TAURON Puchar Polski 2023: Aluron CMC Warta Zawiercie drugim półfinalistą!

W drugim wtorkowym ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2023 pierwszoligowy MKS Będzin musiał uznać wyższość Aluronu CMC Warty Zawiercie. Nie było to jednak łatwe spotkanie dla drużyny z PlusLigi, która stoczyła zacięty, czterosetowy bój z zespołem TAURON 1. Ligi.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

Aluron CMC Warta Zawiercie w półfinale TAURON Pucharu Polski 2023

Kibice Aluronu Warty CMC Zawiercie mieli uzasadnione obawy przed derbowym spotkaniem z MKS-em Będzin. Po pierwsze, dlatego że odbywało się na wyjeździe. Po drugie, ich pupile znajdują się w dołku formy, czego nie ukrywa nawet trener Michał Winiarski. Po trzecie, „Jurajskim Rycerzom” przyszło powalczyć z będzinianami bez swojego lidera, serbskiego przyjmującego Urosa Kovacevicia.

W buty lidera wszedł tym razem inny z przyjmujących, reprezentant Polski, Bartosz Kwolek. „Kwolo” zdobył aż 22 punkty i był zdecydowanie najlepszym punktującym w szeregach swojego zespołu, ale też całego pojedynku, który od początku do końca był bardzo zacięty, ale ostatecznie to przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tym samym podopieczni Michała Winiarskiego zameldowali się w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2023. Swojego rywala poznają w środę wieczorem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie nim obrońca trofeum.

MKS Będzin vs Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25) MVP: B.Kwolek

MKS: Koppers (12), Swodczyk (12), Usowicz (11), Rohnka (4), Macionczyk (4), Teppan (1), Olenderek (libero) oraz Frąc (16), Pietruczuk (2), Gonciarz, Piwowarczyk
Aluron: Kwolek (22), Konarski (12), Szalacha (9), ,Łaba (9), Zniszczoł (6), Tavares (4), Danani (libero) oraz Waliński (1), Kalembka, Kozłowski, Dulski

Środowe ćwierćfinały będą już wewnętrzną sprawą plusligowych klubów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie Trefla Gdańsk, a Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Gospodarze są zdecydowanym faworytem tych konfrontacji i bardzo się zdziwimy, jeśli Wielka Czwórka PlusLigi nie zamelduje się w komplecie w krakowskim turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski 2023.

Dwa ostatnie mecze 1/4 finału pucharowych rozgrywek rozpoczną się o godzinach 17:30 i 20:30, a transmisje z nich przeprowadzi Polsat Sport.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.