Stysiak i Gałkowska wzmocniły reprezentację przed MŚ 2022! (Lista powołań)

Włoch Stefano Lavarini, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet, wyselekcjonował piętnaście zawodniczek, spośród których wybierze czternastoosobową kadrę na FIVB Mistrzostwa Świat Kobiet 2022, które rozegrane zostaną na przełomie września i października w Polsce i Holandii. Są głośnie powroty do kadry!

Stysiak i Gałkowska wróciły do reprezentacji Polski

Przed powołaniami Stefano Lavariniego największe emocje budziła kwestia atakującej. W Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 nasza reprezentacja musiała sobie radzić w ustawieniu na trzy przyjmujące, bo z różnych powodów poza kadra znalazły się Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek-Godek i Monika Gałkowska. Na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie rozpoczęły się przygotowania do MŚ 2022, zameldowały się Stysiak i Gałkowska, więc selekcjoner ma teraz pełen komfort. Kto poza tą dwójką znalazł uznanie w oczach włoskiego szkoleniowca?

 • Rozgrywające:
  Katarzyna Wenerska
  Joanna Wołosz
 • Środkowe:
  Klaudia Alagierska
  Agnieszka Kąkolewska
  Anna Stencel
  Kamila Witkowska
 • Przyjmujące:
  Martyna Czyrniańska
  Zuzanna Górecka
  Martyna Łukasik
  Olivia Różański
  Weronika Szlagowska
 • Atakujące:
  Monika Gałkowska
  Magdalena Stysiak
 • Libero:
  Maria Stenzel
  Aleksandra Szczygłowska

O ile powrót Magdaleny Stysiak, która zakończyła rehabilitację po urazie kolana, był spodziewany, to wielu zdziwiło powołanie dla Moniki Bociek. Nie dziwie więc, że selekcjoner wyjaśnił w paru zdaniach swoją decyzję.

Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią, zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata – powiedział Stefano Lavarini.

Polki swój udział w światowym czempionacie zainaugurują 23 września meczem z Chorwacją, który rozegrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do kraju, gdzie w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie podejmą reprezentacje narodowe Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji.

Więcej siatkarskich newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.