ma na rozkładzie: ZAKSĘ, Aluron i Czarnych. Ale żółto-czarni nie są w dołku.

Wręcz przeciwnie. Po przerwie świąteczno-noworocznej podopieczni Michała Mieszko Gogola grają swoją najlepszą siatkówkę w bieżących rozgrywkach, o czym boleśnie przekonali się już olsztynianie, bydgoszczanie, lublinianie i katowiczanie. Tylko pierwsi z nich urwali seta. Reszta nie była w stanie zrobić nawet tego.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Wrażenie robić może zwłaszcza wyjazdowe zwycięstwo nad walecznym GKS-em. Wielu spodziewało się zaciętej potyczki tymczasem PGE Skra przejechała się po rywalach jak walec – 25:18, 25:17 i 25:17.

W Sosnowcu, gdzie swoje mecze z konieczności rozgrywają będzinianie, być może tak łatwo nie będzie, ale nie sądzę, żeby MKS był w stanie wyszarpać więcej niż jednego seta. Po prostu brakuje tam jakości.

W pierwszej rundzie Wlazły i spółka będą pod formą wygrali 3:1, mają też na koncie aż dziewięć kolejnych zwycięstw w meczach z Będzinem i aż 12 wygranych w 13 bezpośrednich pojedynkach. W sumie jakiekolwiek punkty z tym rywalem stracili tylko dwukrotnie.

MeczTypKursBuk
AZS – Trefl3,5+1,43BetClic
MKS – PGE Skra2 (-1,5)1,42STS

Prognozy: 9/10, 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.