Tokio 2020: Druga kolejka zmagań siatkarzy, Polska zagra z Włochami! (Zapowiedź i typy na poniedziałek 26 lipca)

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej męskiego turnieju siatkarskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jak można było się spodziewać, pojawiły się już pierwsze niespodzianki. Największą niestety sprawili reprezentanci Polski, którzy w poniedziałek staną przed szansą rehabilitacji za sensacyjną porażkę z Iranem. Łatwo jednak nie będzie, bo na drodze podopiecznych Vitala Heynena staną Włosi. Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Tokio 2020: Druga kolejka zmagań siatkarzy, Polska zagra z Włochami! (Zapowiedź i typy na poniedziałek 26 lipca) [Fot.: FIVB]

Tokio 2020: Poniedziałkowe zmagania siatkarzy

Co wiemy po pierwszej kolejce fazy grupowej? Najlepiej w turniej weszli Amerykanie, którzy po słabej Lidze Narodów 2021 wrócili do gry na najwyższym poziomie i na inaugurację zmietli z boiska Francuzów. Największym rozczarowaniem oczywiście Biało-Czerwoni, którzy pod nieobecność kontuzjowanego Michała Kubiaka, przegrali 2:3 z Iranem. Nasi siatkarze podkreślają, że najwyższa forma ma dopiero przyjść i nie ma powodu im nie ufać. Zresztą Włosi też mieli swoje problemy (3:2 z Kanadą), podobnie jak Rosja z Argentyną (3:1) czy nawet Brazylia z Tunezją. Ostatnie z tych spotkań zakończyło się oczywiście wygraną faworyta 3:0, ale zwłaszcza w pierwszym i do pewnego momentu w drugim secie sama gra nie wyglądała korzystnie. Faworyci do medali celują z formą na początek sierpnia, więc jakieś niespodzianki mogą się jeszcze pojawić.

Fot.: FIVB/VolleyballWorld.com

W poniedziałek nie spodziewam się ich w rywalizacji Iranu z Wenezuelą i Francji z Tunezją oraz Brazylii z Argentyną. Persowie są o trzy klasy lepszym zespołem od przeciwnika, podobnie jak „Trójkolorowi”, a Brazylijczycy mają od wielu lat patent na wygrane nad regionalnym rywalem, więc i tym razem nie powinni oddać więcej niż ewentualnie jednego seta. Nie ma elementu, w którym byliby słabsi od Albicelestes, a do tego dochodzi przewaga warunków fizycznych.

Finał rywalizacji Polaków z Włochami jest trudny do przewidzenia. Mamy lepszy zespół, więc teoretycznie powinniśmy wygrać. Nawet w obecnej formie, bo i Azzurri nie grają nic wielkiego. Ale jest też kilka znaków zapytania. Po pierwsze, o dostępność Michała Kubiaka. Po drugie, o dyspozycję dnia, bo to jeszcze nie jest ten moment, kiedy mamy być w optymalnej formie. Po trzecie, Italia to nie ogórki, jak wskazywałyby na to kursy bukmacherów. Trzymam kciuki, ale obstawianie odpuszczam do czasu pojawienia się pełnej oferty. Bardzo interesująco zapowiadają nam się konfrontacje Amerykanów z Rosjanami, którzy występują pod flagą krajowego komitetu olimpijskiego oraz Japończyków z Kanadyjczykami.

Moim zdaniem „Jankesi” powinni uporać się ze Sborną, jeśli powtórzą występ z soboty. Grali naprawdę kapitalną siatkówkę i przynajmniej na tym pierwszym etapie olimpijskich zmagań, wyglądają na tle konkurencji jak zespół z innej planety. Nie tylko liderzy jak Sander czy Anderson, ale cała drużyna. Zwłaszcza pod kątem fizycznym. Rosja wciąż mnie nie przekonuje. Rozgrywający często wrzucają swoich skrzydłowych na miny, są problemy z przyjęciem. Zespół wciąż klasowy, ale już/jeszcze nie topowy IMHO.

Faworyta w starciu ekip „Kraju Kwitnącej Wiśni” oraz „Klonowego Liścia” upatruję w zawodnikach z Ameryki Północnej. Pokazali kawał siatkówki przeciwko Włochom. Ostatecznie trochę do zwycięstwa zabrakło, ale to, co nie wystarczyło na Italię, w zupełności powinno wystarczyć na drużynę narodową gospodarza igrzysk. Nieco ponad miesiąc temu zespoły zmierzyły się w Siatkarskiej Lidze Narodów, na neutralnym gruncie, gdzie Kanada wygrała 3:0. Teraz niby Japonia u siebie, ale bez kibiców, więc trudno upatrywać w tym handicapu.

Tokio 2020: Siatkarskie typy na poniedziałek 26 lipca

Bukmacherzy od początku zmagań zaniżają kursy na faworytów. W efekcie we wszystkich meczach pierwszej kolejki powchodziły handicapy na underdogów. Patrząc na kursy przed drugą serią gier, widać, że nic w podejściu się nie zmieniło. Póki co* mam jednak inne propozycje na poniedziałek, więc nie kombinuję. [*Tabela z typami będzie ew. uzupełniana maks do godziny 22:00 w niedzielę]

MeczTypKursBukWynik
USA – Rosja11,52STS
Japonia – Kanada22,03Fortuna
Prognozy: 7/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.