TAURON Puchar Polski siatkarek: Poznaliśmy drabinkę i pary 1/8 finału!

W piątkowym magazynie Polsatu Sport „7. strefa” odbyło się losowanie drabinki rozgrywek TAURON Pucharu Polski 2020/2021 w piłce siatkowej kobiet. Poznaliśmy pary 1/8 finału oraz całą drabinkę. Już na tym pierwszym etapie nie zabraknie nam hitów! Polska siatkówka na żywo w Internecie!

TAURON Puchar Polski siatkarek: Poznaliśmy drabinkę i pary 1/8 finału! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Losowanie 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

Ze względu na przeciętną postawę w pierwszej części rundy zasadniczej TAURON Ligi, broniące trofeum wywalczonego w minionym roku siatkarki z Polic nie były rozstawione w piątkowym losowaniu. Przywilej ten przysługiwał najlepszym czterem zespołom w tabeli „Najpiękniejszej Ligi Świata”. Było więc jasne, że ekipa z Pomorza Zachodniego w 1/8 lub najdalej w ćwierćfinale wpadnie na przeciwnika z topu.

Tak też się stało. Podopieczne Ferhata Akbasa już w pierwszej rundzie krajowego pucharu zmierzą się z DPD Legionovią Legionowo, czwartym zespołem poprzedniego sezonu, a w ewentualnym meczu 1/4 finału będą musiały mierzyć się z Developresem SkyRes Rzeszów, wicemistrzem Polski i zeszłorocznym finalistą zmagań w Pucharze Polski. Pierwsza ćwiartka jest najciekawsza, ale w innych również będzie się działo!

TAURON Puchar Polski siatkarek: Terminarz rozgrywek

Spotkania 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2020/2021 odbędą się 20 stycznia. Mecz ćwierćfinałowe zaplanowano na 10 lutego, a turniej finałowy odbędzie się w Nysie. Dokładnie w weekend 20-21 lutego. Już dawno staw

Ze względu na drabinkę przesądzone jest już, że zabraknie przynajmniej jednego finalisty sprzed roku. Faworytami do awansu z kolejnych ćwiartek drabinki są ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź oraz E.Leclerc Moya Radomka Radom.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.