TAURON Puchar Polski: ZAKSA z kolejnym trofeum! (Fotogaleria)

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w niedzielnym finale TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn pokonali zespół Jastrzębskiego Węgla w stosunku 3:0, dzięki czemu sięgnęli po drugie trofeum w sezonie 2020/2021 na polskich parkietach. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

TAURON Puchar Polski: ZAKSA z kolejnym trofeum! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

TAURON Puchar Polski: ZAKSA wygrała turniej finałowy

Turniej finałowy tegorocznej edycji TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn odbył się w Krakowie i zakończył się zgodnie z przewidywaniami siatkarskich ekspertów, którzy przewidywali, że to właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnie po trofeum. Tak się też stało, co jednak nie oznacza, że w hali na Suchych Stawach zabrakło emocji.

Już sobotni półfinał kędzierzynian z Aluronem CMC Wartą Zawiercie był niesamowicie zacięty, a najlepszy obecnie zespół w Polsce potrzebował aż tie-breaka, żeby awansować do wielkiego finału. To też pokazuje jak wyrównana jest stawka uczestników fazy play-off PlusLigi. W drugim meczu 1/2 finału Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 Trefla Gdańsk.

Tym samym w decydującym meczu krajowego pucharu zobaczyliśmy powtórkę sprzed dwóch lat, kiedy to ZAKSA pokonała 3:1 JW. Tym razem jastrzębianom nie udało się wygrać nawet jednej partii, ale w dwóch pierwszych setach postawili kędzierzynianom bardzo trudne warunki. Po przegraniu na przewagi 25:27 drugiej odsłony, powietrze uszło z podopiecznych Andrei Gardiniego, co otworzyło Toniuttiemu i spółce drogę do wygranej 3:0.

Najlepszym zawodnikiem całej imprezy został wybrany przyjmujący Kamil Semeniuk, który po raz kolejny zapukał mocno do drzwi kadry, którą już za parę miesięcy czekają Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zanim do nich dojdzie, siatkarzy ZAKSY czekają półfinały Ligi Mistrzów CEV z Zenitem Kazań oraz walka o medale PlusLigi.

TAURON Puchar Polski: Galeria zdjęć z turnieju finałowego

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.