Szymura nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał dwuletni kontrakt z Rafałem Szymurą – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Jastrzębskiego Węgla, który rozpoczął budowę składu na sezon 2020/21, który wystartuje już w pierwsze połowie września.

Szymura nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Rafał Szymura zagra w Jastrzębiu

Blisko 25-letni przyjmujący to jeden z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia, a jednocześnie mający już niemałe doświadczenie w klubach PlusLigi. Znajduje się pod obserwacją sztabu szkoleniowego polskiej drużyny narodowej i bardzo możliwe, że będzie już etatowym reprezentantem w sezonie poolimpijskim.

Szymura pomimo stosunkowo młodego wieku ma już za sobą sześć sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym czasie rozegrał 159 meczów, w których zdobył 1555 punktów. W minionym sezonie bronił barw GKS-u Katowice i był niekwestionowanym liderem rewelacyjnie spisującej się ekipy ze stolicy województwa śląskiego. Dowodem na to jest chociażby liczba pięciu statuetek MVP przyznanych Szymurze w sezonie 2019/2020.

Najnowszy nabytek Jastrzębskiego Węgla pochodzi z pobliskiego Rybnika, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym czasie sięgał z młodzieżowymi reprezentacjami po medale mistrzostw świata i Europy. Seniorską karierę rozpoczął w AZS-ie Częstochowa, a potem przez dwa sezony był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny wywalczył mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz srebrny medal PlusLigi.

Warto przypomnieć, że starszy z braci Szymurów ma za sobą już także debiut w seniorskiej reprezentacji kraju. W zeszłym roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena na Puchar Świata w Japonii, gdzie wraz z kadrą narodową wywalczył srebrny medal tej imprezy.

Do trzech razy sztuka! To moje trzecie podejście do gry w Jastrzębskim Węglu i dopiero za trzecim razem udało mi się podpisać kontrakt w Jastrzębiu.Widocznie los tak chciał, że dopiero teraz tutaj jestem. Cieszę się z tego niezmiernie. Mam nadzieję, że będziemy grać dobrą siatkówkę. Od szkoły podstawowej i gimnazjum, kiedy przyjeżdżałem tutaj grać jako młodzik, kadet czy junior zawsze chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, bo kibicowałem Jastrzębskiemu Węglowi. Chodziłem na mecze na halę w Boryni oraz na mecze rozgrywane na lodowisku. Zawsze chciałem tutaj zaprezentować się bardzo dobrze, bo to było takie moje małe marzenie, móc zagrać i być w tej drużynie. To mi się udało, z czego jestem bardzo zadowolony” – podkreśl nowy przyjmujący JW.

O nowym zawodniku klubu z województwa świętokrzyskiego w samych superlatywach wypowiada się też nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Luke Reynolds: „W sezonie 2019/20 Rafał miał wyjątkowy rok pod względem indywidualnym, co z pewnością było kluczem do sukcesu drużyny Katowic. Jest niezwykle utalentowanym graczem i z każdym rokiem udowadnia, że się rozwija i pracuje nad swoją grą. Wraz z imponującym zestawem umiejętności, zawodnik ten wnosi do drużyny również „instynkt killera”, co napędza pozostałych graczy w zespole, zarówno w treningu, jak i w meczach. Z nim w składzie Jastrzębski Węgiel będzie jeszcze silniejszy”.

W czwartym zespole minionego sezonu „Ligi Mistrzów Świata” przed nowym sezonem dojdzie do poważnych zmian. Z klubu odeszło aż ośmiu zawodników, w tym tak istotni jak Dawid Konarski, Julien Lyneel, Graham Vigrass czy Christian Fromm. Wiele wskazuje na to, że skład będzie bardziej polski i młodszy, a jednym z nowych liderów ma być właśnie Rafał Szymura, który ma za sobą świetny sezon w Katowicach.

Rafał Szymura
Ur. 29.08.1995, Rybnik
Wzrost: 197 cm
Waga: 93 kg
Zasięg w ataku: 345 cm
Zasięg w bloku: 320 cm
Kluby: TS Volley Rybnik, SMS Spała, AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.