Tokio 2020: Ćwierćfinały siatkarzy! (Zapowiedź i typy na wtorek 3 sierpnia)

Do końca Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostał niespełna tydzień, a to znak, że turnieje siatkarskie wkraczając w decydującą fazę. We wtorek 3 sierpnia rozegrane zostaną mecze 1/4 finału mężczyzn. Formalnością wydają się być zwycięstwa Brazylijczyków z Japończykami oraz Rosjan z Kanadyjczykami. Dużo ciekawiej powinno być w konfrontacjach Włochów z Argentyńczykami i przede wszystkim Polaków z Francuzami. Mecz siatkarzy Polska – Francja o godzinie 14:30 naszego czasu!

Tokio 2020: Ćwierćfinały siatkarzy! (Zapowiedź i typy na wtorek 3 sierpnia) [Fot.: FIVB]

Tokio 2020: Polska – Francja (14:30)

Do tego spotkania polscy siatkarze przygotowywali się od pięciu lat. Najwyższa pora przełamać „klątwę” olimpijskich ćwierćfinałów, choć nie będzie to łatwe, bo na drodze Biało-Czerwonych stanie drużyna narodowa Francji. Co by nie powiedzieć o „Trójkolorowych”, to wciąż naprawdę klasowy zespół i jeden z sześciu najczęściej wskazywanych kandydatów do medali podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Mimo wszystko wydaje się, że to Polacy tworzą obecnie lepszy zespół. Po prostu. Nie chodzi nawet o to, że jesteśmy mistrzami świata z 2014 i 2018 roku, a później dołączył do nas jeszcze Wilfredo Leon. W ostatnich latach Polacy stoczyli z Francuzami dwa naprawdę istotne pojedynki bezpośrednie i oba wygrali do zera. Mowa o konfrontacji w eliminacjach do turnieju olimpijskiego i konfrontacji, której stawką był brązowy medal EuroVolley2019. Pierwsze spotkanie rozgrywane było w Gdańsku, drugie w Paryżu.

Teoretycznie minęły od nich dwa lata, ale składy są bardzo podobne. W tym czasie progres zrobili Biało-Czerwoni, do których dołączyli nowi gracze, jak Semeniuk czy Kaczmarek. „Trójkolorowi” zanotowali natomiast regres. Na IO dostali się psim swędem, z grupy wyszli dopiero z czwartego miejsca, bo przegrali nie tylko z Brazylią, ale też z Argentyną czy Stanami Zjednoczonymi, które odpadły już z zawodów. Jest problem z rozegraniem, Brizard i Toniutti grają naprzemiennie, na przyjęciu również było mnóstwo roszad.

Ewidentnie brakuje tam stabilizacji. Są wzloty i upadki. Potrafią grać dramatycznie słabo, żeby za chwilę wznieść się na wyżyny, jak w niespodziewanie wygranej potyczce z Rosją (3:1). Pisząc krótko, to nieobliczalny zespół, czyli dokładnie taki sam, jak jego lider, Earvin N’Gapeth. Biało-Czerwoni zdecydowanie lepiej poukładani i scementowani jako zespół. Gra nie zależy od humorków jednego zawodnika. Zawodników na poszczególnych pozycjach z pewnością też nie mamy słabszym.

Z tych wszystkich powodów przychylam się do opinii Tomasza Swędrowskiego i Marcina Lepy, którzy dają Biało-Czerwonym przynajmniej 65% szans na awans do strefy medalowej.

Tokio 2020: Włochy – Argentyna (10:00)

Można powiedzieć, że w fazie grupowej Włosi zrobili swoje. Nie dali co prawda rady Polakom (0:3), ale wygrali pozostałe spotkania. Męczyli się z Kanadą (3:2), trochę stracha napędzili im Japończycy i Iran (2x 3:1), ale generalnie cel zrealizowali, wychodząc z drugiego miejsca w grupie „A’. Gra nie porywała, ale czy mogła porywać skoro z kłopotami zdrowotnymi zmagali się Giannelli i Zajcew, czyli absolutnie fundamentalne postacie? Ciężar gry jak zawsze spoczywał na barkach niezmordowanego Juantoreny. Z niezłej strony pokazał się też młodziutki Micheilletto. Generalnie jednak można wymienić przynajmniej pięć zespołów, które pokazywały dotychczas lepszą siatkówkę na parkiecie Ariake Areny w Tokio.

Wśród nich są między innymi spektakularni Argentyńczycy, którzy awans do ćwierćfinałów wywalczyli w bezpośrednim starciu z Amerykanami, które wygrali 3:0. Wcześniej pokonali też 3:2 Francuzów oraz mocno postawili się Brazylii (2:3, ale prowadzili 21: i 17:11 w czwartym) i Rosji (1:3). Największa siłą Albicelestes jest kapitalne i stabilne przyjęcie na poziomie blisko 70%!!! To z kolei daje szerokie pole do popisu rozgrywającemu De Cecco, który jest prawdziwym wirtuozem. Nieźle działa też zagrywka, świetnie obrona. Mankamentem natomiast atak ze skrzydeł na wysokiej piłce i blok.

Pisząc krótko, jeśli Argentyna zagra na poziomie z fazy grupowej, to jest w stanie walczyć z Italią jak równy z równym, a nawet wygrać, o czym przekonany jest inny z ekspertów Polsatu Sport, Wojciech Drzyzga. Zgadzam się z tą opinią. Także dlatego, że Argentyńczycy potrafili postawić się Włochom podczas ostatnich Mistrzostw Świata czy Pucharu Świata, gdzie ostatecznie przegrywali, ale po zaciętej walce. Bardzo zacięty był również pierwszy mecz towarzyski rozegrany przed igrzyskami.

Pisząc krótko, w tej parze przepaści być nie powinno, wręcz przeciwnie, o końcowym wyniku powinny decydować detale. W Tokio było już mnóstwo niespodzianek, kolejna chyba nikogo już by nie zaskoczyła.

Tokio 2020: Siatkarskie typy na wtorek 3 sierpnia

Typy meczowe na ćwierćfinały Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 znajdziesz na portalu BetOnline, poniżej alternatywne propozycje, bo oferta na tym etapie rywalizacji jest dosyć szeroka i jest w czym wybierać.

Zajcew najlepsze lata ma już za sobą. W Tokio grał rzadziej niż by na pewno chciał, a jak już pojawiał się na parkiecie, to na ogół zawodził. Za wyjątkiem starciem z Japonią. W pozostałych nie pokrył poniższej linii u/o. Pierwszy do zmiany ze skrzydłowych, więc jest spora szansa na under.

MeczTypKursBukWynik
Włochy – ArgentynaZajcew: 15,5-1,80STS
Polska – FrancjaAsy Kochanowskiego: 1,5-1,60STS
Prognozy: 6/10, 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

5 / 5. Ocen: 4

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.