Terminarze EuroVolley 2023 ogłoszone! Kiedy mecze polskich drużyn?

We wtorkowe popołudnie Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) opublikowała szczegółowe terminarze Mistrzostw Europy 2023 w piłce siatkowej kobiet oraz mężczyzn. W obu turniejach finałowych wystąpią reprezentacje Polski. Kiedy dokładnie będziemy mogli zobaczyć je na parkiecie?

Fot.: FIVB via VolleyballWorld.com (materiały prasowe)

Kiedy mecze reprezentacji Polski w EuroVolley 2023?

Na wstępie warto przypomnieć, że tegoroczną edycję Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet ugoszczą u siebie aż cztery kraje: Belgia, Włochy, Niemcy i Estonia. Spotkanie finałowe zaplanowano na niedzielę 3 września w Brukseli. Reprezentacja Polski kobiet rywalizację w europejskim czempionacie rozpocznie w piątek 18 sierpnia spotkaniem z drużyną narodową Słowenii. W kolejnych meczach Biało-Czerwone powalczą o punkty z reprezentacjami Węgier (niedziela 20 sierpnia), Serbii (poniedziałek 21 sierpnia) i Belgii (wtorek 22 sierpnia). Ostatnim akordem rywalizacji podopiecznych Stefano Lavariniego w grupie „A” będzie potyczka z drużyną narodową Ukrainy (czwartek 24 sierpnia).

CZYTAJ TEŻ: Zapowiedź ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV 2022/23!

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn udział w Mistrzostwach Europy 2023 zainauguruje w czwartek 31 sierpnia pojedynkiem z Czechami. Następnie polscy wicemistrzowie świata zmierzą się z Holandią (piątek 1 września), Macedonią Północną (niedziela 3 września), Danią (wtorek 5 września), a na zakończenie zmagań w grupie „C” europejskiego czempionatu podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z Czarnogórą w środę 6 września.

Terminarz Mistrzostw Europy 2023 siatkarzy

ME 2023 siatkarek: Terminarz turnieju finałowego

Zmagania w EuroVolley 2023 – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – będzie można w Polsce śledzić dzięki transmisjom na sportowych antenach Telewizji Polsat. Wszystkie spotkania Biało-Czerwonych podczas Mistrzostw Europy 2023 pokaże też Telewizja Polska (TVP).

Źródło: CEV.eu

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.