Superpuchar Polski [K]: Chemik i ŁKS zainaugurują sezon 2019/2020! (Typ i analiza)

O godzinie 17:30 w Kaliszu rozpocznie się mecz o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet, który zainauguruje klubowe zmagania polskich zespołów w sezonie 2019/2020. Zmierzą się w nim odmienione zespoły Chemika Police i ŁKS-u Commercecon Łódź.

Superpuchar Polski [K]: Chemik i ŁKS zainaugurują sezon 2019/2020! (Fot.: Polska Liga Siatkówki/materiały prasowe)

ŁKS Commercecon Łódź vs Chemik Police

Superpuchar Polski będzie pierwszym meczem o stawkę w nowym sezonie, więc siłą rzeczy jesteśmy zmuszeni ocenić potencjał obu zespołów na bazie składów personalnych oraz meczów towarzyskich, które były rozegrane w okresie przygotowawczym. Pod oboma względami lepiej wyglądają policzanki i dlatego decydujemy się na typ w ich stronę, ale bez szaleństw, jeśli chodzi o stawkę.

Chemik zatrzymał w sowich szeregach wszystkie polskie gwiazdy, ale stracił te zagraniczne. Serbki Busę i Mirković oraz Amerykankę Ogbogu. W ich miejsce przyszły Kubanki Gyselle Silva i Wilma Salas oraz ofensywna ukraińska środkowa, Irina Truszkina. Zmiana na środku na pewno na minus, ale Kubanki powinny ogarnąć swoją robotę na skrzydłach. W sparingach imponowały formą. Warto również odnotować zmianę na pozycji libero, gdzie przeciętną Krzos zastąpiła bardzo solidna Maj-Erwardt.

ŁKS, który po wielu latach zdetronizował sensacyjnie Chemika (dopiero czwarty na mecie sezonu! – przyp. red.) na koniec minionego sezonu, stracił liderki i dziś nie założyłby się, że sprowadził godne następczynie. Kto ubył? Rewelacyjna Bidias, obie rozgrywające, środkowa Efimenko i trener Masek. Na „sypę” sprowadzono Słowenkę Mori i Amerykankę Edelman, a na przyjęcie Serbkę Lazović oraz Natalię Skrzypkowską. Na środku opcją będzie przeciętna Joanna Pacak.

betfan bukmacher bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Szału nie ma, a jeśli do tego dodamy jeszcze fakt, że Serbka, która ma być liderką na lewym skrzydle dopiero co wróciła po Pucharze Świata, to trudno od niej oczekiwać, że z marszu zacznie ciągnąć zespół. Przewagę Chemika widzę właśnie w tym, że główne armaty są w klubie od początku przygotowań.

Pokazały to też mecze towarzyskie. Dwukrotnie Chemik ogrywał ŁKS i to dosyć łatwo. Ostatnio w Łodzi podczas turnieju towarzyskiego wyglądało to tak: ŁKS Commercecon Łódź – Chemik Police 0:3 (33:35, 21:25, 16:25). Dziś spodziewamy się powtórki, bo tu i teraz to policzanki wydają się mieć lepiej zbilansowaną i zgraną ekipę. Po prostu.

MeczTypKursBuk
ŁKS – Chemik21,50forBET

Prognoza: 7/10
Transmisja na żywo w Internecie:
ŁKS Commercecon Łódź vs Chemik Police


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.