TAURON Liga 2022/23: Dla kogo 13. kolejka okaże się pechowa? (Zapowiedź i plan transmisji)

Od czwartku do niedzieli włącznie (26-29 stycznia), z jednodniową przerwa w sobotę, rozgrywane będą mecze 13. kolejki TAURON Ligi siatkarek, czyli drugiej serii gier w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej sezonu 2022/23. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć te spotkania?

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Zapowiedź 13. kolejki TAURON Ligi 2022/23

W związku z wycofaniem się mającej potężne problemy finansowe Legionovii Legionowo z rozgrywek TAURON Ligi 2022/23 podczas najbliższej kolejki i każdej następnej rozgrywanych będzie nie sześć a pięć spotkań, a jeden zespół będzie pauzował. Podczas najbliższego weekendu odpoczywać będzie niepokonany lider, ŁKS Commerececon Łódź. Dobrze się składa, bo w przyszłym tygodniu „Łódzkie Wiewióry” czeka arcyważny mecz w Lidze Mistrzyń CEV.

Pozostali reprezentanci TAURON Ligi w LM 2022/23 swoje najbliższe mecze o ligowe punkty rozegrają jeszcze przed weekendem. Już w czwartek Developres BELLA DOLINA Rzeszów podejmie na Podpromiu OnlyBio Pałac Bydgoszcz, który będzie musiał sobie radzić bez atakującej Moniki Gałkowskiej, wytransferowanej do włoskiej Perugii. „Rysice” nie powinny mieć najmniejszych problemów z pokonaniem osłabionych bydgoszczanek.

Trudniejsze zadanie czeka Grupę Azoty Chemik Police. Aktualne mistrzynie naszego kraju i trzeci obecnie zespół w tabeli TAURON Ligi, zagrają w stolicy Dolnego Śląska. Miejscowy #VolleyWrocław to dopiero siódmy zespół w stawce, ale u siebie walczący niezwykle ambitnie. Policzanki z pewnością będą chciały wygrać jak najmniejszym nakładem sił, żeby te zaoszczędzić na konfrontację z Maritzą Płowdiw, a to może się zemścić.

Co jeszcze czeka nas w 13. kolejce sezonu 2022/23 TAURON Ligi? Pierwszy mecz tej serii gier UNI Opole – Moya Radomka Lotnisko Radom zapowiada się na niezwykle zacięty. Podobnie jak druga piątkowa konfrontacja, pomiędzy ROLESKI GRUPA Azoty Tarnów i Energa MKS Kalisz.

Kolejkę zwieńczy niedzielne starcie Grot Budowlanych Łódź z BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała, czyli rywalizacja szóstego z czwartym zespołem w ligowej stawce. Zespoły te dzielą tylko cztery oczka, więc w przypadku wygranej drużyny gospodarza za komplet oczek, przewaga bielszczanek stopnieje do zaledwie jednego oczka.

TAURON Liga: Plan transmisji 13. kolejki sezonu 2022/23

  • Czwartek 26 stycznia 2023:

17:30 UNI Opole vs MOYA Radomka Lotnisko Radom (Polsat Sport)
19:00 Developres BELLA DOLINA Rzeszów vs OnlyBio Pałac Bydgoszcz (Polsat Box Go)

  • Piątek 27 stycznia 2023:

19:00 #VolleyWrocław vs Grupa Azoty Chemik Police (Polsat Box Go)
20:30 ROLESKI GRUPA Azoty Tarnów vs Energa MKS Kalisz (Polsat Sport)

  • Niedziela 28 stycznia 2023:

17:30 Grot Budowlani Łódź vs BKS BOSTiK Bielsko-Biała (Polsat Sport)

Przypominamy, że wszystkie spotkania rozgrywek TAURON Ligi siatkarek oraz PlusLigi siatkarzy transmitowane są na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz na platformie Internetowej Polsat Box Go i to się nie zmieni aż do 2028 roku.

4.7 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.