TikTok – nastolatki udają ofiary Holokaustu

Dla niektórych kontrowersje wywołuje kasyno bez depozytu, dla innych zaś wydarzenia związane z social mediami. Nie da się ukryć, że zgodnie z wyzwaniami i trendami nastolatkowe tworzą coraz to bardziej dziwny dla dorosłych content. Na TikToku swego czasu popularne były filmiki, kiedy to młodzi sikali w spodnie czy wkładali sobie do ust tabletki do zmywarki. Obecnie spore kontrowersje wywołuje akcja, gdzie nastolatkowie udają ofiary Holokaustu.

(PRNewsfoto/TikTok)

Kontrowersyjne filmiki

Dla przypomnienia, TikTok to aplikacja mobilna, która umożliwia nagrywanie i publikowanie krótkich filmików z podkładem dźwiękowym. W wielu sytuacjach wykorzystywana jest do odtwarzania konkretnych układów tanecznych, ćwiczeń sportowych. Jednak wiele osób korzysta z niej w nieco kontrowersyjny sposób. Od kilku tygodni w serwisie tym młode osoby, głównie dziewczyny publikują materiały, w których udają ofiary Holokaustu. Nie da się ukryć, że każda tematyka związana z ludobójstwem Żydów w czasie II wojny światowej wywołuje spore emocje. Tym razem młode osoby kręcą materiały, w których to teoretycznie wcielają się w ofiary Holokaustu. Dziewczyny korzystają ze specjalnych filtrów, makijażu, aby upodobnić się do ofiar obozów, zakładają często pasiaste piżamy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że całość okraszona jest nowoczesną muzyką w stylu Locked Out of Heaven Bruno Marsa czy też Heathens autorstwa Twenty One Pilots. Choć twórczynie takich filmików miały zapewne dobre intencje, to jednak całość wyszła dosyć karykaturalnie i nie dziwi fakt, że nawet spora część społeczności TikToka negatywnie zareagowała na filmy. Osoby publikujące materiały spotkały się z ostrą krytyką, a wiele ich filmików zostało udostępnionych w mediach społecznościowych czy serwisach informacyjnych.

Muzeum Auschwitz reaguje

Do całej sprawy odniosło się również Muzeum Auschwitz, które wydało specjalne oświadczenie. Zdaniem Auschwitz Memorial tego rodzaju trend w mediach społecznościowych może być krzywdzący i obraźliwy. W oświadczeniu można wyczytać między innymi, że niektóre filmy przekraczają granicę dobrego smaku czy też trywializacji historii ofiar Holokaustu. Mimo takiego obrotu spraw Muzeum zaapelowało także o nieatakowanie młodych osób za ich filmy, gdyż nie można reagować agresją na takie wydarzenia. Według Muzeum Auschwitz za pomocą mediów społecznościowych takie tragiczne historie powinny być opowiadane w godny sposób oraz w atmosferze spokoju. Również poniekąd TikTok zareagował na całe wydarzenie, informując, że będzie teraz jeszcze silniej monitorował wszelkie materiały, które dotyczą mowy nienawiści.

Eva Stories na Instagramie

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W zeszłym roku z nieco inną, lecz także kontrowersyjną sytuacją mieliśmy do czynienia na Instagramie. Był to projekt z Izraela, który kosztował kilka milionów dolarów. Prezentował on losy 13-letniej Evy Heymann, która w 1944 roku zginęła w Auschwitz. Przed śmiercią przez kilka miesięcy prowadziła pamiętnik, przez co jej historia może przypominać nieco tę, którą znamy z pamiętnika Anny Frank. Eva Stories to 70 krótkich materiałów wideo kręconych smartfonem przez dziewczynkę, kiedy to możemy oglądać codzienne jej życie w Budapeszcie aż do transportu do obozu zagłady. Prezentuje nam nieco czasy II wojny światowej z możliwością prowadzenia mediów społecznościowych. Choć projekt był oficjalnie wspierany przez rządy USA i Izraela, a przy tym cieszył się ogromnym powodzeniem, to także i on spotkał się z głosami krytyki. Niektórzy zarzucali twórcom, że media społecznościowe nie są dobrym miejscem do przekazywania historii. Na całe szczęście ta sprawnie zrealizowana opowieść zyskała o wiele więcej zwolenników niż przeciwników. 

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Bukmacher
Bukmacher
Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce. Darmowe promocje bez depozytów i bonusy na zakłady sportowe online. Ranking bukmacherów online.

Siatkarskie Typy

betfan cashback