SuperFinały siatkarskiej Ligi Mistrzów w Weronie!

W ostatnich dniach lutego Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję w sprawie organizatora tegorocznych SuperFinałów rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn, które zostaną rozegrane w sobotę 1 maja. Zaszczyt ugoszczenia czterech najlepszych zespołów klubowych Starego Kontynentu przypadnie włoskiej Weronie.

SuperFinały siatkarskiej Ligi Mistrzów w Weronie! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Werona ugości finalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów

Na wstępie warto przypomnieć, że wciąż szansę na udział w wielkim święcie europejskiej siatkówki mają trzy polskie kluby, które w dniach 3-4 marca rozegrają swoje rewanżowe mecze w ramach ćwierćfinałów LM CEV 2020/2021.

Decyzja, że to miasto Romea i Julii będzie gospodarzem pierwszego z ważnych wydarzeń siatkarskich na Starym Kontynencie w nowym roku CEV Champions League Volley Super Finals 2021 została ogłoszona 26 lutego. Najlepsi siatkarze i siatkarki o najważniejsze trofeum w klubowej siatkówce powalczą w AGSM Forum Arena. Wcześniej w Weronie rozgrywane były między innymi spotkania Mistrzostw Świata, gdzie w 2010 rywalizowali mężczyźni, a cztery lata później kobiety.

„W tym wyjątkowym momencie nasza siatkarska rodzina nie mogła prosić o lepszego partnera niż Włoska Federacja Piłki Siatkowej do przeprowadzenia drugiej edycji naszych wyjątkowych Super Finałów. Chciałbym podziękować FIPAV i ich kierownictwu, a także lokalnemu komitetowi organizacyjnemu w Weronie za ich gotowość do zorganizowania tak ważnego wydarzenia, nawet w tak trudnych i wymagających czasach. Pracując razem jako jeden zespół jestem pewien, że będziemy w stanie dać widowisko i będziemy to robić z pomocą najlepszych siatkarzy na świecie, traktując kibiców z całego świata siatkówką na najwyższym poziomie” – powiedział prezes CEV Aleksandar Boričić.

Przypominamy, że Super Finały w 2019 roku zastąpiły turnieje finałowe rozgrywane w formule Final Four. To była prawdziwa rewolucja i zarazem wielkie wydarzenie w europejskiej siatkówce. Po dwie najlepsze drużyny z każdej płci rywalizują o najcenniejsze trofeum tego samego dnia i w tym samym miejscu. Coraz większa jest również pula nagród dla uczestników siatkarskiej Ligi Mistrzów, co również warto dostrzec i docenić.

Starając się wesprzeć wszystkie kluby zaangażowane w tych trudnych czasach pandemii, zarząd CEV podniósł ogólną sumę nagród do rekordowej kwoty 4,8 miliona euro. Nagroda pieniężna przewidziana dla zwycięzców tegorocznych SuperFinałów Ligi Mistrzów będzie stanowić kolejny rekord wszechczasów w tych rozgrywkach, a każdy zwycięzca zgarnie czek o wartości 500 000 €. Zdobywcy drugiego miejsca w SuperFinale otrzymają 250 000 €, a ci, którzy dostaną się do półfinału, ale nie awansują dalej, zapewnią każdemu po 125 000 €.
Źródło: CEV (komunikat prasowy)

SuperFinały Ligi Mistrzów CEV kobiet i mężczyzn w sezonie 2020/2021 zaplanowano na 1 maja. Wcześniej trzeba wyłonić ich uczestników. Obecnie jesteśmy po pierwszych meczach ćwierćfinałowych. Rewanże rozegrane zostaną od wtorku do czwartku (2-4 marca). W grze wciąż mamy dwóch reprezentantów PlusLigi oraz jednego przedstawiciela TAURON Ligi.

Terminarz ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów (2-4 marca)

Terminarz rewanżowych meczów 1/4 finału Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021
Wtorek 2 marca, 20:30: Sir Sicoma Monini Perugia vs Leo Shoes Modena
Środa 3 marca, 18:00: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanova
Środa 3 marca, 19:00: Igor Gorgonzola Novara vs Fenerbahce HDI Stambuł
Środa 3 marca, 20:30: A.Carraro Imoco Conegliano vs Savino Del Bene Scandicci
Czwartek 4 marca, 15:00: VakifBank Stambuł vs Grupa Azoty Chemik Police
Czwartek 4 marca, 16:00: Zenit Kazań vs PGE Skra Bełchatów
Czwartek 4 marca, 17:30: Eczacibasi VitrA Stambuł vs Unet e-work Busto Arsizio
Czwartek 4 marca, 19:00: Trentino Itas vs Berlin Recycling Volleys

Szczegółową analizę do meczu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanova można znaleźć na portalu BetOnline! Zapowiedzi i typy do innych meczów pojawią się na blogu w środę i czwartek.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.