TAURON Liga 2022/23: Zapowiedź i plan transmisji 14. kolejki

Dzień po występach dwóch polskich drużyn w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV, wystartuje 14. kolejka TAURON Ligi 2022/23. Tym razem siatkarki rywalizować będą od czwartku do poniedziałku włącznie (2-6 lutego 2023). Codziennie rozegrane zostanie jedno spotkanie. Hit weekendu? Rywalizacja w Łodzi, gdzie niepokonany ŁKS Commercecon podejmie piątą w tabeli Energę MKS Kalisz.

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Zapowiedź 14. kolejki TAURON Ligi siatkarek

Zanim przejdziemy do spotkań czternastej kolejki sezonu 2022/23 TAURON Ligi siatkarek warto rzucić okiem na drużynę marzeń poprzedniej serii gier. Dominują w niej Polki, w tym młode talenty, które już latem mogą zasilić reprezentację prowadzoną przez Stefano Lavariniego. Biało-Czerwone w 2023 roku czekają mecze Siatkarskiej Ligi Narodów, Mistrzostw Europy oraz w kwalifikacji olimpijskich. Mowa przede wszystkim o środkowej Dominice Pierzchale oraz przyjmującej Karolinie Drużkowskiej.

Przechodząc już do spotkań najbliższej kolejki, nie będziemy podczas niej świadkami bezpośrednich pojedynków w ramach Wielkie Trójki TAURON Ligi. Czternastą serię gier zainaugurujemy w Bielsku-Białej, gdzie BKS BOSTiK podejmie #VolleyWrocław. Czwarte w tabeli bielszczanki są faworytem tego pojedynku. Zwłaszcza, że znajdują się w naprawdę dobrej formie, co pokazały ostatnio w Łodzi, gdzie pokonały 3:1 Grot Budowlanych. Wrocławianki mają na koncie póki co tylko cztery zwycięstwa i nic nie wskazuje na to, żeby ich bilans miał się poprawić w najbliższych godzinach.

Siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów – po zapewnieniu sobie awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń CEV – zagrają w piątek z ROLESKI GRUPĄ AZOTY Tarnów i powinny bez większych problemów poradzić sobie z beniaminkiem. O ile go nie zlekceważą, ale o to powinni już zadbać trener Stephane Antiga i liderka Jelena Blagojević. Poza tym „Rysice” mają na tyle szeroką kadrę, że nawet zmienniczki powinny zagwarantować liderowi tabeli komplet punktów.

W weekend zobaczymy w akcji Grupę Azoty Chemika Police i ŁKS Commercecon Łódź, które podejmą kolejno UNI Opole oraz Energę MKS Kalisz. Każde inne rozstrzygnięcia niż wygrane faworytów za komplet punktów będą nie tyle niespodziankami, co wręcz sensacjami. Trudniejsze zadanie czeka „Łódzkie Wiewióry”, które w TAURON Lidze 2022/23 jeszcze nie przegrały i zgubiły dotychczas tylko jedno oczko. Kaliszanki to obecnie piąta siła ligi, ale jednak wyraźniej słabsze od Wielkiej Trójki. Pokazał to zresztą mecz w pierwszej rundzie, wygrany przez łodzianki 3:0 i różnicą bodajże 23 małych punktów!

Rywalizację w 14. kolejce sezonu 2022/23 TAURON Ligi zakończymy poniedziałkową potyczką MOYA Radomka Lotnisko Radom z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Oba zespoły są obecnie w kryzysie. Radomianki pomimo transferów do klubu wciąż nie potrafią wrócić na właściwe tory, a bydgoszczanki dopiero uczą się funkcjonowania bez atakującej Moniki Gałkowskiej, która zasiliła w ostatnich dniach włoską Perugię, gdzie zadebiutuje podczas najbliższego weekendu.

Plan transmisji 14. kolejki TAURON Ligi 2022/23

Czwartek 2 lutego 2023:

  • 17:30 BKS BOSTiK Bielsko-Biała vs #VolleyWrocław (Polsat Sport)

Piątek 3 lutego 2023:

  • 20:30 ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów (Polsat Sport)

Sobota 4 lutego 2023:

  • 19:00 Grupa Azoty Chemik Police vs UNI Opole (Polsat Box Go)

Niedziela 5 lutego 2023:

  • 19:00 ŁKS Commercecon Łódź vs Energa MKS Kalisz (Polsat Box Go)

Poniedziałek 6 lutego 2023:

  • 17:30 MOYA Radomka Lotnisko Radom vs OnlyBio Pałac Bydgoszcz (Polsat Sport)

W 14. kolejce sezonu 2022/23 TAURON Ligi siatkarek, w związku z wycofaniem się Legionovii Legionowo, pauzują Grot Budowlani Łódź, którzy wrócą do rywalizacji już w piątek 10 lutego 2023, kiedy to domowym meczem z UNI Opole zainaugurują 15. serię gier.

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.