Superpuchary zainaugurują siatkarski sezon 2020/2021! (Zapowiedź i typy)

Pierwszy weekend września przyniesie nam wielkie siatkarskie emocje. To w tym czasie tak naprawdę rozpoczniemy zmagania na siatkarskich parkietach w sezonie 2020/2021 po rekordowo długiej przerwie w oficjalnych rozgrywkach, która była spowodowana wybuchem nieprzewidywalnej pandemii koronawirusa. W dniach 5-6 września poznamy zwycięzców zmagań o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport oraz triumfatora Superpucharu Włoch 2020 siatkarek. Będzie się działo!

Superpuchary zainaugurują siatkarski sezon 2020/2021! (Zapowiedź i typy) (Fot.: Piotr Sumara/PLS/materiały prasowe)

Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport

Zacznijmy może od wyjaśnienia skąd w ogóle wziął się pomysł rozegrania nietypowego turnieju o pierwsze trofeum w sezonie 2020 zamiast tradycyjnego pojedynku najlepszych drużyn minionych rozgrywek. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. jeszcze przed wybuchem pandemii planował rozegranie turnieju w takim składzie. Wszystko po to, by w odpowiedni sposób uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki. Gdy poprzedni sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie zostali wyłonieni ani mistrz Polski, ani zdobywca Pucharu Polski, zarząd PLS zdecydował o zastąpieniu tradycyjnie rozgrywanego przed sezonem Superpucharu Polski turniejem z udziałem czterech najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej.

Szczegółowy harmonogram turnieju został ułożony według osiągnięć drużyn w rozgrywkach PLS – w sobotę 5 września w półfinałach zmierzą się PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski) z Jastrzębskim Węglem (1) i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum. Turniej jednocześnie ma uczcić dwudziestą rocznicę powstania kanału Polsat Sport, który od wielu lat pokazuje ligową siatkówkę.

Program Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport
Półfinały, sobota 5 września:
PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (godz. 14.45, transmisja Polsat Sport);
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18.00, Polsat Sport).
Niedziela, 6 września:
Finał (godz. 14.45, transmisja Polsat Sport).

Jak co roku początek nowego sezonu jest dużym znakiem zapytania. We wszystkich praktycznie zespołach doszło do poważnych przetasowań, a w niektórych wręcz do rewolucji. Zespoły rozegrały pokaźną liczbę sparingów, ale na ich podstawie również trudno przeprowadzić poważną analizę, więc zostaje bazowanie bardziej na intuicji. Ta podpowiada nam, że w wielkim finale zmierzą się zespoły z Bełchatowa i Kędzierzyna-Koźla.

Żółto-czarni mają swoje problemy, ale dysponują zespołem o większym potencjale od rywali i przede wszystkim są bardziej doświadczeni i ograni w meczach o stawkę, pomimo kilku istotnych roszad w składzie. W Jastrzębiu mamy młodszą drużynę, która pracuje z nowym trenerem i naszym zdaniem raczej osłabiła się niż wzmocniła podczas letniego okna transferowego.

Druga konfrontacja zapowiada się jeszcze ciekawiej, bo w końcu w meczu o stawkę zobaczymy Asseco Resovię Rzeszów, która po rewolucji kadrowej powinna wrócić na właściwe tory i włączyć się do walki o najwyższe cele. Niemniej za kędzierzynianami w pierwszym spotkaniu sezonu przemawia zgranie. Zmiany były symboliczne i dotyczyły głównie zmienników.

Superpuchar Włoch 2020 siatkarek

Fani żeńskiej siatkówki w najlepszym wydaniu w weekend będą mogli emocjonować się zmaganiami w turnieju finałowym Superpucharu Włoch 2020 siatkarek, w któym nie powinno zabraknąć reprezentantek Polski. W pierwszym półfinale dojdzie do pojedynku Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz z Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak. W drugim meczu 1/2 finału Igor Gorgonzola Novara Malwiny Smarzek zmierzy się z UNET E-work Busto Arsizio. Początek zmagań o 18:00, drugie starcie o 21:00.

Faworyt? Wydaje się, że tak jak w poprzednim sezonie Conegliano z Paolą Egonu i Joanną Wołosz w składzie nie będzie miało sobie równych, nie tylko na Półwyspie Apenińskim, ale na całym Starym Kontynencie, a nawet na świecie. Każde inne rozstrzygnięcie Superpucharu Włoch 2020 siatkarek byłoby nie tyle niespodzianką, co wręcz sensacją.

Siatkarskie typy na 5 września 2020

MeczTypKursBuk
ZAKSA – Resovia11,78BetClic
Skra – JW3,5+1,44BetFan
Conegliano – Scandicci1 (-9,5)1,59Fortuna
Busto Arsizio – Novara21,75STS

Prognozy: 6/10, 8/10, 7/10, 6/10
Siatkarskie mecze na żywo w Internecie!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.